FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Rękawice do MMA a rękawice bokserskie – podobieństwa i różnice Rankingi z 10 lipca 2024

3 min read

Interesujesz się sportami walki? A może sam coś trenujesz? Boks, taekwondo, judo, karate, mieszane sztuki walki i inne dyscypliny potrafią być spektakularne. Każda z nich wyróżnia się unikalną techniką i charakterystycznym strojem oraz akcesoriami treningowymi. W niektórych sportach walki niezbędne są rękawice: bokserskie, do MMA czy kick-boxingu. W tym artykule zdecydowaliśmy się na porównanie rękawic do MMA z tymi klasycznymi – bokserskimi. Jeśli chcesz zobaczyć, co je od siebie różni oraz jakie mają elementy wspólne, to zachęcamy do lektury!


Rękawice bokserskie i rękawice do MMA – znajdź różnice

To, co widać na pierwszy rzut oka, to to, że rękawice bokserskie oraz te do mieszanych sztuk walki różnią się swoim wyglądem. Rękawice do MMA (sprawdź na: https://mmaniak.pl/78-rekawice-mma.html) oprócz możliwości zadawania ciosów, pozwalają na chwytanie przeciwnika. Na etapie projektowania uwzględnia się te potrzeby, dlatego też są one lżejsze i cieńsze – tak aby zawodnik miał większy zakres ruchu. W dodatku w takiej rękawicy palce są od siebie oddzielone, a materiał zakrywa tylko część dłoni (do połowy palców). Należy również wspomnieć o tym, że wyróżnia się dwa rodzaje rękawic do MMA – małe z minimalną amortyzacją oraz takie, które świetnie sprawdzają do sparingów i posiadają znacznie więcej pianki. Natomiast modele dla bokserów oddzielają jedynie kciuk od pozostałych palców i posiadają dużo wypełnienia, które łagodzi nieco siłę ciosów.

Wybierając właściwy rozmiar rękawic, można spotkać się z odmiennymi oznaczeniami. Bokserzy muszą patrzeć na wagę przedstawioną w uncjach, natomiast zawodnicy mieszanych sztuk walki szukają raczej wśród rozmiarów literowych, np. S, M, L itd.


Co wspólnego mają rękawice do MMA i te bokserskie?

Oprócz wspomnianych wyżej różnic można jednak wskazać pewne elementy wspólne. Oba rodzaje rękawic powstają z tych samych materiałów, czyli ze skóry naturalnej lub ze skóry syntetycznej. Profesjonalistom lub osobom regularnie trenującym zaleca się raczej te powstałe ze skóry naturalnej, ponieważ charakteryzują się znacznie lepszą wytrzymałością. Dodatkowo rękawice posiadają wygodne zapięcia na rzepy, choć w boksie można także dość często spotkać wersję wiązaną.

Należy również wspomnieć, że marki w swoich produktach uwzględniają nie tylko dorosłego klienta, ale i najmłodszych zawodników i tworzą rękawice bokserskie dla dzieci – umożliwiając początkującym sportowcom odkrywanie piękna sportów walki.


O tym pamiętaj przed kupnem rękawic

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić rękawice do MMA czy rękawice bokserskie dla dzieci lub dorosłych – w każdym przypadku musisz zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • wagę (dopasuj ją do swojej dłoni i celu treningowe),
  • rodzaj zapięcia (wiązany czy zapinany na rzep),
  • materiał, z którego je wykonano (skóra naturalna czy skóra syntetyczna),
  • czy posiadają wentylację (siateczka wentylacyjna sprawi, że Twoja dłoń nie będzie się aż tak pocić).

Zapoznaj się też z opiniami innych osób na temat modelu, który Cię interesuje. Dowiesz się wtedy, czy sprawdza się on podczas treningów. Porównaj także ceny w kilku sklepach – zwykle zakupy w internecie okazują się tańsze niż te stacjonarne. Jednym z miejsc, w którym możesz zrobić takie zakupy, jest MManiak.pl. Znajdziesz tam różnorodne akcesoria do sportów walki od popularnych marek, m.in. od: Everlast, Under Armour, Pitbull West Coast, Venum i Extreme Hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *