FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaki step fitness do aerobiku wybrać? Rankingi z 14 kwietnia 2024

3 min read
ćwiczenia z udziałem stepa
ćwiczenia z udziałem stepa

Coraz chętniej zamiast korzystania z przepełnionych siłowni, wolimy ćwiczyć w zaciszu własnego domu. Możemy wówczas oddać się aktywności fizycznej bez zbędnych gapiów i presji. Wówczas musimy zacząć od wyboru odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. W przypadku decyzji o aerobiku musimy wybrać odpowiedni step, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom.

Step do ćwiczeń umożliwia efektywny trening, pod warunkiem umiejętnego korzystania z niego. Jak zatem wybrać step fitness?


Czym tak właściwie jest step do ćwiczeń?

To jedno z prostszych urządzeń, o niewielkich rozmiarach, które jednocześnie daje nam masę możliwości. Począwszy od urozmaicenia treningu fitness, aż po sam trening siłowy. Wykonany jest najczęściej ze sztucznego tworzywa.

Step ma podłużny kształt i podpiera się na dwóch nóżkach, to swego rodzaju mała platforma do ćwiczeń. Dodatkowo są one wytrzymałe, co umożliwi nam nałożenie jednego na drugi, a tym samym zwiększymy intensywność ćwiczeń i efektywność całego treningu. Możemy dzięki niemu sobie też pomóc w różnorodnych ćwiczeniach na drążkach.


Polecamy zestawienia:


Co brać pod uwagę podczas zakupu stepu?

Przed zakupem stepu, warto wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • stabilność – by nie przemieszczał się on podczas ćwiczeń. Nie narazimy się tym samym na dyskomfort oraz niepotrzebne kontuzje;
  • sposób wykonania i wykorzystane materiały – głównie zwróćmy uwagę na to, czy step pokryty jest powłoką antypoślizgową w celu zwiększenia bezpieczeństwa i przyczepności. Step powinien być też wykonany z solidnego tworzywa sztucznego;
  • możliwość regulacji – chodzi tu o to, że znajdziemy stepy jedno-, jak i dwu- czy trzy- poziomowe. Dzięki temu będziemy mogli zmieniać rodzaj ćwiczeń i zwiększać poziomy trudności;
  • marka – wybierajmy stepy od renomowanych producentów. Jest to gwarancją wytrzymałości, a przede wszystkim jakości i bezpieczeństwa treningu;
  • dopuszczalne maksymalne obciążenie – to jedna z kluczowych kwestii podczas wyboru stepu. Każdy z nich ma określoną maksymalną wagę osoby, która może na nim bezpiecznie ćwiczyć. Przestrzegając tego, uchronimy sprzęt przed zniszczeniem, a siebie przed kontuzją.

Polecamy zestawienia:


Jaki więc step powinniśmy wybrać?

Step jest przyrządem, który sprawia, że nasz trening może stać się o wiele bardziej wydajny. Możemy także go wybrać jako alternatywę dla dobrze nam znanego steppera.

Pamiętajmy, że step pomoże nam także w treningu cardio, nie zajmując przy tym dużo miejsca w domu. Z powodzeniem możemy wykonywać na nim także ćwiczenia siłowe i różnego rodzaju wykroki oraz pompki. Możemy dzięki niemu poprawić swoją skoczność, a także elastyczność, wykorzystując go jako akcesorium do rozciągania.

Najlepiej więc postawić na step wielopoziomowy, co da nam większe możliwości wariacji treningowych. Są to stepy złączone w całość, bądź wyposażone w dodatkowe nakładki. Warto także postawić na zestaw wraz z matą do ćwiczeń. Oba te urządzenia, będą się świetnie wzajemnie uzupełniać. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza okaże się powłoka antypoślizgowa, która zapewni nam komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń.


[TOP 10] Stepy fitness RANKING

Aktualizacja Rankingu: kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych stepów fitness do aerobiku. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Fitnessowe zapytania:

  • https://fitnessxpressu com/jaki-step-fitness-do-aerobiku-wybrac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *