FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Bieżnia magnetyczna Rankingi z 22 maja 2024

7 min read

treningowa bieżnia magnetyczna
treningowa bieżnia magnetyczna
Bieżnia to najbardziej popularne urządzenie do ćwiczeń, dzięki któremu od teraz możliwe jest również trenowanie w domu, bez konieczności zapisywania się na siłownię, gdzie karnety często obciążają nasz portfel dodatkowymi kosztami.

Określenie potrzeb

Jeśli zatem chcemy w końcu uzyskać szczupłą, wysportowaną sylwetkę i zaoszczędzić na comiesięcznych wydatkach, warto jest zaopatrzyć się w sprzęt taki jak bieżnia domowa.

Decydując się na zakup bieżni fitness, dobrze jest ustalić budżet, jakim dysponujemy. Od tego bowiem będzie zależeć wiele dalszych naszych kroków oraz wyborów, do niejakich będzie nas skłaniać limit finansowy. Im droższy model, tym lepsze parametry i bardziej efektywny trening- warto jednak zastanowić się, czy model najdroższy będzie nam koniecznie potrzebny. Jeśli nie planujemy regularnych, intensywnych ćwiczeń, nie będzie nam potrzebny zaawansowany sprzęt, wystarczy tylko jego podstawowa wersja, która pozwoli na umiarkowany wysiłek.


Daj się przyciągnąć bieżni magnetycznej

Świetnym wyborem będzie w takim przypadku bieżnia magnetyczna. W przeciwieństwie do bieżni elektrycznej, jest ona zasilana pracą naszych nóg. Patrząc z perspektywy osoby pragnącej polepszyć swoją kondycję, jest to zdecydowanie korzystna opcja:

 • będziemy oszczędzać na energii elektrycznej, która w trakcie treningu z pewnością będzie zużywać w znacznych ilościach;
 • dodatkowo nasze treningi staną bardziej intensywne, a my zyskamy na zdrowiu;
 • da nam również możliwość biegu pod górkę, co dla początkujących biegaczy może stać się katorgą, ale z drugiej strony sprawi,  że szybciej się zahartujemy i zyskamy lepszą wydolność w krótszym czasie.

Ważne parametry, czyli na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem bieżni warto zwrócić uwagę na parę parametrów, którymi charakteryzuje się dobrej jakości bieżnia treningowa. W przypadku każdego sprzętu treningowego w pierwszej kolejności trzeba zainteresować się marką oraz producentem danego sprzętu. Produkty renomowanych marek takich jak York, Reebok, czy też Kettler, to bardzo trafny wybór, który z pewnością posłuży nam przez dłuższy czas.

Kolejnym parametrem, którym powinniśmy się zainteresować, jest niewątpliwie system zabezpieczeń, jakim jest obwarowany dany sprzęt. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy bieżnia do biegania wyposażona jest w nowoczesne systemy amortyzujące oraz pasy zabezpieczające. Na ten aspekt warto spojrzeć również, jeśli cierpimy na dolegliwości związane z kręgosłupem oraz stawami – im wyższy stopień amortyzacji, tym mniej urazów na tym tle.

treningowa regulowana bieżnia magnetyczna składana
treningowa regulowana bieżnia magnetyczna składana
Jeśli bieżnia jest naprawdę dobrej jakości, powinna również posiadać wysoką nośność. Wybór bieżni należy uzależnić także od tego, ile bieżnia jest w stanie udźwignąć – nie można wybrać sprzętu, który ledwo co radzi sobie z naszym ciężarem. Niedostosowanie się do zaleceń producenta może poskutkować szybszym zużyciem się pasów amortyzujących oraz awaryjnością pracy silnika.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na moc silnika – najlepiej sprawdzą się te o mocy wyższej niż 2 KM; będą bardziej wytrzymałe i odporne na szybkie zużycie się podczas intensywnych treningów. Oczywiście, gdy wszystkie te parametry się sprawdzą, można jeszcze zainteresować się paroma dodatkami, jakie umilą nam czas spędzony na bieżni. Jeśli stawiamy na urozmaicony trening, który przyniesie nam szybkie efekty, lepiej zainwestować w bieżnię, która posiada wiele programów. Decydując się na zakup bieżni, należy zwrócić uwagę, aby było ich przynajmniej kilka. Podstawowym zestawem takich programów jest przede wszystkim:

Trening interwałowy przyniesie znacznie lepsze rezultaty ze względu na fakt, że pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami zawsze jest chwila przerwy na oddech. Przy bardziej nowoczesnych wersjach sprzętu można się zainteresować również sposobami pomiaru tętna. W bardziej zaawansowanych wersjach sprzętu są aż trzy metody:

 • klips przyczepiany do ucha,
 • sensory dotykowe, które są umieszczane w uchwytach bieżni,
 • bezprzewodowy pas na klatkę piersiową.

Oczywiście dużo zależy także od czytelności konsoli – im mniej skupiamy się na parametrach na ekranie, tym lepiej będzie się nam ćwiczyło. Dlatego też dobrze zainwestować w bieżnię z ekranem, na którym wszystko będzie czytelne w jak najwyższym stopniu.


Zalety bieżni magnetycznej

Bieżnia bez napędu, czyli ruchoma taśma z magnesami zapewniającymi opór, to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby żyć w stylu możliwie najbardziej ekologicznym, a zarazem nie będą mogły biegać w terenie.

Komu przydaje się bieżnia magnetyczna?

 • praca bieżni magnetycznej jest niezależna od elektryczności, toteż korzystają z niej osoby oszczędzające prąd lub mieszkające w domach, gdzie zdarzają się przerwy w dostawie energii,
 • bieżnia taka jest doskonała dla już doświadczonych w bieganiu, a zdeterminowanych, by możliwie szybko uzyskać efekt, bo jej tempo spadnie, gdy zacznie się spowalniać bieg, co może stanowić dodatkowy bodziec do wysiłku,
 • z bieżni tej korzystają ćwiczący, którzy nie chcą narażać się na upadek, ponieważ tempo taśmy nie przekracza możliwości biegacza, przy spowalnianiu taśma się zatrzymuje.

Jak bieżnia magnetyczna wpływa na organizm biegacza?

Ten typ bieżni w mniejszym stopniu naraża na kontuzję niż trening w terenie. Stopy nie uderzają z taką siłą, jak przy powierzchni asfaltowej lub betonowej.

Warto też pamiętać, że podczas wahań pogodowych osoba trenująca w domu nie musi się martwić o przegrzanie, przemarznięcie, przemoczenie czy przewianie. Ponadto nie istnieje niebezpieczeństwo oblodzenia nawierzchni czy wbiegnięcia na niebezpieczny teren, gdzie można byłoby obawiać się jakiegoś ataku. Nie bez znaczenia jest też fakt, że biegając w domu, nie zarażamy się wirusami od przechodniów.


Polecamy zestawienia:


Podsumowanie

Bieżni na rynku jest wiele, ale to właśnie trzymanie się tych paru wytycznych sprawi, że z pewnością zakupimy sprzęt, który posłuży nam przez dłuższy okres czasu i nie będzie wymagał wielu napraw, aby móc z niego korzystać w pełnej krasie. Dobra marka i obecność korzystnych parametrów to klucz do intensywnego treningu, a w rezultacie do osiągnięcia upragnionej, szczuplej sylwetki, o której marzy każdy z nas. Dlatego też nie wahaj się i dokonaj zakupu bieżni magnetycznej już dziś – zacznijmy biec po swój sukces!


Bieżnie treningowe RANKING

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych bieżni treningowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Krótkie FAQ o bieżniach magnetycznych

#1 Czy bieżnie magnetyczne są dobre?

Bieżnie z oporem magnetycznym działają bez silnika - to właśnie od naszej pracy zależą efekty treningu, ponieważ siłą napędzającą urządzenie są nasze mięśnie. Efekt to spowodowanie spalenia większej ilości kalorii.

#2 Czy na bieżni mechanicznej można schudnąć?

Korzystanie z bieżni magnetycznej to świetny sposób na utratę dodatkowej tkanki tłuszczowej. Tego typu bieżnia jest bardziej skuteczna w szybszym odchudzaniu niż ta wyposażona w silnik elektryczny. Jeżeli konsekwentnie będziemy wykonywali nasz codzienny trening, wówczas efekty mogą się pojawić już nawet po tygodniu.

#3 Jak wygląda trening na pochylonej bieżni?

Nachylone po pewnym kątem bieżnie wymagają od użytkownika większej liczby mięśni do pracy, aby poruszać swoje ciało do przodu. Z tego względu trening na nich bardziej upodabnia warunki do tych panujących na zewnątrz. Badania wykazały, że nachylone bieżnie mogą pomóc spalić około 30% więcej kalorii niż podczas tego samego treningu na płaskiej bieżni.

#4 Jaki jest sens bieżni z nachyleniem?

Nachylona bieżnia (typ crossfitowy) to idealne rozwiązanie do treningu grupowego, ponieważ łatwo się na nią wchodzi i schodzi, a prędkość spowalnia natychmiast, gdy użytkownik przestaje biec. Pozwala to na szybkie i płynne zmiany, gdy użytkownicy przechodzą z jednego ćwiczenia do drugiego.

#5 Jaką prędkość można osiągnąć na bieżni magnetycznej?

Do intensywnego treningu bieżnie mechaniczne nie spełnią swojego zadania z powodu zbyt wolnego poruszania się taśmy, której najczęściej prędkość maksymalna może wynosić do 7 km/h. Na potrzeby rekreacyjnego biegu długodystansowego w warunkach domowych - jak najbardziej.

Fitnessowe zapytania:

 • bieżnia magnetyczna
 • https://fitnessxpressu com/bieznia-magnetyczna/

Opinie: 17 na temat “Bieżnia magnetyczna

[ Poradniki i rankingi FitnessXpressu.com 2024 ]
 1. Bieżnia magnetyczna jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza od elektronicznej. Korzystałem z obu rodzajów bieżni i mam spore doświadczenie w tym temacie, więc wiem co mówię 😉 Osobiście mam w domu Kettlera – najlepszą firmę produkującą bieżnie, naprawdę świetny sprzęt. Polecam go każdemu… naprawdę w dobrą bieżnie trzeba niestety trochę zainwestować. Nie warto kupować czegoś taniego, bo taka bieżnia długo nie wytrzyma.

 2. Dla mnie bieżnia to już jest ostateczność, kiedy naprawdę bardzo nie chce mi się wychodzić lub pogoda jest tragiczna. No, ale jak już korzystam to jest git 🙂 W domu mam magnetyczną bieżnię Fytter i śmiało mogę ją polecić. Korzystam z kilkanaście razy w roku i daje rade 😉

 3. Ja jakoś wolę trenować na bieżni niż na dworze. Wiem, że może to trochę dziwne, ale jakoś łatwiej mi się zmotywować do treningu w domu. Mam u siebie bieżnię od Hop-Sport za 1,6 tys. zł. i spokojnie daje radę. Trenuję 4 razy w tygodniu od kilku miesięcy i jak na razie bez żadnych awarii 😉

 4. Przejrzałem dokładnie ten artykuł i rankingi i nie wiem czy zdecydować się na bieżnie elektryczną czy magnetyczną. Doradzicie coś? Słyszałem różne opinie i naprawdę ciężko mi na ten moment coś wybrać. Argumentem przemawiającym za magnetycznymi z pewnością jest cena, ale jednak ważniejszy dla mnie jest komfort w trakcie biegu.

 5. Wydaje mi się, że na bieżni magnetycznej spalimy więcej kalorii. Skoro napędzamy ją pracą swoich nóg? Z drugiej strony bieżnia elektryczna działa pewnie bardziej płynnie i wymusza na nas odpowiednie tempo.

 6. Nigdy nie zdecydowałbym się na bieżnie magnetyczną. Prawda jest taka, że nie gwarantuje ona komfortowych warunków do przeprowadzenia ćwiczeń. Jeśli już miałbym decydować się na bieżnię, to tylko elektryczną. A poza tym najlepiej i tak będzie biegać na zewnątrz:)

 7. Bieżnia magnetyczna sprawdza idealnie nadaję się na bieżnię do domu. Będąc na siłowni testowałem wiele rodzajów bieżni i ten rodzaj najbardziej przypadł mi do gustu. Bieżnia elektryczna bywa czasami niebezpieczna, szczególnie dla początkujących. Dużą zaletą bieżni magnetycznej jest też możliwość biegu pod górkę… można się nieźle skatować 😀

 8. Oczywiście jeśli pogoda na to pozwala to staram się biegać na zewnątrz… wiadomo, że leśna trasa i świeże powietrze to najlepsze co może być 😉 Natomiast jeśli już jestem zmuszony do treningu na bieżni, to tylko i wyłącznie magnetycznej. Sam raczej nie zdecyduję się na zakup takiego sprzętu, ale w okresie jesienno-zimowym często korzystam z takiej bieżni w klubie fitness. Elektryczne są dla mnie znacznie gorsze.

 9. Nie wiem jak ktoś może woleć biegać na bieżni magnetycznej w domu, niż na świeżym powietrzu na dworze? Jest to dla mnie abstrakcją. Ja trenuję 4 razy w tygodniu po mniej więcej 10 kilometrów. Przy okazji dotleniam się, podziwiam widoki. Nic nie zastąpi treningu na dworze, nawet mięśnie inaczej pracują! Polecam każdemu!

 10. Fajne rozwiązanie dla osób dysponujących mniejszym budżetem. Taka bieżnia magnetyczna może nie jest tak wygodna jak jej elektryczny odpowiednik, jednak pozwala na całkiem przyjemny trening. Ogólnie polecam każdemu, kto chciałby pobiegać, a nie lubi tego robić na zewnątrz:)

 11. Jeżeli już bym kupował bieżnie stacjonarną to tylko taką, która ma możliwość mierzenia pulsu. Takie urządzenie pomaga w treningach biegowych, dzięki temu możemy lepiej pilnować tempo biegu i budować wytrzymałość biegową.

 12. Mam magnetyczną bieżnie do treningu, ale jakoś wole wyjść na dwór i pobiegać. Może dlatego, że moja bieżnia była dość tania. Gdy biegnę to cała się trzęsie. Ale nie powiem na początku często z niej korzystałam, nadal nie raz się na niej przebiegnę gdy na dworze jest za zimno.

 13. Myślę, że sezon na bieżnie dobiega końca, ze względu na pogodę:) Powoli widać jak biegacze wychodzą z domu na dwór ;D Zalet bieżni magnetycznej jest wiele, ja na przykład lubię biegać w domu, bo na dworze jakoś nie umiem oddychać przez nos i często mnie gardło boli po bieganiu. Ale jak będzie ciepło to jak najbardziej, krótkie spodenki i jazda:)

 14. Faktycznie latem fajniej się biega, ale jak ktoś ma porządną bieżnie to nawet latem chce się na niej biegać. Ja mam bieżnie magnetyczną hms b4228 i nie zamieniłbym jej na nic! Jest wytrzymała, solidnie zbudowana. Ważę 90 kilogramów i bez problemu na niej biegam. Cena jak za taką jakość jest naprawdę ok. Więc polecam wszystkim zmarzluchom 🙂

 15. Ciekawy artykuł o wyborze bieżni:
  sklepaktywnych.blogspot.com/2018/01/jak-dobrac-idealna-bieznie-do-domowej.html

 16. Bieżnia magnetyczna to chyba moja ulubiona. Kiedy tylko widzę na siłowni, że jest taka to po prostu się ciesze. W domu niestety nie mam jeszcze miejsca, ale po przeprowadzce, jeżeli będę kupować, to na pewno będzie to taki rodzaj bieżni 🙂

 17. Ciekawy materiał, bardzo pomógł mi upewnić się w tym, że taka bieżnia to będzie dobry wybór. Podjęłam decyzję i za jakiś czas kupię właśnie taki jej rodzaj. Potrzebuję czegoś do domu na chłodniejsze dni, bo w jesieni bieganie jest przyjemne, ale jeżeli tylko pada deszcz to zazwyczaj odpuszczam, a chcę tego uniknąć 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *