FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Przyrząd do ćwiczeń Crunch Rankingi z 06 października 2024

6 min read

przyrząd do ćwiczeń typu Body Crunch
przyrząd do ćwiczeń typu Body Crunch
Przyrządy typu Crunch są coraz bardziej popularną formą ćwiczeń wpływających na poprawę sylwetki. Można z nich swobodnie korzystać w domu.

Osoby, które systematycznie stają przed lustrem, często nie są usatysfakcjonowane z umięśnienia swojego brzucha, powinny zatem zapoznać się z urządzeniem tego typu.


Ćwiczenia typu crunch

W crunchu wykonuje się zestaw dziewięciu ćwiczeń, wskazane jest, aby każde z nich nie trwało dłużej niż 45 sekund. W tego rodzaju treningu nie ma znaczenia liczba serii czy powtórzeń, tylko tempo wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Najbardziej aktualne badania dowodzą, że im większa jest intensywność ćwiczeń brzucha, tym większa jest aktywacja mięśni. Z kolei wolne wykonywanie ćwiczeń nie jest wstanie zaangażować do treningu tylu mięśni, co te same ćwiczenia, które są wykonywane szybciej.

Należy jednak dopasować tempo treningu do indywidualnych możliwości, gdyż zdecydowanie ważniejsza od tempa ćwiczeń jest ich dokładne wykonywanie. Powinno się je wykonywać według swojego rytmu, a następnie stopniowo zwiększać prędkość.

Ze względu na rozwój branży, na rynku pojawią się coraz nowsze i bardziej funkcjonalne urządzenia typu crunch do fitnessu. Najbardziej popularne są Total Crunch oraz Body Crunch.


Przyrząd do ćwiczeń Total Crunch

Jest przyrządem, dzięki któremu uzyskamy świetną sylwetkę i bardzo dobrą formę bez wychodzenia z domu. Na urządzeniu tym trenujemy jednocześnie wszystkie partie mięśni, dzięki czemu uzyskamy lepszy efekt w zdecydowanie krótszym czasie. Na przyrządzie tym rzeźbimy nie tylko mięśnie nóg, ale również klatki piersiowej, bicepsów i pleców, szczególnie wzmacniamy nogi oraz pośladki.

przyrząd do ćwiczeń typu Total Crunch
przyrząd do ćwiczeń typu Total Crunch
Produkt jest świetnym rozwiązaniem dla osób, których celem jest zrzucenie kilku kilogramów, a także wyszczuplenie talii i uzyskanie bardziej jędrnych kształtniejszych pośladków. Przyrząd do ćwiczeń Total Crunch jest rekomendowany również osobom chcącym mieć silniejsze ramiona, rozbudowane mięśnie klatki piersiowej, a także płaski brzuchu.

Trenując na Total Crunchu bazujemy na czterech rodzajach ćwiczeń siłowych, czyli wyciskaniu na nogi, przysiadach, ćwiczeniach na mięśnie grzbietu i brzucha, a także aerobowych ćwiczeniach na krążenie. Przyrząd po złożeniu ma wymiary  92 x 60 x 113 cm, natomiast po rozłożeniu 150 x 60 x 20 cm. Maksymalna waga ćwiczącego nie powinna przekraczać 100 kg. Przed rozpoczęciem treningów na Total Crunch rekomendowana jest konsultacja z lekarzem.


Przyrząd do ćwiczeń Body Crunch

Body Crunch od poprzedniej wersji różni się wzmocnioną, stalową konstrukcją, która ułatwia trening i sprawia, że przyrząd jest zdecydowanie bardziej stabilny. Komputerek pozwala na systematyczne śledzenie postępu w treningach. Efektywność treningu zwiększają również antypoślizgowe pedały. Produkt jest niezwykle funkcjonalny. Po zakończonym treningu można złożyć urządzenie i  schować np. w szafie lub pod łóżkiem.


Wybór właściwego przyrządu typu Crunch

Jeżeli w ostatnich latach nie mieliśmy wiele wspólnego z ćwiczeniami fizycznymi, nasza kondycja aktualnie jest bardzo słaba, a planujemy zakupić urządzenie typu Crunch do domu, powinniśmy skonsultować się z trenerem fitness, a najlepiej dodatkowo lekarzem. Trener pomoże nam wybrać właściwy przyrząd dopasowany do naszej obecnej “formy”, a lekarz udzieli informacji czy możemy wykonywać tego typu ćwiczenia. Istnieje szansa, że przez “zastój” możemy wyrządzić sobie krzywdę.

W przypadku, gdy uprawiamy sport od pewnego czasu, znamy swoje możliwości i kondycję, w wyborze odpowiedniego przyrządu powinna wystarczyć porada osób znających aktualny asortyment produktów typu Crunch.


Przyrządy do ćwiczeń typu Crunch RANKING

Aktualizacja Rankingu: sierpień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych przyrządów do ćwiczeń typu Crunch. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


W jaki sposób ćwiczyć wszystkie partie mięśni?

Dobrze wytrenowany organizm to całe mnóstwo zalet. Możemy wykonywać praktycznie dowolne aktywności bez męczenia się. Może to być bieganie, jazda na rowerze, gra w piłkę nożną czy w siatkówkę. By osiągnąć taką kondycję, koniecznie jest wykonywanie ćwiczeń, które angażują wszystkie partie mięśni. Sprawdzamy w jaki sposób osiągnąć powyższy efekt.

Na basenie

Zdecydowanie najbardziej przystępnym rodzajem treningu, który angażuje praktycznie całe ciało, jest pływanie. Wystarczy kilka wizyt na basenie w tygodniu, by zaktywizować absolutnie wszystkie mięśnie. Dodatkowo taki trening doskonale nas rozluźnia, nie powoduje zakwasów, wpływa też pozytywnie na psychikę.

Jeśli więc nie chcemy układać skomplikowanych planów treningowych, korzystać z pomocy trenera fitness, ryzykować przetrenowania i jego nieprzyjemnych efektów, to najlepiej regularnie chodzić na basen.

Trening FBW

Druga opcja, która przeznaczona jest dla osób chcących trenować z jeszcze większym zaangażowaniem, jest tzw. trening typu Full Body Workout.

Można wykonywać go na trzy następujące sposoby:

  • na masę,
  • na siłę,
  • na rzeźbę.

Każdy z nich wzmacnia inne partie ciała, dlatego konkretne zestawy ćwiczeń dobrze jest wykonywać naprzemiennie. Tu przyda się pomoc dobrego trenera, który ułoży dla nas plan aktywności. Inaczej łatwo można doprowadzić się do przetrenowania, zakwasów, a nawet kontuzji.

Trening FBW jest uniwersalny. Można wykonywać go zarówno na siłowni, w klubie fitness, jak również w domu.


Przyrządy do ćwiczeń RANKING

Aktualizacja Rankingu: sierpień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych przyrządów do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Krótkie FAQ o Total Body Crunch

#1 Jakie są czynniki konieczne do zrobienia kaloryfera na brzuchu?

Same ćwiczenia mogą znacząco wzmocnić mięśnie brzucha, jednakże bardzo często są one ukryte pod warstwą tkanki tłuszczowej, przez ich eksponowanie jest mocno ograniczone. Oprócz treningu bardzo istotną rolę odgrywa zbilansowana dieta, jak i czynniki genetyczne np. szybkość metabolizmu.

#2 Ile kosztuje przyrząd Total Crunch?

Za najtańsze rowerki Total Crunch do ćwiczenia mięśni całego ciała zapłacimy już poniżej 100 zł. Z kolei bardziej zaawansowane modele wymagają wyłożenia przynajmniej kilka razy więcej.

#3 Czy z Body Crunch możemy ćwiczyć całe ciało?

Tak, ćwiczenia wykonywane na przyrządach Total Body Crunch pomagają stymulować i wzmacniać mięśnie całego ciała. Wykorzystanie jest zatem uniwersalne.

#4 Dlaczego ćwiczenia na Total Body Crunch są tak skuteczne?

Przede wszystkim pozwalają one na wykorzystanie własnej masy przy ćwiczeniach w sposób zdecydowanie bardzie efektywny i bezpieczny, nie przeciążając przy tym stawów, ścięgien oraz mięśni, jak w przypadku treningów realizowanych z tradycyjnymi obciążeniami.

#5 Czym jest Twister AB Power?

To przyrząd dedykowany do ćwiczenia przede wszystkim mięśni brzucha i redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki odpowiedniej konstrukcji nie obciąża przy tym nadmiernie stawów, łącząc zalety ćwiczeń aerobowych i wzmacniających.

Opinie: 20 na temat “Przyrząd do ćwiczeń Crunch

[ Poradniki i rankingi FitnessXpressu.com 2024 ]
  1. Szczerze powiedziawszy to dopiero po przeczytaniu poradnika dowiedziałam się, czym się charakteryzuje takie urządzenie i że jest właśnie dedykowane do ćwiczeń Crunch 🙂 Człowiek uczy się całe życie 🙂

  2. Tylko raz zdarzyło mi się ćwiczyć na takim urządzeniu na siłowni i od razu mi się spodobało. Zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu do domu, naprawdę genialna sprawa, jest to dla mnie ciekawsze niż np. orbitrek czy bieżnia. Wiecie może jaka firma jest najlepsza jeśli chodzi o tego typu sprzęt?

  3. Kilka miesięcy temu sprawiłem sobie ten sprzęt i regularnie na nim ćwiczę. Każdy kto się waha niech od razu go kupuję! Chyba najlepsze urządzenie na jakim kiedykolwiek ćwiczyłem, a efekty widziane gołym okiem już po kilkunastu dniach. Świetna sprawa, polecam każdemu sportowcowi 🙂

  4. Zgadzam się z tym artykułem, crunch to świetna maszyna. W artykule nie została wspomniana cena, która uważam, że jest bardzo przystępna, ponieważ taki sprzęt możemy kupić już za około 200zł-250zł (sam za tyle kupiłem). Jak na taką wielofunkcyjną maszynę to naprawdę niewiele. Osobiście polecam firmę Sky Crunch 🙂

  5. Nigdy na niej nie ćwiczyłem, ale wygląda obiecująco. Jeżeli można ćwiczyć kilka partii mięśni to jak najbardziej. Musze zobaczyć na siłowni czy gdzieś taki sprzęt jest i popytać trenera jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na przyrządzie do ćwiczeń crunch.

  6. Crunch to petarda!!! Długo myślałem czy kupić sobie atlas czy cruncha i ostatecznie głównie ze względów finansowych wybrałem tą pierwszą opcję i nie żałuję! Zaoszczędziłem sporo pieniędzy, a mogę zrobić tak samo wartościowy trening! W necie jest mnóstwo ćwiczeń jakie można robić na tym urządzeniu, można się nieźle spomopować 😀

  7. Ok, to już oficjalnie dla mnie kosmos 😀 Co to za przyrząd? Ktoś w ogóle miał z czymś takim do czynienia? Trochę orientuje się w temacie ćwiczeń ale to jest dla mnie naprawdę spore zaskoczenie. Cóż, miejmy nadzieję, że spełnia swoje zadanie:)

  8. Właśnie jestem w trakcie kompletowania sprzętu do mojej domowej siłowni i poważnie myślę nad zakupem total cruncha. Jego zaletą niewątpliwie jest cena, bo jeśli dobrze poszukamy to za 150zł już można coś dostać. Tylko zastanawiam się czy to ma sens, bo opinie w internecie na temat cruncha są bardzo zróżnicowane. Jedni piszą, że to rewelacja i można na nim się nieźle wyrzeźbić, a drudzy że jest przereklamowany, a konstrukcja często jest niestabilna…

  9. Osobiście korzystam z body cruncha i jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany jego działaniem. Może nie jest tak do końca jak piszą niektórzy, tzn. że wyrzeźbimy całe ciało ćwicząc tylko na tym… to jest spora przesada. Możemy oczywiście poprawić swój wygląd, ale poza ćwiczeniami na body crunchu trzeba robić jeszcze wiele innych rzeczy, żeby dojść do dobrej formy. Pozdro 😉

  10. Body crunch, total crunch, ludzie o czym wy mówicie? 😀 Gdzie podziały się czasy, kiedy do solidnego treningu wystarczyła ławeczka, sztanga, hantle i ewentualnie jakiś wyciąg? Dzisiaj tysiąc urządzeń, miliony diet i planów treningowych tylko efektów brak. Szkoda.

    1. Niby coś w tym jest ale z drugiej strony skoro pojawiają się nowe rozwiązania, maszyny takie jak właśnie body crunch, to dlaczego mielibyśmy z nich nie korzystać? Przecież to wszystko jest tworzone po to, by ułatwić nam trening:)

  11. Ciekawe podejście do treningu. Pamiętam, że kiedyś sprzedawali podobny sprzęt w telezakupach i myślałam, że to ściema. Ale po przeczytaniu tego artykułu jestem co raz bardziej przekonana. Jeszcze ktoś ma jakieś opinie o total crunch?

  12. Ja lubię ćwiczenia z body crunch. Można się przy nich nieźle wyżyć:) Ale jednak nie traktowałbym tych ćwiczeń jako samodzielny trening, tylko jako uzupełnienie podstawowego. Oraz bardziej polecam takie ćwiczenia mężczyznom, jednak ćwiczenia mocno angażują klatkę piersiową oraz ramiona i barki, co nie koniecznie u kobiet jest wskazane.

  13. Crunch jest fajny, ale jako dodatek gdy ćwiczymy na siłowni. Body crunch do domu to moim zdaniem średni pomysł. Sprzęt mocno stabilizuje mięśnie i ogranicza zakres ruchów przez co wysiłek jest ograniczony i mięśnie nie pracują tak jakby mogły. Lepiej sobie hantelkami pomachać:)

  14. Jedni polecają, drudzy mówią, że nie warto i tak jest ze wszystkim:) Trzeba po prostu samemu się przekonać, na własnej skórze. Opinii o total crunch będzie tyle ilu jego użytkowników. Sam się nie wypowiem, bo nigdy na tym nie ćwiczyłem, ale wygląda na fajną zabawę:)

  15. Kiedyś widziałem taki sprzęt na siłowni i było to dla mnie coś nowego. Zdecydowanie jest to bardzo dobry przyrząd. Kupiłem go jakiś czas temu do domowej siłowni i jest to jedno z moich ulubionych stanowisk.

  16. Bardzo ciekawy i kompleksowy materiał! Nie wiedziałam, że w ogóle coś takiego istnieje. Widziałam co prawda na siłowni, ale nigdy się na to nie skusiłam. Skoro takie dobre efekty to daje, to chyba zdecyduje się na kupno tego 😉

  17. Do ćwiczeń brzuszków wystarczy i kawałek materaca albo dobry dywan. Ja przez lata ćwiczyłem brzuch na podłodze podpierając nogi o łóżko albo fotel ale ostatnio, gdy w ten sposób ćwiczę bolą mnie plecy więc też kupiłem sobie sprzęt do ćwiczenia brzucha tvokazje.pl/silownia-i-fitness/65-ab-generator-przyrzad-do-cwiczen-brzucha-644812022661.html . Takie przyrządy nie są konieczne by mieć drabinkę ale moim zdaniem po 30-stym roku życia są conajmniej przydatne.

  18. Mi się wydaje, że jak ktoś ma sporo miejsca to może kupić sobie nawet taki najtańszy atlas do ćwiczeń. One może nie są tak dobre jak te duże maszyny ale dają także bardzo dużą gamę ćwiczeń. Taki z najtańszych przykładowo jaki oceniali – atlas treningowy zipro gym (opinia i test) ma swoje wady ale warto też brać tego typu sprzęty pod uwagę. Bo to wiele możliwości w jednym, choć może warto wybrać jakieś innej lepszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *