wt. Lis 19th, 2019

FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaki smartwatch damski? Wybieramy modny zegarek dla kobiety

2 min read

Ogromna popularność smartwatchy sprawiła, że rynek został wręcz zalany różnego rodzaju modelami produkowanymi zarówno przez najbardziej rozpoznawalne firmy elektroniczne, jak i przez zupełnie nieznane marki. Coraz częściej okazuje się jednak, że znany producent nie oznacza dobrego, trwałego produktu, dlatego też wiele osób ma niemały problem z wyborem odpowiedniego dla siebie modelu zegarka.

smartwatch damski Fossil Q kolor złoty
smartwatch damski Fossil Q kolor złoty

Smartwach damski zazwyczaj wyróżnia się delikatniejszym, bardziej kobiecym designem. Dzięki temu gadżet może być eleganckim dodatkiem do casualowych czy nawet oficjalnych stylizacji. Choć wygląd smartwatcha jest z pewnością istotny, to najważniejsze jest to, co takie urządzenie nam oferuje pod względem technicznym. I to najważniejsza kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę.


Najważniejsze funkcje bazowe

Funkcjonalność tego rodzaju nowoczesnego zegarka bardzo często zależy po prostu od ceny. Im droższy gadżet, tym zazwyczaj bardziej wyspecjalizowany. Szukając jednak prostego smartwatcha damskiego warto zwrócić uwagę, czy dany model ma takie opcje jak:

  • licznik kroków,
  • powiadomienia (sms, social media, e-mail),
  • pomiar tętna,
  • monitor snu.

Ten zestaw cech posiadają już nawet inteligentne zegarki z niższej półki cenowej. To taki totalny smartwatchowy must-have.

Podczas wyboru właściwego modelu, warto również zwrócić uwagę na pojemność baterii i sposób jej ładowania, a także intuicyjność aplikacji na telefon. Dobrze dobrany zegarek będzie się nie tylko ładnie prezentował, ale też może stać się motywacją do pracy nad kondycją i zdrowiem.


Możliwości dzisiejszych smartwatchy

Moda także wśród smartwatchy dedykowanych dla kobiet odgrywa istotną rolę w wyborze konkretnego modelu. Producenci zadbali o nie tylko różnorodny design wersji damskich, ale również zróżnicowanie kolorystyczne, dzięki czemu każda klientka powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jednak wygląd to nie wszystko, dlatego przede wszystkim należy postawić na funkcjonalność takiego zegarka. Bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie zakup smartwatcha, który umożliwia jego wykorzystanie jako smartfona. Po odpowiedniej konfiguracji będziemy mogli swobodnie wykorzystywać najważniejsze funkcje dostępne w naszym telefonie bez konieczności jego wyjmowania z kieszeni czy plecaka, co bywa bardzo kłopotliwe zwłaszcza podczas treningu biegowego.

W niektórych modelach mamy możliwość umieszczenia karty sim, dzięki której nasz zegarek stanie się praktycznie pełnowartościowym telefonem, jednak zdecydowanie bardziej praktycznym i wygodnym. Dzięki głośnikom możemy słuchać muzyki, niekiedy mamy także do dyspozycji aparat.

Oczywiście wraz ze wzrostem zaawansowania zegarka rośnie również jego cena – te bardzo bogate w funkcje dodatkowe potrafią kosztować grubo powyżej 1000 zł. Przy wyborze konkretnego modelu zwracajmy uwagę na solidność jego wykonania, w tym m.in. wodoszczelność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...