FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaki krokomierz wybrać? Zegarek czy opaska na rękę? Rankingi z 16 kwietnia 2024

6 min read

Czy wiesz, że istnieje nie jeden rodzaj krokomierzy? Może wydawać się, że stworzone zostały tylko i wyłącznie dla osób uprawiających sport. Jednak dane urządzenie będzie dobrym pomocnikiem dla tych, kto chciałby kontrolować swoją aktywność fizyczną w ciągu dnia. Codzienna analiza wykonanych ruchów na pewno będzie motywować do większych osiągnięć i działań.


Do czego jest potrzebny krokomierz?

Krokomierz to urządzenie elektryczne, podstawową funkcją którego jest pomiar ilości wykonanych kroków. Jak działa krokomierz można sprawdzić podczas spaceru lub biegu. Obecnie krokomierze mają mnóstwo innych dodatkowych funkcji, które są bardzo pomocne, szczególnie dla sportowców. Na przykład obliczenie dystansu i spalonych kalorii, pomiar pulsu, timer i stoper.

krokomierz opaska na rękę
krokomierz opaska na rękę

Zazwyczaj krokomierz jest noszony na ręce, co pozwala zawsze mieć go przy sobie i pamiętać o konieczności uprawiania sportu. Bardzo korzystny dla zdrowia jest zwykły spacer. Aby upewnić się, że jest to również dobry sposób na utrzymanie dobrej kondycji, warto zaopatrzyć się w krokomierz. Pokaże rezultat, jaki daje aktywność fizyczna nie wymagająca dużego wysiłku.


Polecamy zestawienia:


7 najważniejszych zalet krokomierzy

Przed każdym zakupem bardziej wartościowych rzeczy warto się zapoznać z charakterystyką produktu, jego właściwościami, dokonać porównania z innym dostępnym na rynku towarem. Aby skrócić czas poszukiwania najlepszego krokomierza stwórzmy listę zalet krokomierzy, a później wymieńmy ich rodzaje.

 1. Wielofunkcyjność. Istnieją krokomierzy pełniące kilka funkcji na raz. Jest to przydatne w przypadku osób aktywnych 24/7, ponieważ wygodne jest użytkowanie urządzenia, które zapisuje wszystkie niezbędne informacje odnośnie pokonanego dystansu i czasowego przedziału, w jakim go przebyto.
 2. Wygoda i styl. Rozmiar krokomierza nie przekracza rozmiaru klasycznego zegarka. Pozwala to nie ściągać urządzenia podczas pracy lub sprzątania. Opaski zazwyczaj są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można utrzymać odpowiedni styl i indywidualność.
 3. Ładowanie. Krokomierzy nie wymagają częstego ładowania. Potrafią działać na jednym ładowaniu cały tydzień.
 4. Łączenie ze smarfonem. Poprzez pobraną aplikację na telefon można połączyć się z krokomierzem. Wystarczy włączyć Bluetooth na urządzeniu oraz smartfonie, położyć je obok siebie, a po chwili połączą się dzięki bluetooth będzie można korzystać z krokomierza. Taka możliwość łączenia istnieje po to, aby móc synchronizować dane między urządzeniami i przenieść na telefon dane zgromadzone w ciągu dnia z krokomierzu.
 5. Łatwość w obsłudze. Krokomierzy mają czytelne ekrany, podświetlane i nie mające wielu przycisków.
 6. Cena krokomierzy zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Dzięki niskiej cenie produkt staje się dostępny większemu kręgu klientów.
 7. Podręczny motywator. Zapewne jest to, że dodatkowe akcesoria popychają do działania i otwierania nowych możliwości. Posiadając krokomierz poziom motywacji zwiększy się kilkukrotnie.

Polecamy zestawienia:


Rodzaje krokomierzy

Producenci uwzględnili potrzeby swoich klientów, dzięki czemu każdy osobiście może dobrać do osobistych potrzeb. W ofercie znajdziemy krokomierz na rękę, krokomierz opaskę, zegarek z krokomierzem i wiele innych. Omówmy każdy po kolei.

 • Zegarek z krokomierzem jest klasycznym rodzajem krokomierzy spełniającym podstawowe swoje podstawowe funkcje. Zegarek z funkcją liczenia kroków jest bardzo prosty w obsłudze i tańszy w cenie. Takie urządzenie będzie dobrym zamiennikiem zwykłego zegarka, które pozytywnie wpłynie na kondycję fizyczną właściciela. Możliwość posiadania funkcji liczenia kalorii.
 • Krokomierz na rękę – wygodna opcja podczas podróży, biegania, a nawet pływania (niektóre urządzenia są wodoodporne). Łatwy i szybki dostęp do ekranu pozwala na ciągłe kontrolowanie pokonanego dystansu i spalonych kalorii.
 • Krokomierz opaska jest mniej zaawansowany niż ten na rękę. Ale głównym jego atutem jest niewidoczność. Można dyskretnie schować krokomierz pod odzieżą, jeżeli wymaga tego sytuacja. Krokomierze tego rodzaju są dostępne w niskich cenach ze względu mniej funkcjonalności. Ale w żadnym wypadku nie wpływa to na jakość i przeznaczenie urządzeń.
zegarek sportowy z krokomierzem i pulsometrem
zegarek sportowy z krokomierzem i pulsometrem

Jaki krokomierz wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Podczas doboru urządzenia, warto zwrócić uwagę na jego budowę. Mowa tu głównie o wielkości wyświetlacza, jak również o użytych materiałach. Powinny wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną – w przeciwnym razie sprzęt szybko ulegnie uszkodzeniu.

Przydatne funkcje krokomierze

Choć omawiany sprzęt służy przede wszystkim do liczenia kroków, wiele modeli pozwala na coś więcej. Obsługiwane przez nie funkcje to między innymi:

 • pokonany dystans,
 • ilość spalonych kalorii,
 • prędkość,
 • zegar,
 • alarm,
 • łączność bluetooth.

Rozbudowaną funkcjonalność zapewnią przede wszystkim krokomierze z wyższych półek, wykonane przez uznanych producentów. W ich przypadku należy jednak pamiętać również o nieco wyższej cenie.


Polecamy zestawienia:


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując krokomierz?

Podczas dobierania urządzenia trzeba uwzględnić fakt, iż z krokomierza będziemy korzystać codziennie. Żeby była to dobra inwestycja warto przemyśleć wielkość budżetu, jaką chcemy przeznaczyć na zakup produktu. Czy rzeczywiście będą potrzebne takie dodatkowe funkcje, jak miernik pulsu albo stoper? Dobrą opcją będzie wydanie większej kwoty na krokomierz z podstawowymi funkcjami, ale lepszej jakości.


Krokomierze RANKING

Aktualizacja Rankingu: kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych krokomierzy. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Jak pokazują liczne badania i raporty, dorosły człowiek powinien wykonać około 10 tysięcy kroków dziennie. Dopiero wtedy może powiedzieć, że jego dzień ten był aktywny. Krokomierz pomaga więc w utrzymaniu stałej wagi oraz zachowaniu naturalnej sprawności.

Do liczenia wykonanych kroków wykorzystać można smartfony, jednak używane przez nie aplikacje nie zawsze są dokładne. Z tego też względu lepiej sprawdzi się krokomierz, czyli niewielkich rozmiarów urządzenie, które zawsze warto mieć przy sobie, najlepiej na ręce.

Urządzenie do liczenia kroków przyda się nie tylko do planowania treningu, ale również w trakcie codziennych aktywności. Doskonale motywuje do ruchu i pokazuje, ile jeszcze brakuje do wypełnienia dziennego celu.


Krótkie FAQ o krokomierzach

#1 Ile kosztuje dobry krokomierz?

Podstawowe krokomierze dostępne w formie mini zegarka są dostępne już za kwotę poniżej 50 zł. Otrzymamy w tej cenie prosty model z podstawowymi funkcjami. Za kwotę przekraczającą 100 zł otrzymamy już urządzenie jako opaskę zakładaną na nadgarstek, natomiast zdecydowanie najdroższe są smartwatche, których cena może sięgać nawet kilku tysięcy zł.

#2 Co nam oferuje tani krokomierz?

Oprócz standardowego licznika kroków możemy oczekiwać możliwości mierzenia przebytego dystansu, a także funkcję obliczającą spalone kalorie podczas wysiłku. Tego typu krokomierze można nabyć za cenę już od kilkunastu zł, z wygodnym zaczepem w postaci klipu.

#3 Czy waga użytkownika ma znaczenie?

Tak, celem ustalenia optymalnego i miarodajnego poziomu obliczania kalorii w pamięci urządzenia należy zapisać odpowiednią masę ciała. Im jest ona dokładniejsza, tym większą wiarygodność pomiarową uzyskamy. Zakres masy ciała z reguły wynosi od 30 do 150 kg. Zwracajmy uwagę na ustawienia fabryczne krokomierza dotyczące wagi.

#4 Czy rozpiętość kroku ma znaczenie?

Tak, chcąc obliczyć możliwie jak najdokładniej przebyty dystans należy wprowadzić możliwie precyzyjną długość kroku. Zakres ten najczęściej oscyluje wokół od 30 do 120 cm. Zwracajmy uwagę na ustawienia fabryczne krokomierza dotyczące długości kroku.

#5 Co otrzymamy w cenie kilkudziesięciu zł?

Krokomierze dostępne w tej cenie dysponują już z reguły dość sporym, czytelnym ekranem, na którym wyświetlane są takie funkcje, jak chociażby pomiary prędkości, pokonany dystans, licznik kalorii oraz kroków, zegar, a także pamięć pomiarowa do kilku dni wstecz.

Opinie: 2 na temat “Jaki krokomierz wybrać? Zegarek czy opaska na rękę?

[ Poradniki i rankingi FitnessXpressu.com 2024 ]
 1. Ten zegarek z krokomierzem na bardzo dobre recenzje – Xiaomi Mi Band 2. Minusem jest niewątpliwie cena, bo kosztuje prawie 100$ :/

 2. Ja bym wybrał od razu zegarek sportowy z funkcją pulsometru oraz krokomierza, osobne kupowanie moim zdaniem mija się z celem … Ooo, np. taki SMARTWATCH Overmax TOUCH 2.5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *