wt. Lis 19th, 2019

FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jakie kółko do ćwiczenia mięśni brzucha i nie tylko?

3 min read

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej wagi ruchu i coraz powszechniejszemu dążeniu do perfekcyjnej sylwetki niezwykle powszechne stały się rozmaite sprzęty do treningów w domowym zaciszu.

kółko do ćwiczenia mięśni brzucha Crossfit HMS
kółko do ćwiczenia mięśni brzucha Crossfit HMS

Jednym z najpopularniejszych jest kółko do ćwiczeń, które umożliwia skuteczne i znacznie szybsze w porównaniu z brzuszkami mięśnie brzucha. Czym jednak kierować się kupując kółko, znane też pod swoją angielską nazwą ab wheel?


Rola kółka do ćwiczeń

Chociaż niezwykle proste w konstrukcji, bo składające się z pręta i jednego lub dwóch kółek, kółko do ćwiczeń to potężne narzędzie w modelowaniu sylwetki. Podczas jego użycia pracują różne partie mięśni:

  • mięśnie w okolicach pasa
  • mięśnie pleców
  • mięśnie naramienne
  • mięśnie tłoczni brzusznej

Kiedy wie się, jak z niego odpowiednio korzystać, staje się ono jednym z największych sprzymierzeńców w misji, jaką jest ćwiczenie mięśni brzucha i dążenie ku tak pożądanemu “kaloryferowi”.


Różnorodność kółek do ćwiczeń

Okazuje się, że nawet tak prosty w budowie przedmiot może występować w różnych wariantach. Najprostszą jego wersją jest kółko pojedyncze, które posiada tylko jedno kółko, jednak popularniejsze są kółka podwójne i kółka szerokie, które zwyczajnie zapewniają lepszą stabilizację. Ciekawą opcją jest kółko z możliwością regulacji oporu, które można regulować pod względem koniecznej do włożenia w ćwiczenia z nim siły. Kółka do nóg z kolei używa się, poruszając je stopami i w treningu takim w większym zakresie pracują dolne partie mięśni brzucha i grzbietu, a także nóg.

Przed zakupem kółka do ćwiczeń warto więc przyjrzeć się różnym opcjom i wybrać takie, dzięki któremu ćwiczenie mięśni brzucha będzie dla nas najwygodniejsze i najbardziej skuteczne.


Jak ćwiczyć na ab wheel?

Przy wykonywaniu każdego ćwiczenia kluczową rolę odgrywa odpowiednia technika, dzięki której osiągniemy satysfakcjonujące nas rezultaty. W przypadku ab wheel musimy przede wszystkim złapać równowagę, aby móc wykonać prawidłowo jak najwięcej powtórzeń. Musimy starać się trzymać uchwyty w jednej linii, gdy przesuwamy się kółkiem zarówno do przodu, jak i do tyłu. Obecnie producenci starają się ułatwić ćwiczącym osiągnięcie równowagi stosując odpowiednio szerokie kółka lub też wyposażając ten prosty sprzęt treningowy w podwójne koła.

Każde powtórzenie należy wykonać na ugiętych kolanach, warto jednak podłożyć pod nogi matę treningową, co jest szczególnie przydatne w przypadku posiadania twardej podłogi w naszym domu. Ponadto dbajmy o to, aby podczas ćwiczeń nadgarstki na uchwytach były wyprostowane, przy każdym powtórzeniu zadbajmy także o wyprostowane plecy. Sama głowa powinna być w osi z kręgosłupem.

Jedno powtórzenie to nic innego jak odciąganie oraz przyciąganie ciała, które oparte jest na tym przyrządzie. Zasięg odciągania jest uzależniony tylko od naszych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...