FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaka mata masująca? Którą wybrać do relaksu i sesji potreningowej? Rankingi z 18 maja 2024

4 min read
mata masująca wibracyjna do masażu nie tylko pleców, ale i całego ciała - typ full body
mata masująca wibracyjna do masażu nie tylko pleców, ale i całego ciała – typ full body

Codzienny stres, zła postawa podczas chodzenia czy wykonywanych ćwiczeń, wielogodzinne siedzenie przy biurku, to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że mogą nas boleć plecy. Nie jest to przyjemne, gdy podczas dnia musimy wielokrotnie zmieniać pozycje siedzące na stojące i rozciągać się. W miejscu pracy też możemy nie mieć takiej możliwości. Czasem też z napięciem i bólem może poradzić sobie tylko masażysta.

Korzystanie z masażu kilka razy w tygodniu, może być jednak zbyt kosztowne. Czy można je zastąpić inną opcją? Oczywiście! Wystarczy dobra mata masująca, której można używać codziennie w domu, w pracy a nawet w samochodzie.


Polecamy zestawienia:


W jaki sposób działa mata masująca?

Najczęstszym powodem bólu pleców są wady postawy. Można ich nabyć po prostu garbiąc się podczas chodzenia i siedzenia. Nawet źle wyprofilowane krzesło jest problematyczne, jeśli spędzamy na nim więcej godzin. A coraz więcej osób ma po prostu pracę siedzącą. Później, kiedy odpoczywamy w domowym zaciszu, także najchętniej siedzimy.

Warto jednak usiąść na macie masującej, która bardzo pomoże nam zredukować ból pleców. Taka mata w skuteczny sposób, może wspomóc nasz komfort. Jest to przedmiot bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy położyć go jak pokrowiec na krzesło czy fotel i usiąść, opierając się wygodnie.

Jak rozpocząć masaż? Wystarczy:

  • podłączyć matę do zasilania,
  • usiąść na niej wygodnie,
  • włączyć wybrany program,
  • zrelaksować się.

Jest to tak proste, że każda osoba poradzi sobie z uruchomieniem maty i korzystaniem z jej wielu zalet. W zależności od samej maty możliwe jest wykonanie różnych typów masażu. Jedne maty mogą tylko przyjemnie wałkować, a inne nawet ostukiwać czy ugniatać. Podczas takich ruchów plecy są rozluźnione, a mięśnie mniej spięte. Dzięki czemu można odczuć głęboki relaks i pozbyć się dotkliwego bólu.

Polecamy również: Mata do ćwiczeń


Jaka mata masująca?

Choć działanie tego produktu jest proste, sam wybór maty już taki nie jest. Jaka mata masująca będzie dla nas odpowiednia? Na wstępie trzeba wiedzieć, że jest to inwestycja na długi czas. Do tego ma nam zastąpić lub ograniczyć wizyty u fizjoterapeuty. Dlatego też nie warto sugerować się tylko ceną dostępnych na rynku produktów. Najważniejsze są funkcje oraz jakość wykonania.

Im więcej funkcji, tym wyższa cena. Ale czy to oznacza, że musimy wybrać model najdroższy? Niekoniecznie. Każda osoba może mieć inne problemy z kręgosłupem, mięśniami czy plecami. Jeśli z maty ma korzystać cała rodzina, dobrze jest pomyśleć, jakie konkretne programy przydadzą się wszystkim. Zawsze warto wybrać matę do masażu, która oferuje wybór przynajmniej kilku typów masaży i wibracje, które drganiami wprawiają mięśnie w ruch. Dobra mata powinna też mieć możliwość dopasowania natężenia masażu lub prędkości przesuwania się elementów masujących. Można nawet znaleźć modele, które zapewnią chłodzenie lub grzanie. Nawet taka funkcja może być przydatna.


Polecamy zestawienia:


Elementem, który bardzo często zapominamy sprawdzić jest czas gwarancji. Im dłuższa, tym lepiej. Okres gwarancji oznacza, że producent obiecuje nam, że w tym czasie mata będzie działać idealnie. A po nim może stopniowo tracić właściwości. Aczkolwiek nie jest to wcale przesądzone. Z tego powodu dobrze jest jeszcze przed zakupem sprawdzić, jaka długość gwarancji użyteczności produktu zapewnia nam jego producent.


[TOP 10] Maty masujące RANKING

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych mat masujących do relaksu oraz regeneracji. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Fitnessowe zapytania:

  • https://fitnessxpressu com/jaka-mata-masujaca-wibracyjna-najlepsza/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *