FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Dlaczego warto zapisać się na siłownię? Rankingi z 22 maja 2024

3 min read

Kult ciała nie jest niczym nowym. Ludzie od zarania dziejów chcieli wyglądać atrakcyjnie. Przykładem są starożytni Grecy, którzy w szczególny sposób troszczyli się o swoje ciała. Współcześnie powszechnie mówi się, że świetnie prezentujący się ludzie zdecydowanie szybciej odnoszą sukcesy w życiu. Dbanie o wygląd jest też ważne dla zdrowia. XXI wiek jest skazany na epidemię otyłości. W artykule wyjaśniamy, dlaczego wyjście do profesjonalnej siłowni to świetny pomysł, który wspiera zarówno zdrowie, jak i urodę.

trening na siłowni

Dzisiaj każdy ma możliwość zapisania się na siłownię. Wszelkiego rodzaju fitness kluby znajdują się nie tylko w wielkich miastach. Kluby pracują w różnych godzinach, dzięki czemu wszyscy mogą zdążyć na trening. Przykładem są siłownie w Warszawie, które mogą Państwo zobaczyć na stronie https://warsaw-trainer.pl/artykuly/silownie-warszawa-mokotow-2021-lista. Siłownie są wyposażone w sprzęt najwyższej jakości. Dodatkowym atutem jest ich ogromna przestrzeń. Nikt nikomu nie będzie przeszkadzać w treningu. Każdy może bez problemu wybrać idealną dla siebie lokalizację siłowni.


Pandemia koronawirusa zmiażdżyła efekty wcześniejszych ćwiczeń

Do marca 2020 roku siłownie w Polsce były dosłownie oblegane przez osoby dbające o prawidłową masę ciała i wygląd sylwetki. Niestety, z powodu obostrzeń epidemiologicznych, zamrożono całą branżę fitness. Te blokady zszokowały wszystkich. Ludzie nie mieli możliwości wykonywania ćwiczeń. Co niektórzy zaczęli zaopatrywać się w sprzęt siłowy na użytek domowy. Trzeba jednak zauważyć, że nie ma nic lepszego od profesjonalnych urządzeń na siłowni. Poza tym siłownia może też służyć jako miejsce do nawiązywania i utrzymywania relacji międzyludzkich. Osoby ćwiczące chętnie mówią o swoich doświadczeniach z treningami i z dietą. Znaczna ilość ludzi prowadzących aktywny styl życia uważa, że nie lubi ćwiczyć w warunkach domowych. Brak treningów w tak długim przedziale czasowym bardzo niekorzystnie wpływał na wygląd i samopoczucie ludzi.


Zagrożenie otyłością w skali masowej

W XXI wieku otyłość została uznana za chorobę cywilizacyjną. Prawda jest taka, że jeszcze na początku lat 90. ubiegłego stulecia nie było widać na ulicach osób z nadwagą. Co najwyżej problem ze zbędnymi kilogramami miały kobiety tuż po urodzeniu dzieci lub osoby starsze. Nie było otyłych dzieci. Współcześnie otyłość stała się zjawiskiem powszechnym. Chociaż wiele się mówi o ciałopozytywności, to nie każdy widzi siebie w rozmiarach XXL i większych. Niestety, nie jest łatwo schudnąć. Nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Trzeba połączyć odpowiedni sport z dietą redukcyjną. Odchudzanie wymaga cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Powrót do starych nawyków może wywołać efekt jo — jo.


Siłownia jako sposób na skuteczne odchudzanie

Odchudzanie nie polega na stosowaniu cudownych diet i kupowaniu kosztownych wynalazków, które mają w 5 dni zmniejszyć wagę ciała o 15 kg. Trzeba postawić na rozsądne zrzucanie wagi. Przy sporej nadwadze zajęcia grupowe w fitness klubie mogą być zbyt trudne. Taka osoba może poczuć się niekomfortowo, gdy zauważy, że nie nadąża za resztą grupy. Dlatego warto spróbować ćwiczeń na siłowni. Zawsze można nawiązać współpracę z trenerem personalnym i dietetykiem, który ułoży dietę w profesjonalny sposób. Trzeba też wykluczyć istnienie chorób, które powodują tycie i utrudniają odchudzanie. Chodzi o choroby takie jak insulinooporność i Hashimoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *