FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Gadżety dla sportowców – co może się przydać? Rankingi z 21 września 2021

3 min read

Kochasz sport i wykorzystujesz każdą wolną chwilę na to, by trochę pobiegać czy zaliczyć siłownię? Zobacz, w jakie gadżety elektroniczne warto się wyposażyć, by treningi były jeszcze bardziej efektywne i przyjemne!

gadżety dla sportowców

Zegarek dla sportowca – jaki wybrać?

Można by zapytać, co ma zegarek do biegania, Okazuje się, że całkiem sporo. Wybierając nowoczesny zegarek sportowy, możesz bowiem monitorować reakcje swojego ciała podczas treningu. Co sprawdzisz?

  • dzięki wbudowanemu pulsometrowi, możesz zobaczyć, jakie masz tętno podczas poszczególnych ćwiczeń;
  • monitor snu pozwoli Ci sprawdzić, jak zachowuje się Twoje ciało w czasie snu i czy odpoczywasz efektywnie;
  • funkcja kontroli treningu zapisuje Twoje obecne i wcześniejsze wyniki wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rodzaju wysiłku, przebytej trasy i spalonych kalorii. Później możesz do nich wrócić w dowolnym momencie i porównać z aktualnymi osiągami – a to umożliwi Ci poprawę własnych możliwości.

zegarek dla sportowca


Słuchawki idealne do biegania

Kochasz biegać, lecz szybko się nudzisz? Szybki jogging stanie się znacznie przyjemniejszy, jeśli umilisz sobie czas ulubioną muzyką. Musisz jednak wyposażyć się w dobre słuchawki, które jednocześnie zapewnią Ci dobrej jakości dźwięk, a z drugiej strony nie będą ograniczać Twoich ruchów – poprzez ciągle wypadanie z ucha czy plątanie się słuchawek.

W roli treningowego towarzysza najlepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe. Dlaczego? Jako ze są pozbawione przewodów, nie będą się plątać między rękami i przeszkadzać Ci w poruszaniu rękami. Jednocześnie nie musisz też martwić się tym, że wypadną podczas biegu po nierównym podłożu – posiadają specjalne zaczepy, który utrzymują je stabilnie w jednym miejscu przez cały czas.

słuchawki do biegania


Kuchnia sportowca – w co ją wyposażyć?

Nie ulega wątpliwości, że sama aktywność fizyczna to nie wszystko. Jeśli chcesz, aby ćwiczenia przynosiły lepsze efekty, a Twoja sylwetka kształtowała się tak, jak tego pragniesz, powinieneś wdrożyć odpowiednią dietę. A w przygotowywaniu dietetycznych posiłków mogą Ci się przydać następujące akcesoria:

  • parowar – przygotowując dania w parowarze, sprawisz, że staną lekkostrawne i pełne witamin, które normalnie wypłukałyby się podczas gotowania w wodzie czy smażenia. Przygotujesz w nim w zasadzie wszystko: ryż, warzywa, mięsa czy ryby;
  • blender kielichowy – nic nie przyda się sportowcowi w kuchni tak, jak dobry blender. Dlaczego? Wystarczy tylko wrzucić do niego warzywa, owoce i wybrane dodatki, by zyskać pyszny, a przy tym lekki i dietetyczny shake, który dostarczy Ci energii podczas treningu. Przygotujesz w nim też specjalne odżywki, które „podkręcą” efekty ćwiczeń;
  • grill elektryczny – nawet zwykłe warzywa będą smakować całkiem inaczej, jeśli zgrillujesz je delikatnie z lekkimi przyprawami. W grillu elektrycznym oczywiście możesz też przygotowywać inne dania – chude mięso, ryby i cokolwiek tylko zechcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *