FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Rotor rehabilitacyjny do ćwiczeń Rankingi z 20 kwietnia 2024

2 min read

Rotor rehabilitacyjny jest używany do wykonywania ćwiczeń, których celem jest pobudzenie pracy mięśni i stawów. Uniwersalna budowa urządzenia zapewnia możliwość ćwiczenia zarówno kończyn dolnych, jak i górnych.

rotor rehabilitacyjny do ćwiczeń
rotor rehabilitacyjny do ćwiczeń

Kto może używać rotora?

Sprzęt, jakim jest rotor, może być wykorzystywany do rehabilitacji osób w każdym wieku. Idealnie sprawdza się u ludzi z ograniczeniami ruchowymi. Poza tym, efekty jego użytkowania będą pozytywne dla osób z m. in.:

  • porażeniami,
  • niedowładem kończyn,
  • stwardnieniem rozsianym,
  • schorzeniami ortopedycznymi,
  • cukrzycą typu II,
  • nadciśnieniem.

Jak wybrać dla siebie rotor rehabilitacyjny?

Aby uzyskać oczekiwane rezultaty z ćwiczeń na tym urządzeniu, należy je dobrze dobrać do swoich potrzeb. Inny rotor będzie odpowiedni dla osób w podeszłym wieku, a inny dla dzieci. Sprzęt używany w domu, a ten używany w ośrodku, także będzie różny. Rotora można używać do rehabilitacji lub do ćwiczeń przez osobę zdrową, co również należy uwzględnić przy zakupie. 

Dla osób, które nie mogą samodzielnie poruszać kończynami lub nie mogą samodzielnie siedzieć, można kupić dopasowany rotor (rotor elektryczny). Kolejną ważna kwestią jest to, czy u osoby, która będzie z niego korzystać, występują skurcze spastyczne.


[TOP8] Rotory rehabilitacyjne RANKING

Aktualizacja Rankingu: kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych rotorów rehabilitacyjnych do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Cena rotorów

Rotor rehabilitacyjny do używania w domu, można kupić już od 100-200 zł. Na urządzenie wielofunkcyjne, przeznaczone dla osób z poważnymi dolegliwościami, trzeba niestety wydać o wiele więcej – cena dochodzi nawet do 24 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *