FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaka suwnica do ćwiczeń? W jakim celu się ją stosuje? Rankingi z 22 maja 2024

3 min read
ćwiczenie nóg na suwnicy
ćwiczenie nóg na suwnicy

Suwnica jest przyrządem doskonale znanym wśród wszystkich entuzjastów treningu siłowego. To urządzenie, które wygląda na pozór bardzo poważnie, umożliwia wykonanie treningu całego ciała, podczas którego możliwe jest wykorzystanie dużych ciężarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że suwnica umożliwia samodzielne wykonanie takiego treningu bez konieczności asysty drugiej osoby. Dzięki tej funkcji suwnica jest przyrządem, który powinien obowiązkowo znaleźć się w posiadaniu każdej siłowni, nawet tej zaaranżowanej w warunkach domowych.

Natomiast nie stanowi to na szczęście dużego wydatku, ponieważ suwnica do ćwiczeń jest stosunkowo tanim urządzeniem. Dobrej jakości suwnicę można dostać już za ok. 2500 zł – jest to nieduża kwota biorąc pod uwagę ilość ćwiczeń, do jakich może być wykorzystywany taki sprzęt.


Polecamy zestawienia:


Suwnice na nogi

Suwnica z pewnością nie może stanowić jedynego urządzenia dostępnego na siłowni, ale za to może być najczęściej używanym sprzętem, dzięki jej funkcjonalności. Suwnica może być również wykorzystywana do ćwiczeń na nogi, dzięki niej będzie można je wzmocnić i ładnie wyrzeźbić. Niezwykle ważnym atutem suwnicy jest możliwość wykonania treningu nóg, które nie powodują obciążenia stawów. Suwnica to idealny sprzęt zarówno do profesjonalnej siłowni, jak i również do domowego kącika, w którym wykonujemy ćwiczenia.

Suwnica ma działanie budujące tkankę mięśniową. Znana jest również jako maszyna Smitha, stanowi przyrząd do ćwiczeń siłowych, który jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród kulturystów, którzy zajmują się tym profesjonalnie, ale również wśród osób, które nieco bardziej amatorsko pracują nad swoją sylwetką. Więc jeśli marzą nam się imponujące bicepsy, suwnica z pewnością pomoże je osiągnąć.

Jeżeli widzieliśmy na siłowni suwnicę, ale nie wiemy jakie ćwiczenia z użyciem tego sprzętu będą dla nas odpowiednie, koniecznie zapytajmy o to swojego trenera. Możemy m.in. podnosić gryf, dzięki czemu wypracujemy swoje mięśnie bicepsów i placów. W bardzo prosty sposób można dostosować urządzenie do naszych potrzeb i możliwości – wykonując ćwiczenie w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej.


Polecamy zestawienia:


Suwnica – sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb

Dla osób, które posiadają ograniczone miejsce w przestrzeni, szczególnie polecana jest mniejsza wersja suwnicy do wypychania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie potrzebna duża ilość miejsca w pomieszczeniu, aby móc stworzyć własną mini siłownię w swoim domu.

Dla osób, które posiadają znacznie więcej miejsca, doskonałym pomysłem, może okazać się zakup całego atlasu, który będzie posiadał w swoim zestawie również suwnicę.

Sport i wysiłek fizyczny są najlepszą metodą na:

  • usuwanie skutków ubocznych siedzącego i przede wszystkim stresogennego trybu życia,
  • zapewnienie relaksu,
  • utrzymanie równowagi psychicznej,
  • dostarczenie masy pozytywnej energii,
  • stymulację i wzmocnienie rozwoju predyspozycji oraz uzdolnień,
  • szlifowanie szlachetnych cech charakteru,
  • wpływanie na rozwój emocjonalny,
  • balansowanie spontaniczności i samokontroli.

Suwnice do ćwiczeń w Rankingu TOP10

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych suwnic do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Fitnessowe zapytania:

  • https://fitnessxpressu com/jaka-suwnica-do-cwiczen-najlepsza/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *