FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Gadżety dla sportowców – co może się przydać? Rankingi z 11 lipca 2024

3 min read

Kochasz sport i wykorzystujesz każdą wolną chwilę na to, by trochę pobiegać czy zaliczyć siłownię? Zobacz, w jakie gadżety elektroniczne warto się wyposażyć, by treningi były jeszcze bardziej efektywne i przyjemne!

gadżety dla sportowców

Zegarek dla sportowca – jaki wybrać?

Można by zapytać, co ma zegarek do biegania, Okazuje się, że całkiem sporo. Wybierając nowoczesny zegarek sportowy, możesz bowiem monitorować reakcje swojego ciała podczas treningu. Co sprawdzisz?

  • dzięki wbudowanemu pulsometrowi, możesz zobaczyć, jakie masz tętno podczas poszczególnych ćwiczeń;
  • monitor snu pozwoli Ci sprawdzić, jak zachowuje się Twoje ciało w czasie snu i czy odpoczywasz efektywnie;
  • funkcja kontroli treningu zapisuje Twoje obecne i wcześniejsze wyniki wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rodzaju wysiłku, przebytej trasy i spalonych kalorii. Później możesz do nich wrócić w dowolnym momencie i porównać z aktualnymi osiągami – a to umożliwi Ci poprawę własnych możliwości.

zegarek dla sportowca


Polecamy zestawienia:


Słuchawki idealne do biegania

Kochasz biegać, lecz szybko się nudzisz? Szybki jogging stanie się znacznie przyjemniejszy, jeśli umilisz sobie czas ulubioną muzyką. Musisz jednak wyposażyć się w dobre słuchawki, które jednocześnie zapewnią Ci dobrej jakości dźwięk, a z drugiej strony nie będą ograniczać Twoich ruchów – poprzez ciągle wypadanie z ucha czy plątanie się słuchawek.


Polecamy zestawienia:


W roli treningowego towarzysza najlepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe. Dlaczego? Jako ze są pozbawione przewodów, nie będą się plątać między rękami i przeszkadzać Ci w poruszaniu rękami. Jednocześnie nie musisz też martwić się tym, że wypadną podczas biegu po nierównym podłożu – posiadają specjalne zaczepy, który utrzymują je stabilnie w jednym miejscu przez cały czas.

słuchawki do biegania


Polecamy zestawienia:


Kuchnia sportowca – w co ją wyposażyć?

Nie ulega wątpliwości, że sama aktywność fizyczna to nie wszystko. Jeśli chcesz, aby ćwiczenia przynosiły lepsze efekty, a Twoja sylwetka kształtowała się tak, jak tego pragniesz, powinieneś wdrożyć odpowiednią dietę. A w przygotowywaniu dietetycznych posiłków mogą Ci się przydać następujące akcesoria:

  • parowar – przygotowując dania w parowarze, sprawisz, że staną lekkostrawne i pełne witamin, które normalnie wypłukałyby się podczas gotowania w wodzie czy smażenia. Przygotujesz w nim w zasadzie wszystko: ryż, warzywa, mięsa czy ryby;
  • blender kielichowy – nic nie przyda się sportowcowi w kuchni tak, jak dobry blender. Dlaczego? Wystarczy tylko wrzucić do niego warzywa, owoce i wybrane dodatki, by zyskać pyszny, a przy tym lekki i dietetyczny shake, który dostarczy Ci energii podczas treningu. Przygotujesz w nim też specjalne odżywki, które „podkręcą” efekty ćwiczeń;
  • grill elektryczny – nawet zwykłe warzywa będą smakować całkiem inaczej, jeśli zgrillujesz je delikatnie z lekkimi przyprawami. W grillu elektrycznym oczywiście możesz też przygotowywać inne dania – chude mięso, ryby i cokolwiek tylko zechcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *