FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Hantle do ćwiczeń Rankingi z 25 maja 2024

3 min read
hantle i ich zastosowanie podczas codziennych ćwiczeń
hantle i ich zastosowanie podczas codziennych ćwiczeń

Hantle to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia fitness, jaki kiedykolwiek powstał. Są jednym z podstawowych narzędzi handlu treningami siłowymi i regularnie stanowią część treningów milionów ludzi na całym świecie. Jak wybrać te właściwe?

Stworzyliśmy ten krótki przewodnik, aby uprościć Ci proces ich poszukiwania i przedstawić podstawowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, niezależnie od tego, czy kupujesz hantle do domowej siłowni, czy do obiektu komercyjnego.

Przede wszystkim powinieneś skupić się na następujących kwestiach:

  • budżet,
  • dostępna przestrzeń,
  • nasze potrzeby i preferencje.

Waga hantli

Hantle zwykle sprzedawane są w parach i ważą od 1 kg do 100 kg każdy. Małe siłownie lub użytkownicy domowi zazwyczaj patrzą na stałe zestawy hantli, zawierające również te typu kettlebell, o wadze 2,5 kg-30 kg. Większe, bardziej komercyjne siłownie z szeroką podstawą sprzętową mogą poszukiwać produktów w zakresie 2,5 kg-50 kg.

Najcięższe hantle o gabarytach rzędu 50 kg-100 kg będą prawdopodobnie odpowiedni tylko dla obiektów, które są przeznaczone dla poważnych ciężarowców i kulturystów. Użytkownikom domowym, indywidualnych poleca się zakup sprzętu o wadze do 20 kg.


Polecamy zestawienia:


Hantle stałe czy regulowane?

Jeśli zakładasz nową domową siłownię, będziesz musiał wybrać między między hantlami stałymi, a tymi, które będzie można regulować. Stałe zestawy hantli oferują lepszą ogólną trwałość, długowieczność, wygodę i łatwość użytkowania w porównaniu z ich regulowanymi odpowiednikami. Taka opcja na pewno droższa, szczególnie jeśli interesuje nas kilka wag.

Regulowane hantle odnoszą się do pojedynczej pary hantli, których ciężar można w razie potrzeby dostosować, aby był cięższy lub lżejszy. Maksymalna waga, minimalna waga i przyrosty wagi zależą od konkretnego zestawu, który kupujesz. Ponadto mechanizm regulacji różni się w zależności od marki. To lepszy wybór jeśli zależy Ci na wszechstronności i oszczędności miejsca.


[TOP10] Hantle do ćwiczeń RANKING

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych hantli do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *