FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Taśma do ćwiczeń Rankingi z 20 kwietnia 2024

8 min read

guma taśma elastyczna do ćwiczeń
guma taśma elastyczna do ćwiczeń
Trend oraz moda na zgrabną sylwetkę spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami. Nie jest to jednak łatwa decyzja, ponieważ wymaga od zainteresowanych determinacji i samozaparcia.

Oczywiście da się osiągnąć odpowiednie efekty codziennej pracy nad samym sobą, jeśli zakupi się także odpowiedniej klasy sprzęt do ćwiczeń. Przydatna będzie chociażby tzw. guma, która pełni rolę taśmy oporowej. W ten sposób można ulepszyć efekty końcowe i popracować nad swoją sylwetką, która po pewnym czasie stanie się atrakcyjniejsza i bardziej wyrzeźbiona.

Trzeba jednak posiadać nieco wiedzy na temat taśm do ćwiczeń, na które można się zdecydować, ponieważ na rynku znajduje się obecnie wiele ich rodzajów, a nie każda pełni taką samą funkcję podczas ćwiczeń.


Niedrogi przyrząd do treningów

Guma do ćwiczeń jest bardzo przydatnym elementem treningowym, który przy okazji nie kosztuje dużych pieniędzy. Co istotniejsze takie gumy posiadają wiele zalet, m.in. należy wśród nich wymienić:

 • trening różnych partii ciała,
 • ogólny samorozwój,
 • szerokie zastosowanie podczas ćwiczeń,
 • urozmaicenie treningów domowych.

Jak widać naprawdę warto zainwestować własne pieniądze w gumy do ćwiczeń, gdyż wyda się na nie kilkadziesiąt złotych, a można dzięki nim ćwiczyć przez wiele miesięcy, jeśli oczywiście będzie się na nich trenowało poprawnie. Dzięki gumom elastycznym do ćwiczeń można trenować różne partie ciała, a więc nie tylko ręce, ale też brzuch, nogi oraz plecy.

Jest to rozwiązanie optymalne nie tylko dla mężczyzn, ale też dla wielu kobiet, więc na pewno warto się na nie zdecydować, gdy ktoś chce rozpocząć profesjonalne ćwiczenia. Udając się do sklepu z akcesoriami sportowymi warto wyjaśnić doradcom na jakich partiach ciała w najbliższej przyszłości chce się dana osoba skupić, wtedy też dobrać można idealne gumy do ćwiczeń dla takich klientów, które zapewnią im świetne efekty, z których klient na pewno będzie bardzo dumny.


Polecamy zestawienia:


Kryteria wyboru dobrej taśmy i gumy do ćwiczeń

Taśmy i gumy do ćwiczeń coraz częściej pojawiają się nie tylko w siłowniach i klubach fitness, ale i w naszych domach. Ponieważ są niedrogie, zajmują niewiele miejsca, trening z ich użyciem jest nieskomplikowany, a przy tym niezwykle skuteczny, chętnie wybierają je nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Na rynku dostępny jest naprawdę spory wybór tych przyrządów. Różnią się one budową, przeznaczeniem, oporem, szerokością czy kolorem, a każda z tych cech ma znaczenie i wpływa na późniejsze użytkowanie taśmy. Na co więc należy zwrócić uwagę planując zakup gumy do ćwiczeń?

Rodzaj taśmy

W zależności od tego, do jakiego celu będzie wykorzystywana taśma do ćwiczeń, lepiej może sprawdzić się konkretny jej rodzaj. Wśród dostępnych produktów możemy wyróżnić:

 • taśmy do pilatesu,
 • gumy oporowe,
 • mini bands,
 • flossing bands.

Opór i kolor

Wykonując ćwiczenia przy użyciu hantli lub innych ciężarów, działają one zawsze z takim samym obciążeniem na nasze mięśnie. Taśmy i gumy zachowują się inaczej, stawiając tym większy opór, im bardziej się je rozciąga. To dlatego producenci jako oznaczenie oporu podają przeważnie przedział liczbowy, na przykład 1,6-8 kg. Oznacza to, że przy minimalnym rozciągnięciu taśma będzie stawiała opór taki, jak 1,6 kg ciężarek, a im bardziej będzie rozciągana, tym opór stanie się większy osiągając 8 kg przy trzykrotnym zwiększeniu jej długości.

Chcąc ułatwić wybór gumy o konkretnym oporze, producenci stosują różne kolory, odpowiadające różnym stopniom obciążenia. Nie ma jednego odpowiedniego oporu dla konkretnej osoby, dlatego warto zainwestować w kilka taśm treningowych, o różnym jego poziomie.

Długość

Gumy oporowe, mini bandy i taśmy do pilatesu występują w bardzo różnych długościach. Bardzo długie taśmy bywają praktyczne i można wykonać przy ich wykorzystaniu ćwiczenia takie, jak podciąganie lub przymocowując je do drabinki zastąpić wyciąg. Jednocześnie nadają się również do stretchingu i ćwiczeń rehabilitacyjnych.

W przypadku, gdy chcemy uzyskać dodatkowe obciążenie lub wzmocnić i ukształtować mięśnie dolnych partii ciała, lepiej sprawdzą się jednak pętle o niewielkim obwodzie, jak mini bandy.


Polecamy zestawienia:


Taśmy oporowe

guma oporowa crossfit do ćwiczeń
guma oporowa crossfit do ćwiczeń
Taśma oporowa do ćwiczeń to najlepszy wybór z możliwych, ponieważ jak sama nazwa wskazuje taka taśma stawia ćwiczącemu opór podczas wykonywania różnorodnych czynności treningowych. Jest to bardzo ważna funkcja takich taśm, ponieważ człowiek bardziej się wtedy co prawda męczy, ale dzięki temu pracuje na zdecydowanie lepsze efekty końcowe.

Jak widać warto zainwestować w taśmę oporową, jeśli ktoś na poważnie podchodzi do takich ćwiczeń i chce jak najszybciej wyrzeźbić swoją sylwetkę, np. przed ważnymi zawodami. Im krótsza, grubsza oraz szersza jest taśma, tym trudniej się ją rozciąga, a co za tym idzie stawia większy opór. Wtedy właśnie trzeba wykorzystać więcej energii, aby ją rozciągnąć, co przy wielu ćwiczeniach wcale nie jest łatwym zadaniem.

Warto jednak zainwestować w różne odmiany taśm, aby każdego dnia urozmaicać swój trening, wtedy na pewno zakończy się on dla trenujących niezwykle korzystnie. Atutem takich taśm oporowych jest na pewno szeroka dostępność, ale też przystępna cena. Dodatkowo świetnie wykonują swoje zadania.


Taśmy elastyczne

guma ekspander
guma ekspander
Jeśli taśma jest długa, nie jest zbyt szeroka, a do tego nie jest zbyt gruba, to będzie to taśma elastyczna do ćwiczeń. Taką taśmę zdecydowanie łatwiej można rozciągać, więc bardziej doświadczone osoby raczej nie powinny mieć z tym większych problemów.

Oczywiście istnieją taśmy o różnych wymiarach, więc warto je wypróbować najpierw na miejscu, w sklepie. W ten sposób można wybrać dla siebie odpowiednią opcję, która okaże się w końcowym rozrachunku strzałem w dziesiątkę. Najwyższej jakości taśmy treningowe powinny być wykonane w całości z lateksu. Wtedy też ćwiczący wie dokładnie, w co inwestuje swoje pieniądze i ma pewność, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Dzięki takim właśnie taśmom można zapewnić sobie najlepsze efekty treningów, a dodatkowo trwałość, co dla ćwiczących jest bardzo ważne. Nikt nie chce przecież co kilka dni wymieniać taśmy treningowej. Warto więc zakupić kilka sztuk takich taśm, najlepiej w różnych odmianach, ponieważ do różnych ćwiczeń potrzebne są różne taśmy, dlatego też dla wzmocnieniu swoich wyników treningowych warto pamiętać o tym, że urozmaicanie sprzętu jest sprawą kluczową.


Taśmy – na jakie ćwiczenia można sobie pozwolić?

Korzystając z taśm treningowych można pozwolić sobie na różnorodne ćwiczenia, np. ogólnorozwojowe. Mowa tutaj o takich ćwiczeniach, które wpływają pozytywnie na ogólną sylwetkę trenującego, ale też budują jego mięśnie, dzięki czemu masa mięśniowa stale rośnie.

Taśmy używane są również podczas treningów pływackich, piłkarskich oraz bokserskich. Dzięki nim można popracować nie tylko nad siłą, ale też nad koordynacją ruchową, stabilną postawą oraz szybkością. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach są wykorzystywane w sportach na tak szeroką skalę i raczej nadal tak właśnie się będzie działo.


Taśmy i gumy do ćwiczeń fitness RANKING

Aktualizacja Rankingu: kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych taśm elastycznych do ćwiczeń fitness. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Krótkie FAQ o taśmach do ćwiczeń

#1 Czy ćwiczenia z taśmą są skuteczne?

Wykorzystywanie w codziennym treningu gumy do ćwiczeń wspomaga i przyspiesza jego efekty, poprzez zwiększanie napięcia mięśni. Stanowią one bardzo pomocny element w walce o szczupłą sylwetkę.

#2 Ile kosztują taśmy do ćwiczeń?

Najtańsze gumy fitness są dostępne w sklepach już za kilkanaście zł. Im wyższa cena, tym z reguły mamy do czynienia z lepszym sprzętem, pozwalającym na większe rozciągnięcie taśmy i wykonanym z materiałów o większej odporności.

#3 Jaki materiał stosuje się w taśmach do ćwiczeń?

Najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym do ich wykonania jest kauczuk naturalny. Stopień rozciągliwości oraz wytrzymałość są natomiast różne w zależności od danej gumy i przede wszystkim jej grubości.

#4 Czym są gumy mini band i do czego służą?

Taśmy mini band są krótkimi lateksowymi gumami, wykorzystywanymi m.in. do pilatesu, czy rozciągania mięśni przygotowując je np. do treningu biegowego. Charakteryzują się one ponadto niewielką rozciągliwością i małą grubością.

#5 Czym są gumy power band i jakie jest ich zastosowanie?

Są to lateksowe taśmy należące do grupy oporowych, które charakteryzują się większą długością oraz rozciągliwością w porównaniu z gumami mini band. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być one wykorzystywane praktycznie w dowolnym treningu - rehabilitacyjnym po urazach, w zajęciach z dziećmi, zajęciach zwiększających wydolność i wzmacniających mięśnie itp.

Opinie: 15 na temat “Taśma do ćwiczeń

[ Poradniki i rankingi FitnessXpressu.com 2024 ]
 1. Ja mam taśmy oporowe i jestem bardzo z nich zadowolona. Guma do ćwiczeń fitness to świetny pomysł dla osób które nie chcą chodzić na siłownie i mają mało miejsca w domu. Możemy wybrać “moc” takiej taśmy w zależności jaką partię ciała chcemy ćwiczyć. Osobiście mam jedną grubszą i dłuższą na nogi i krótszą na ręce.

 2. Muszę sobie kupić dobrą, elastyczną taśmę na ćwiczenia. Karnety na siłownie są drogie, poza tym nie lubię ćwiczyć przy innych ludziach. Taśmy wydają mi się idealnym rozwiązaniem. Nawet widziałam Chodakowską jak ćwiczyła z taśmami, więc coś w tym musi być:)

 3. Uwielbiam moją gumę elastyczną do finessu! Daje niezły wycisk:) Od niedawna zaczęłam trenować z gumą i bardzo to lubię, ponieważ pracujemy nad konkretnymi partiami ciała, zajmuje mało miejsca i są tanie.

 4. Nie mam miejsca w domu na bieżnie czy na inne większe sprzęty, więc może taśma elastyczna do domowych ćwiczeń sprawdzi się idealnie. Zależy mi na podniesieniu pośladków i wyrzeźbieniu ramion. Chyba się skuszę:)

 5. Jeżeli ktoś ćwiczy w domu to gumowa taśma do ćwiczeń jest świetnym wyjściem. Można dzięki niej zrobić masę przeróżnych ćwiczeń, a jej koszt to raptem kilkanaście złotych. Polecam każdemu, kto nie chodzi na żadne treningi i ćwiczy w domu albo na świeżym powietrzu – mega sprawa.

 6. W domu taśma oporowa do ćwiczeń przydaje mi się bardzo często. Za równo do ćwiczeń, jak i po prostu do rozciągania po bieganiu, czy jeździe na rowerze. Jest to świetna opcja, bo sama taśma nie zajmuje dużo miejsca, można ją wrzucić do torby, czy plecaka i nie zajmie praktycznie w ogóle miejsca. Polecam każdemu, można bardzo dużo różnych ćwiczeń wykonać właśnie z takimi taśmami.

 7. Gumowa taśma do ćwiczeń pozwala zrobić cały szereg ćwiczeń, bez wychodzenia z domu. Wystarczy sobie zaplanować trening i nie ma z tym problemu – bardzo wygodne, nie zajmuje w ogóle miejsca, a sprawdza się dobrze zarówno do ćwiczeń siłowych, jak i rozciągania.

 8. Taki sprzęt nie tylko świetnie spisuje się do ćwiczeń na siłowni. Taśma oporowa jest doskonała do ćwiczeń rehabilitacyjnych, większość terapeutów ją poleca, bo po prostu z nią wyniki są bardzo dobre i jest mało inwazyjną metodą 😉

 9. Nie ma nic lepszego niż taka taśma do ćwiczeń. To chyba jedna z niewielu rzeczy, jaką kupiłam do ćwiczeń oprócz hantli. Bardzo praktyczna i można z łatwością zapakować ją do walizki, czy torby w podróż jak chcemy poćwiczyć. Polecam!

 10. Powiem szczerze, że byłem sceptycznie nastawiony do tej taśmy, bo myślałem, że nie jest taka wytrzymała i po chwili się zerwie. Teraz spokojnie wiem, że można z nią robić praktycznie wszystko i jesteśmy w stanie zniszczyć ją tylko chyba poprzez przecięcie 😀

 11. Jakby nie patrzeć, to oporowa taśma gumowa do ćwiczeń daje nam masę możliwości jeżeli chodzi ćwiczenia, a jesteśmy w stanie ćwiczyć dzięki niemu praktycznie każdą partię mięśni 😉

 12. Mnie elastyczna taśma przydawała się do ćwiczeń rehabilitacyjnych, a teraz używam ją by wzmocnić mięśnie nóg i rąk. Nie kosztuje dużo, w domu nie zajmuje miejsca i jest na tyle kompaktowa, że można zabrać ją na wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *