FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaki smartwatch dla dziecka? Praktyczny gadżet czy niepotrzebny dodatek? Rankingi z 25 maja 2024

5 min read

Smartwatche to gadżety, które wciąż zyskują na popularności. Chętnie noszą je nie tylko dorośli, ale i dzieci, gdyż dla nich to bardzo ciekawa alternatywa dla zwykłego zegarka.

Smartwatch dla dziecka. Podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy.
Smartwatch dla dziecka. Podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy.

Z kolei dla rodziców smartwatch może być bardzo przydatnym sprzętem, pozwalającym m.in. na śledzenie lokalizacji pociechy na mapie. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując tego typu urządzenie?


Wyświetlacz

Dobry smartwatch dla dziecka powinien być wyposażony w dostatecznie duży i czytelny wyświetlacz. Zwykle jego przekątna wynosi 0,5, maksymalnie 2 cale. Maluch nie powinien mieć problemu z odczytaniem aktualnej godziny i innych wyświetlanych informacji. Jeśli wyświetlacz będzie za mały, obsługa sprzętu może okazać się trudna, a jego użytkowanie nie do końca komfortowe.

Atrakcyjności oraz czytelności tego typu zegarkom dodaje kolorowy wyświetlacz, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie opanować podstawowe funkcjonalności naszemu dziecku oraz bez problemu odczytywać interesujące go wartości na ekranie.

Jeżeli nasz kupowany smartwatch ma posiadać funkcję telefonu z najważniejszymi dla smartfona rozwiązaniami, wówczas warto postawić na możliwie jak największy wyświetlacz. To ułatwi nam odczytanie np. wiadomości czy też kontaktów telefonicznych. Wielkość ekranu ma szczególnie znaczenie, gdy posiadamy wyświetlacz dotykowy.


Bateria

Im bardziej jest pojemna bateria smartwatcha, tym rzadziej trzeba go ładować. Bardzo ważne jest to, aby urządzenie działało niezawodnie i nie wyłączyło się w niespodziewanym momencie, np. gdy dziecko będzie chciało zadzwonić do rodzica. Dobrze, jeśli sprzęt będzie wysyłał powiadomienie na wskazany numer telefonu, że bateria jest bliska rozładowania.

Ile może wytrzymywać bateria w smartwatchu? To zależy nie tylko od jej pojemności, ale przede wszystkim o częstotliwości użytkowania zegarka oraz wykorzystywaniu jego funkcji – im w większym stopniu będzie on eksploatowany, tym krócej nam wytrzyma bateria. Czas jej pracy jest znacząco skracany zwłaszcza gdy wykorzystujemy zegarek jako telefon. Przy intensywnym użytkowaniu akumulator potrafi wytrzymać z reguły kilkanaście godzin, natomiast przy sporadycznym – spokojnie 2-3 dni.


Polecamy zestawienia:


Solidność wykonania

Szukając odpowiedniego smartwatcha dla swojego dziecka trzeba się upewnić, że jest on solidny. Obudowa musi być wykonana z materiału, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Zadbajmy też o to, aby zegarek był wodoszczelny, a tym samym dobrze zabezpieczony przed działaniem wilgoci czy też sporadycznym zanurzeniem.

W szczególności sam ekran powinien wykazywać się dużą odpornością na czynniki mechaniczne, podobnie zresztą jak sama opaska. Dla młodszych dzieci mamy często do czynienia z paskami nierozpinanymi, które wykonane są z trwałego oraz elastycznego tworzywa np. silikonu. Dla tych większych smartwatch jest już z reguły zapinany na sprzączki. Niezależnie od rodzaju i typu materiału powinien być od hipoalergiczny.


Przydatne funkcje

Dobry dziecięcy smartwatch powinien być wyposażony w kilka przydatnych funkcji. Do nich zalicza się przede wszystkim:

  • GPS – zegarek z modułem GPS daje możliwość śledzenia lokalizacji malucha na mapie i sprawdzenia, czy jest on w bezpiecznym miejscu;
  • elektroniczne ogrodzenie – rodzic może wyznaczyć granicę strefy, której dziecko nie powinno przekraczać. Jeśli tak się stanie, na jego smartfon przyjdzie alarmujące o tym powiadomienie;
  • zdalny podsłuch – wbudowany mikrofon pozwala na podsłuchanie, w jakim miejscu przebywa maluch i co dzieje się w jego otoczeniu;
  • przycisk SOS – jeśli dziecko go wciśnie, będzie mogło szybko skontaktować się z rodzicem (należy wskazać numer telefonu, na który zostanie wykonane połączenie). Funkcja przydaje się np. w niebezpiecznych sytuacjach.

Polecamy zestawienia:


Ile kosztuje smartwatch dla dziecka?

Smartwatch to bardzo przydatne urządzenie, które może być używane zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Warto kupić smartwatcha dla swojej pociechy, chcąc mieć z nią większy kontakt.

GPS w urządzeniu – co daje?

Większość smartwatchy posiada wbudowany system GPS, dzięki temu przy pomocy specjalnej aplikacji możemy łatwo zlokalizować gdzie jest obecnie nasze dziecko. Smartwatch to także poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia możliwość stałego kontaktu. Dziecko z kolei ma gadżet, który uatrakcyjni mu codzienną aktywność.

Smartwatche posiadają też wysokiej jakości aparat fotograficzny, co umożliwia szybkie robienie zdjęć i filmów.

Ceny najlepszych urządzeń wynoszą najczęściej powyżej 300 złotych. W bardziej zaawansowanych modelach bateria posiada większą wytrzymałość.

Na szczęście możemy też wyposażyć się w nieco tańszy model. Dobrego smartwatcha zakupimy już w cenie 220 złotych. Najtańsze modele kosztują około 100-150 złotych.


[TOP 10] Smartwatche dla dzieci RANKING

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych smartwatchy dla dziecka. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki smartwatch dla dziecka? Na co zatem zwrócić uwagę?

Z roku na rok smartwatche dla dzieci stają się coraz bardziej popularne. Takie urządzenie łączy w sobie funkcje tradycyjnego zegarka oraz dodatkowe, bardzo przydatne funkcje.

Co powinien posiadać dobry smartwatch dla dzieci?

  • Najważniejszy jest oczywiście sam nadajnik GPS. To właśnie dzięki niemu opiekunowie mogą śledzić położenie swojego dziecka. W ten sposób bez problemu dowiedzą się, czy dziecko na przykład nie wagaruje. Ten gadżet przyda się też, gdy maluch się po prostu zgubi.
  • Kolejna przydatna funkcja to alarm i oraganizer z kalendarzem. Dzięki nim dziecko zawsze zdąży do szkoły czy bez problemu zapisze wszystkie ważne terminy.
  • Można też decydować się na smartwatch z funkcją dzwonienia, dzięki niemu rodzice mogą być w stałym kontakcie ze swoją pociechą. To doskonała opcja dla młodszych dzieci. Po pierwsze obsługa takiego zegarka jest bardzo prosta. Po drugie dziecko nie zgubi go ani nie upuści, jak to może mieć miejsce w przypadku telefonu komórkowego.
  • Najważniejsza jest przede wszystkim wygodą dziecka. Inteligentny zegarek nie może być zbyt ciasny czy za ciężki. W innym przypadku dziecko nie będzie chciało go nosić.
  • Równie istotna jest pojemność baterii, zwłaszcza że dziecko może zapomnieć o ładowaniu zegarka.
  • Warto też zainwestować w urządzenie wodoodporne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, ze przetrwa on zabawę na plaży czy wieczorną kąpiel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *