wt. Lis 19th, 2019

FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaki trenażer rowerowy do domowego treningu?

2 min read

Trening rowerowy poza sezonem wiosenno-letnim może być trudny. Nie tylko ze względu na temperaturę i opady, ale także zanieczyszczenie powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest trenażer rowerowy, który daje możliwość intensywnego treningu we własnym domu. Poniżej najpopularniejsze rodzaje trenażerów i ich cechy.

trenażer rowerowy KICKR SNAP
trenażer rowerowy KICKR SNAP

Trenażer rolkowy

Utrzymanie formy zimą nie jest łatwe, w szczególności dla kolarzy. Jednak są przyrządy, które na to pozwalają, a jednym z nich jest trenażer rolkowy. Jak jest zbudowany i do czego dokładnie służy?

Przeznaczenie

Prosta konstrukcja i łatwa obsługa. Do treningu z tym modelem trzeba przywyknąć, za to sprzyja pracy nad balansem ciała. Największą zaletą jest to, że trenażery rolkowe współpracują z każdym modelem roweru.

Sprzęt taki jak trenażer rolkowy daje możliwość trenowania na rowerze bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Przydaje się on w szczególności zimą, ale nie tylko. Nawet wiosną czy latem pogoda czasami nie sprzyja treningom na świeżym powietrzu, a za sprawą trenażera można utrzymać dobrą kondycję i dobrze przygotować się do sezonu.

Budowa

Rolkowy trenażer rowerowy jest zbudowany z trzech obracających się bębnów. Są one umieszczone na rozkładanym stelażu, przypomina to nieco hamownię wykorzystywaną w warsztacie samochodowym. Zbudowany w ten sposób przyrząd ma kilka istotnych zalet:

  • pozwala na ćwiczenie utrzymywania równowagi, co przekłada się na lepszą technikę jazdy,
  • umożliwia przeprowadzenie efektywnej rozgrzewki przed zawodami,
  • ma kompaktowe wymiary,
  • trening w znacznym stopniu przypomina tradycyjną jazdę na rowerze.

Na tego typu sprzęcie trudno jest ćwiczyć siłowo, jednak może on urozmaicić codzienne treningi. Przyda się on każdemu rowerzyście, który nie chce rezygnować z aktywności fizycznej np. z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.


Trenażer z rolką oporową

Rama utrzymująca rower plus torus oporowy na tylnym kole. Warto kupić oponę treningową. Ten trenażer rowerowy daje możliwość bardziej urozmaiconego treningu. Modele rozbudowane mają opcje wirtualnej rywalizacji z innymi użytkownikami lub odtworzenia znanych tras wyścigowych.


Trenażer zamiast tylnego koła

Trenażery zastępujące tylne koło to nowość. Dają dobrą kontrolę nad oporem i pracują bardzo cicho. Taki trenażer rowerowy także można użytkować w podłączeniu do sieci i korzystać z dodatkowych funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...