FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jak ćwiczyć, aby wyrzeźbić brzuch? Rankingi z 19 czerwca 2024

5 min read

Któż z nas nie marzy o pięknie wyrzeźbionej, wysportowanej i umięśnionej sylwetce? W pogoni za idealną sylwetką spędzamy długie godziny w siłowniach i fitnessclubach, a także katujemy się morderczymi treningami w zaciszu własnego domu.

ćwiczenia na brzuch i uda
ćwiczenia na brzuch i uda
.

Pięknie wyrzeźbiony i umięśniony, twardy jak stal, płaski brzuch bywa czasem niedoścignionym marzeniem wielu z nas. Bywa tak, ponieważ brzuch jest dość problematyczną partią naszej sylwetki – otóż aby móc pochwalić się pięknie zarysowanymi mięśniami brzucha musimy pamiętać, że koniecznym warunkiem osiągnięcia takiego stanu rzeczy jest zachowanie prawidłowej diety oraz włączenie do swoich codziennych treningów ćwiczeń cardio, dzięki którym będziemy w stanie utrzymać niski poziom tkanki tłuszczowej, a nasze mięśnie staną się pięknie uwidocznione.

Skuteczne przyrządy do ćwiczeń mięśni brzucha

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka bardzo skutecznych przyrządów , dzięki którym będziecie Państwo w stanie wykonać skuteczny trening mięśni brzucha-  zarówno w warunkach domowych jak i w siłowni. Wszystko  zależy od upodobań oraz trybu życia osób ćwiczących.

 • Ławeczka do ćwiczeń

  ławeczka do ćwiczenia brzucha
  ławeczka do ćwiczenia brzucha

  Jest to oczywiście jeden z elementarnych i podstawowych przyrządów do ćwiczeń zarówno w siłowni jak i w domu. Korzystając z niej możemy wykonywać spięcia zarówno dolnej części brzucha poprzez unoszenie nóg do góry w leżeniu na plechach na ławeczce, jak również spięcia górne i ćwiczyć mięśnie skośne. Jest to bardzo przydatny przyrząd, ponieważ dzięki ławeczce jesteśmy w stanie wykonać treningi wszystkich grup mięśniowych naszego ciała – nie tylko trening mięśni brzucha.

 • Polecamy zestawienia:


 • Trenażer

  trenażer mięśni brzucha
  trenażer mięśni brzucha

  Jest to bardzo ciekawy przyrząd ułatwiający trening mięśni brzucha, który możemy spotkać zarówno w siłowni jak i nabyć w specjalnych sklepach oferujących sprzęt fitness i wykonywać w zaciszu własnego domu. Ćwiczenia należy wykonywać zgodnie z instrukcją producenta pamiętając o zachowaniu prawidłowej postawy ciała, prostych plecach oraz właściwym oddychaniu. Z trenażerem nasz trening będzie zdecydowanie bardziej efektywny gdyż przyrząd łączy w sobie zarówno zalety treningu cardio wraz z treningiem mięśni brzucha.

 • Polecamy zestawienia:


 • Poręcz ścienna

  poręcz ścienna do ćwiczenia brzucha
  poręcz ścienna do ćwiczenia brzucha

  To kolejny świetny przyrząd dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać kompletny trening mięśni brzucha – prostych, skośnych, poprzecznych oraz wewnętrznych i zewnętrznych. Dodatkowo ćwicząc z wykorzystaniem przyrządu jakim jest poręcz ścienna musimy pracować z ciężarem własnego ciała, dzięki czemu wzmacniamy także inne grupy mięśniowe, takie jak ramiona, plecy oraz barki i klatka piersiowa. Poręcz możemy łatwo zamontować do ściany we własnym domu czy mieszkaniu i wykonywać ćwiczenia poprzez wsparcie się na przedramionach i unoszenie prostych bądź ugiętych w kolanach nóg.
 • Kołyska do ćwiczeń mięśni brzucha

  kołyska do ćwiczeń mięśni brzucha
  kołyska do ćwiczeń mięśni brzucha

  To świetny przyrząd, który pomoże pięknie wyrzeźbić mięśnie brzucha i jest zarazem bardzo bezpieczny podczas treningu. Nie obciąża kręgosłupa, odcinka szyjnego ani karku tak jak to często ma miejsce podczas wykonywania tradycyjnych spięć mięśni brzucha, gdy np. zbyt mocno ciągniemy głowę. Jest to zatem idealny przyrząd dla osób chcących uzyskać pięknie wyrzeźbiony brzuch, a przy tym zachować zdrowy kręgosłup. Ostatnio bardzo popularnym wariantem ćwiczenia z wykorzystaniem kołyski jest dodanie dodatkowego obciążenia w postaci gum oporowych, które możemy dodatkowo zaczepić o stopy podczas wykonywania treningu. Jest to wersja zdecydowanie trudniejsze, ale oczywiście bardziej skuteczna.

 • Polecamy zestawienia:


 • Kółko do ćwiczenia mięśni brzucha

  kółko do ćwiczenia mięśni brzucha
  kółko do ćwiczenia mięśni brzucha

  To świetny, z pozoru wyglądający niewinnie przyrząd do treningu mięśni brzucha. Jednak Ci, którzy już próbowali włączyć go do swoich treningów wiedzą, że ćwiczenia z jego użyciem wcale do najłatwiejszych nie należą. Zaleca się włączanie kółka do treningów osób bardziej zaawansowanych, aniżeli początkujących, ze względu na poziom trudności wykonywanego ćwiczenia, a także na wysokie ryzyko kontuzji podczas nieprawidłowego wykonywania treningu.

  Przyrząd ten wygląda jak dwa niewielkie kółka połączone poprzecznym drążkiem – stanowiącym uchwyty na ręce osoby ćwiczącej. Podczas wykonywania ćwiczenia należy uklęknąć na macie i  trzymać uchwyty oburącz, a następnie starać się odjechać kółkiem jak najdalej do przodu zachowując przy tym wyprostowane plecy oraz napięte mięśnie brzucha, po czym powrócić do pozycji wyjściowej.


  Polecamy zestawienia:


  Bardziej zaawansowane osoby mogą wykonywać te ćwiczenia w wersji trudniejszej – z pozycji stojącej. Ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządu jakim jest kółko należą do bardzo skutecznych ponieważ oprócz mięśni brzucha angażują one także mięśnie posturalne odpowiadające za zachowanie prawidłowej postawy ciała oraz chroniące kręgosłup przed przeciążeniami.


Czy regularne wykonywanie ćwiczeń to klucz do sukcesu?

Chociaż przedstawione wyżej przyrządy stanowią idealny sprzęt treningowy zarówno w siłowni jak i warunkach domowych to jednak musimy pamiętać, że same treningi nie zapewnią nam tak dobrych efektów jak połączenie ich z właściwą dietą.

Prowadząc aktywny tryb życia oparty na  zdrowej, zbilansowanej diecie- dopasowanej do indywidualnych predyspozycji każdego z nas oraz uzupełnionej o regularne wykonywanie ćwiczeń mamy zdecydowanie największe szanse, aby cieszyć się piękną i umięśnioną sylwetką oraz doskonałym zdrowiem i samopoczuciem.

Polecamy poniżej 10 minutowy trening mięśni brzucha z Mel B.

Opinie: 4 na temat “Jak ćwiczyć, aby wyrzeźbić brzuch?

[ Poradniki i rankingi FitnessXpressu.com 2024 ]
 1. Bardzo długo szukałam dobre domowe ćwiczenia na płaski brzuch dla dziewczyny i w końcu trafiłam na ten trening z filmiku. Stosuję go już od kilku tygodni i powiem, że jest świetny. Do tego te przyrządy o których napisał autor – one również są bardzo ważne. Pozdrawiam!

 2. Film z treningiem przedstawia popularne ćwiczenia na brzuch i boczki i jak najbardziej są one korzystne dla naszego ciała. Wystarczy działać systematycznie, a efekty same przyjdą 😉 Pozdrawiam!

 3. Uważam, że ćwiczenia na brzuch to jedne z tych, które dają nam najwięcej. Nie tylko dobry wygląd i lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim poprawę postury. Osoby mające problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa powinny przykładać dużą wagę do tej partii.

 4. Mnie najwięcej trudu sprawiają ćwiczenia na uda i pośladki. Niby jest tego sporo, ale trzeba bardzo dużej systematyczności, żeby dało to oczekiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *