FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Pistolet do masażu – kiedy się przydaje? Rankingi z 22 maja 2024

3 min read

Relaksują, poprawiają krążenie krwi, łagodzą bóle mięśniowe. Różne rodzaje masażu są w stanie dostarczyć nam odmiennych wrażeń, a intensywny masaż jest często częścią procesu rehabilitacji po różnego rodzaju urazach. Co jednak zrobić, gdy nie mamy opcji wybrania się na zabieg?

pistolet do masażu


Czym jest pistolet do masażu?

Każdy z nas od czasu do czasu doświadcza bólu mięśni – czy to od uprawiania sportu, zmęczenia po pracy, czy przez wzgląd na chroniczne dolegliwości, jak na przykład ból pleców. O ile nic nie przebije profesjonalnie wykonanego masażu (niezależnie od jego rodzaju), nie zawsze mamy możliwość skorzystania z takiej usługi. Co zrobić w podobnej sytuacji? Odpowiedzią może być pistolet do masażu, który możemy bez problemu zakupić do domu oraz wykorzystać w bezpieczny sposób, pomimo braku wiedzy w tej dziedzinie. Są to narzędzia skonstruowane w taki sposób, aby pomóc rozluźnić napięte mięśnie delikatnie i z wyczuciem.


Pistolet do delikatnego masażu relaksacyjnego – kiedy nam się przyda?

Pistolety do masażu nie dadzą nam takiego doświadczenia, jak profesjonalna sesja z terapeutą. Są jednak dobrym półśrodkiem na czas, gdy nie odczuwamy potrzeby wizyty w gabinecie lub też nie jesteśmy w stanie z niej skorzystać. Z pomocą podobnego produktu poradzimy sobie z takim dolegliwościami, jak bolesność mięśni po treningu, lekkie bóle pleców czy też zmęczenie po całym dniu pracy. Niektóre osoby korzystają z pistoletów również do domowej terapii punktów spustowych, jako dodatek do masażu wykonywanego profesjonalnie. Urządzenie tego typu nie ma dość mocy, abyśmy mogli zrobić sobie nim krzywdę, jednak z drugiej strony nadal pobudza krążenie krwi i pozwala nam na pozbycie się nieprzyjemnego poczucia sztywności ciała.


Poprawia krążenie krwi i nie tylko – dlaczego warto stosować domowy masaż?

Domowy masaż to świetna opcja nie tylko dla osób aktywnych fizycznie, choć zazwyczaj z tą grupą go w pierwszej chwili kojarzymy. Jeżeli mamy stresującą lub wymagającą pracę, borykamy się z regularnym bólem określonej części ciała (na przykład pleców, karku), możemy ulżyć sobie w tych nieprzyjemnych dolegliwościach poprzez regularny masaż. Zanim jednak to zrobimy, należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą i ustalić, jakie rodzaje masażu będą dla nas najkorzystniejsze, a jakich powinniśmy unikać. Dotyczy to szczególnie osób, które dodatkowo mają problemy z układem krążenia, ponieważ przy niektórych chorobach stosowanie masażu oraz masażerów ręcznych jest niewskazane.


Na co uważać wykonując masaż w domu?

Jeżeli chcemy zniwelować ból mięśni domowymi sposobami, ale nie jesteśmy biegłymi masażystami, powinniśmy postępować delikatnie. Pistolet do masażu musi być stosowany zgodnie z instrukcją i przez wyznaczony czas, co pozwoli nam na zminimalizowanie ryzyka jego nadużycia. Jeżeli korzystamy do masażu z naszych dłoni, powinniśmy wykonywać go bardzo ostrożnie, aby nie nacisnąć za mocno i nie spowodować sobie (lub bliskiej osobie) większego dyskomfortu. Jeżeli będziemy wykorzystywać pistolety do masażu zgodnie z ich przeznaczeniem i wskazówkami producenta, szansa na niewłaściwe użycie jest bardzo niewielka. Właśnie dlatego jest to produkt dobry do użytku domowego – nie wymaga od nas dużej wiedzy, a z drugiej strony pomaga poczuć się lepiej.

Pistolet do masażu to bardzo przydatny gadżet, który pozwoli nam lepiej poczuć się po całym dniu pracy, czy też w sytuacji, gdy nadwerężymy którąś partię mięśni. Będzie to dobry dodatek do tradycyjnych wizyt u masażysty, z którego możemy skorzystać w sposób bezpieczny i wygodny w zaciszu własnego domu.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *