FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Trampolina fitness do ćwiczeń Rankingi z 11 lipca 2024

7 min read

trampolina fitness do ćwiczeń
trampolina fitness do ćwiczeń
Dobór trampoliny fitness to bardzo ważna sprawa, jeśli chce się prawidłowo wykonywać ćwiczenia i nie narazić się na żadne poważne kontuzje. Oczywiście do wyboru jest wiele typów tego rodzaju sprzętu, pochodzących od producentów z całego świata.

Z tego też względu warto się dobrze zastanowić nad tym jaka trampolina okaże się być najbardziej funkcjonalna – przede wszystkim musi to być produkt wysokiej jakości. Warto postawić na jakość, nie zwracając uwagi na cenę, ponieważ trampolinę będzie miało się do dyspozycji przez długie lata i jest to z pewnością inwestycja opłacalna.

Podstawy dobrej trampoliny

 • Wykonana musi być ona z solidnych materiałów, powinna posiadać też wytrzymałe sprężyny, dzięki czemu korzystać będą mogły z niej osoby o różnych gabarytach. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zazwyczaj z trampoliny korzysta cała rodzina – rzadko kiedy tylko jedna osoba.
 • Trampolina powinna posiadać także siatki zabezpieczające, aby mieć pewność, że nie wypadnie się poza jej obręb w trakcie wykonywania trudniejszych ćwiczeń. Dzięki temu zapobiegnie się wielu poważnym kontuzjom, więc nic dziwnego, że kupujący zwracają na ten aspekt szczególną uwagę.

Trampoliny o mniejszych rozmiarach

Decydując się na trampolinę fitness warto zdecydować się na sprzęt o mniejszych rozmiarach. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ zajmuje o przez to dużo mniej miejsca, co jest bardzo ważne np. wtedy, gdy prowadzi się zajęcia fitness dla kilku osób.

Największe rozmiary posiadają trampoliny ogrodowe, ale na nich nie da się wykonać wielu ćwiczeń, dlatego też jeśli chce się je w tym celu wykorzystywać, to z całą pewnością nie powinno się kupować tego rodzaju trampolin.


Trampolina z siatką i sposoby jej montażu

Siatka zabezpieczająca to najbardziej istotny element trampoliny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Zapewnia ona odpowiednią asekurację oraz chroni przed upadkiem na twardą ziemię podczas wykonywania powietrznych akrobacji. Jest to nieodzowny element trampoliny, szczególnie ważny, gdy korzystają z niej dzieci.

Jak zamocować siatkę w trampolinie?

 1. Dokładne instrukcje dotyczące instalacji siatki ochronnej, jak i innych elementów trampoliny, są zawsze zawarte w instrukcji montażu danego modelu trampoliny. Uogólniając, nie ma wielu sposobów mocowania siatki w trampolinie.
 2. Generalnie, aby poprawnie zamocować siatkę, która stanowi niezawodną ochronę, należy najpierw zainstalować ramiona, które będą stanowić szkielet całej konstrukcji.
 3. Następnie, za pomocą specjalnych uchwytów mocujemy do nich siatkę, która stworzy ochronną barierę roztaczającą się po obwodzie trampoliny.
 4. Bardzo ważne jest, aby podczas instalacji siatki naciągnąć ją symetrycznie ze wszystkich stron. Jest to kluczowe, aby odgrywała ona swoją rolę poprawnie.

Jakie mogą być konsekwencje błędnej instalacji siatki zabezpieczającej?

O tym, że montaż siatki trampoliny jest kluczowym elementem, umożliwiającym jej bezpieczne użytkowanie świadczy lista potencjalnych kontuzji, których można nabawić się w przypadku nieszczęśliwego wypadku oraz błędnego mocowania siatki. Do największych zagrożeń należą:

 • upadek na twardą nawierzchnię, który znacząco zwiększa ryzyko złamania kończyn,
 • uderzenie głową w twardy, metalowy szkielet trampoliny, mogący prowadzić nawet do wstrząsu mózgu,
 • skręcenie stawów skokowych, kolanowych czy łokciowych w związku z brakiem odpowiedniej amortyzacji.

Jak widać, błędne zamocowanie elementów bezpieczeństwa znacząco zwiększa ryzyko nabawienia się poważnych kontuzji podczas skakania na trampolinie. Jednakże w przypadku poprawnego ich zamocowania oraz stosowania się do innych zasad bezpieczeństwa użytkowania uściślonych przez producenta, skakanie na trampolinie to bezpieczny sposób na rozrywkę i trening fitness.


Trampolina z uchwytem

Ciekawym pomysłem dla osób ćwiczących będzie z całą pewnością trampolina z uchwytem. Jest to interesujące i chętnie wybierane rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na bardziej profesjonalne podejście do tematu. Taki sprzęt zapewnia użytkownikom:

 • stabilność,
 • większe bezpieczeństwo,
 • kontrolę nad swoim ciałem,
 • zachowanie pełnej równowagi.

Z racji tego wiele osób decyduje się na skorzystanie z tej właśnie opcji, ponieważ taka trampolina do ćwiczeń jest dla nich najlepszym wyborem.

Istotne jest to, aby wybrać odpowiednie wymiary uchwytu, dzięki czemu z trampoliny będzie można na każdym kroku swobodnie korzystać. Ważne jest też to, aby uchwyt był dobrze przymocowany, co zapewni nam wyższy poziom bezpieczeństwa i stabilności podczas wykonywanych ćwiczeń. Do sklepu z trampolinami można udać się z bardziej doświadczoną osobą, która będzie zainteresowanym w stanie pomóc, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej dla nas trampoliny do fitnessu. Warto również zapoznać się z różnorodnymi poradnikami zakupowymi, które powinny w znaczący sposób ułatwić nam wybór.


Polecamy zestawienia:


Trampoliny ze wzmocnioną konstrukcją

Wybór w zakresie trampolin do ćwiczeń fitness jest praktycznie nieograniczony. Co najważniejsze warto inwestować w trampoliny ze wzmocnioną konstrukcją, co bardzo przyda się osobom o nieco większych gabarytach, a jak wiadomo takie osoby również lubią ćwiczyć, aby zgubić zbędne kilogramy i lepiej poczuć się we własnym ciele.

Wzmocniona konstrukcja to większy poziom bezpieczeństwa i spokoju dla wszystkich użytkowników, chociaż czasami w takich przypadkach trzeba zainwestować nieco więcej pieniędzy, ale nie to powinno być dla ćwiczących najważniejsze. Zapewnienie sobie pełnego bezpieczeństwa podczas trudniejszych ćwiczeń to sprawa kluczowa, więc absolutnie nie można tego lekceważyć, gdyż ryzyko kontuzji przy takim treningu jest niewspółmiernie wyższe. Trampolina fitness musi być solidna i wytrzymała, a także odporna na uszkodzenia mechaniczne.


Trampolina z wbudowanym komputerem

Ciekawą opcją dla zainteresowanych jest też trampolina z wbudowanym komputerem. Pozwala ona panować nad swoim treningiem i w pełni go kontrolować na każdym etapie. Dzięki komputerowi nie będzie trzeba skupiać się na rzeczach mało istotnych, takich jak np. liczenie skoków. Zajmie się tym komputer, który jest w tym przypadku precyzyjny i można na nim polegać. To dobra wiadomość dla osób ceniących sobie intensywne ćwiczenia na trampolinie fitness, które realizowane są przez kilka godzin dziennie.

Oczywiście w takiej sytuacji trzeba się przygotować na nieco większy wydatek finansowy, ale na pewno okaże się to być opłacalne posunięcie dla ludzi, którzy treningi na tym sprzęcie traktują poważnie i chcą udoskonalać swoje umiejętności. Wbudowane komputerki pozwalają też kontrolować ilość spalonych kalorii, jak również czas poświęcony na wykonywanie ćwiczeń, więc żadne z ważniejszych danych na pewno nie umkną uwadze ćwiczących, co jest najważniejszą zaletą tego sprzętu.


Trampoliny fitness do ćwiczeń RANKING

Aktualizacja Rankingu: lipiec 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych trampolin do ćwiczeń fitness. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Krótkie FAQ o trampolinach fitness

#1 Czy możemy stracić tłuszcz z brzucha, skacząc na trampolinie?

Tak, skakanie na trampolinie powoduje spalanie tłuszczu. W rzeczywistości, chociaż tkankę tłuszczową z brzucha trudno jest zredukować, można ją spalić wykonując proste ćwiczenia aerobowe na trampolinie. Będziemy potrzebowali około 150 minut umiarkowanych ćwiczeń aerobowych co tydzień, aby móc zobaczyć efekty.

#2 Czy skakanie na trampolinie to dobry trening?

Treningi na trampolinie są tak samo skuteczne jak bieganie, ale są łatwiejsze i przyjemniejsze. Możemy spalić tyle samo kalorii, co podczas 10-minutowego joggingu. Trening z trampoliną może zapewnić równie efektywne spalanie kalorii i przyspieszenie akcji serca, jednakże może być łatwiejszy i przyjemniejszy.

#3 Jak długo powinniśmy skakać na trampolinie podczas treningu?

Intensywność oraz długość treningu zależy przede wszystkim od naszych predyspozycji i poziomu sprawności. Możemy uzyskać wiele korzyści już po 15–20 minutach ćwiczeń na mini-trampolinie. Ale jeśli dopiero zaczynamy przygodę z trampoliną, możemy zacząć od krótszych treningów i cyklicznie zwiększać obciążenie.

#4 Czy skakanie na trampolinie jest niebezpieczne?

Każdy przyrząd, z którego korzystamy w sposób nieodpowiedni i nierozważny, może spowodować urazy w mniejszym lub większym stopniu. Nie należy raczej wskakiwać na trampolinę, zaleca się powolne rozpoczynanie treningu i sukcesywne zwiększanie odbicia. Ponadto nie zaleca się korzystać z trampolin fitness dziecko poniżej 6. roku życia, ponieważ ich kości i mięśnie nie są wystarczająco silne, aby poradzić sobie z efektem powtarzalnych skoków, co może doprowadzić znacznie szybciej do urazu mechanicznego.

#5 Czy trampolina fitness pomaga budować sylwetkę?

Ćwiczenia wykonywane podczas skakania na trampolinie pozwalają na pracę wszystkich mięśni znajdujących się w naszym ciele. Podczas treningu rozciągają się i relaksują, wzmacniając układ mięśniowy. Wiele typów ćwiczeń wykonuje się w celu ukierunkowania na określone partie mięśniowe, natomiast skakanie na trampolinie pozwala na trening całego ciała.

Opinie: 11 na temat “Trampolina fitness do ćwiczeń

[ Poradniki i rankingi FitnessXpressu.com 2024 ]
 1. Zastanawiałam się co kupić w tej kwestii i świetnym wyborem okazała się trampolina z uchwytem do ćwiczeń fitness. Nie wiedziałam, że to może być aż tak wciągające, a co najważniejsze tak zmęczyć człowieka w krótkim czasie!

 2. Bardzo ciekawy artykuł i sam produkt także. Taka domowa trampolina fitness to fajna rzecz i chyba się na nią skuszę. Chodzę na siłownie i też mamy takie trampoliny, jest to świetne cardio – polecam każdemu 😉

 3. Trampolina fitness do ćwiczeń to świetna sprawa – można bardzo się na tym zmęczyć i to świetne cardio. Można mieć coś takiego w domu, składa się bardzo łatwo, więc każda sobie na pewno poradzi 😉

 4. Najlepsze co może być to mała trampolina z uchwytem. Bez problemu mieści się w domu, a jak się ją złoży to nie stanowi żadnego problemu z zajmowanym miejscem. Pozdrawiam serdecznie 😉

 5. Trampolina to zdecydowanie moje ulubione zajęcie w ostatnim czasie 😀 w klubie koleżanka pokazała mi jak fajny i przyjemny potrafi być taki trening z taką trampoliną. Polecam każdemu spróbować 😉

 6. Wasz artykuł i komentarze zachęciły mnie bardzo do tego, aby kupić właśnie taką trampolinę, bo z tego co widzę, daje bardzo dobre efekty. Zamówiłam i czekam, aż sama się przekonam. Pozdrawiam!

 7. Trampolina to sprzęt do ćwiczeń w domu. Nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu, a zapewnia nam niezły wycisk. Można zrobić dobry trening, praktycznie bez wychodzenia z domu. Kwestia wydania kilkuset złotych, ale potem zwraca się i gwarantuje zadowolenie.

 8. Ze względu na to, że mam dosyć małe mieszkanie, a co za tym idzie mało miejsca w pokoju moim wyborem jest mini trampolina fitness. Mam nadzieje, że będzie się fajnie spisywać i pozwoli na to, by zrobić dobry trening. Dzięki za artykuł i pozdrawiam!

 9. Trampolina do ćwiczeń fitness to przyrząd, który jest niepozorny, ale potrafi dać nieźle w kość. Bardzo szybko można się zmęczyć i dzięki takiemu treningowi angażujemy wiele partii mięśni – polecam się w coś takiego zaopatrzyć. Nie zajmuje dużo miejsca, więc do dou jest w sam raz.

 10. Po miesiącu regularnych ćwiczeń, zobaczyłam efekty ćwiczeń na trampolinie fitness. Bardzo dobrze pali tkankę tłuszczową i rzeźbi jednocześnie. Taki trening w zupełności wystarcza, żeby pobudzić całe nasze ciało do działania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *