FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaka paraletka do pompek? Czy poręcz lub zwykły uchwyt są nam niezbędne? Rankingi z 22 maja 2024

4 min read
paraletki poręcze do pompek i deski
paraletki poręcze do pompek i deski

Ćwiczenia i dbanie o swoje ciało to element bardzo ważny, jeśli chcemy zachować zdrowie i dobry wygląd. Codzienna aktywność sprawia, że nawet pomimo siedzącego trybu pracy czy godzinom spędzonym przed komputerem, możemy dać mięśniom na tyle dużą sprawność, by pozostać w dobrej kondycji.

Aktywność sportowa bardzo mocno wpływa również na układ krwionośny i ogólne działanie mózgu, który jest o wiele bardziej dotleniony. Wspomaga to koncentrację i sprawia, że jesteśmy o wiele produktywniejsi podczas wszelkich zadań.


Regularność i determinacja to podstawa

Pojawia się więc pytanie, jaka aktywność jest idealnym wyborem dla nas. Sporty takie jak :

  • bieganie,
  • jazda na rowerze,
  • pływanie,
  • joga,

to sporty, które nie wymagają najczęściej żadnego sprzętu, a jedynie czas i chęci – ewentualnie może nam się przydać mata do jogi lub też zegarek sportowy do monitorowania postępów. Podobnie jest z ćwiczeniami z balansem własnego ciała i mięśni, które szczególnie w tym okresie są bardzo popularne. Nie wymagają one z reguły żadnego sprzętu, a jedyne co musimy wiedzieć, to jak wykonywać dane ćwiczenia i jak stopniowo zwiększać poziom trudności względem możliwości.

Warto tutaj przede wszystkim pamiętać o regularności ćwiczeń, dzięki którym bardzo szybko zobaczymy widoczne efekty. Przy wykonywaniu niektórych aktywności mogą nam się przydać paraletki. Są to specjalne drążki, które umożliwiają wygodne wykonywane ćwiczeń siłowych, jak chociażby pompki czy deski. Zakup ten nie wiąże się z dużym kosztem, ale może sprawić, że komfort wykonywania ćwiczeń będzie nieporównywalny.

Polecamy również: Jak dobrać odpowiednie poręcze do dipów?


Uchwyty do pompek w Rankingu TOP6

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych uchwytów do wykonywania pompek lub desek. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Jaką paraletkę kupić? Która poręcz do pompek będzie dobra?

Przed samym zakupem warto się jednak zastanowić jaki model wybrać i jest to o tyle istotne, że w przypadku źle dobranego sprzętu, będzie nam bardzo niewygodnie z nich korzystać. Dlatego warto dobierać je indywidualnie, pamiętając przy tym o kilku istotnych kwestiach.

  • Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to materiał, z jakiego wykonane są paraletki, ponieważ niejednokrotnie determinuje to wygodę i komfort użytkowania. Najczęściej spotykaną możliwością są egzemplarze wykonane z drewna, które wyglądaj o wiele estetyczniej od metalowych i są przy tym ekologiczne.
  • Drugim ważnym elementem, który musimy sprawdzić przed wyborem, jest średnica części chwytanej. Zbyt mała średnica powoduje dyskomfort podczas ćwiczeń, a nawet może powodować ból. Zbyt duża natomiast uniemożliwia pełny chwyt i ogranicza możliwości paraletek. Według rad specjalistów optymalne będą rozmiary – nie mniejszy niż 38 mm dla mężczyzn i nie większy niż 40 mm dla kobiet.
  • Kolejna ważna cecha paraletek to wymiar samych podstawek i wysokość, w jakiej uchwyt znajduje się nad podłożem. Im wyżej położony i szerszy, tym lepsza funkcjonalność i stabilność podczas ćwiczeń. Warto również zwrócić uwagę na trójkątne podstawki, które opierają się na podłożu i szczególnie gdy ćwiczymy w domu,  warto upewnić się, że są odpowiednio elastyczne i antypoślizgowe. Dzięki temu nie porysujemy podłogi, ale i zapewnimy sobie bezpieczeństwo.

Jeśli już weźmiemy pod uwagę te cechy, możemy być pewni, że komfort wykonywanych ćwiczeń oraz bezpieczeństwo będzie na wysokim poziomie. Pamiętajmy jednak, by kupować wyłącznie paraletki renomowanych producentów i które posiadają niezbędne certyfikaty. Uchronimy się w ten sposób przed podróbkami, które są niebezpieczne i przez które możemy łatwo ulec wypadkowi.


Paraletki i uchwyty do pompek w Rankingu TOP10

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych poręczy do wykonywania pompek oraz desek. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Polecamy zestawienia:


Fitnessowe zapytania:

  • https://fitnessxpressu com/jaka-paraletka-do-pompek-najlepsza/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *