FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Poduszka sensomotoryczna. Jakie są jej zalety i zastosowanie? Rankingi z 25 maja 2024

2 min read
poduszka sensomotoryczna z charakterystycznymi wypustkami
poduszka sensomotoryczna z charakterystycznymi wypustkami

Poduszka sensomotoryczna stanowi proste i poręczne rozwiązanie o mnogości zastosowań. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić poprawę postawy ciała podczas siedzenia, możliwość gimnastyki z jej wykorzystaniem oraz działanie relaksacyjne. Kombinacja tych zastosowań sprawia, że poduszka staje się remedium na nękające obecnie społeczeństwa problemy w postaci siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej i nieustannego stresu.

Co więcej, dzięki charakteryzujących ją niewielkich rozmiarach, można z niej korzystać wszędzie — w pracy i w domu. Jaka poduszka sensomotoryczna będzie najlepszym rozwiązaniem?


Budowa poduszek sensomotorycznych

Poduszka sensomotoryczna charakteryzuje się specyficzną budową. Po jednej jej stronie znajduje się płaska, antypoślizgowa powierzchnia, podczas gdy z drugiej poduszka jest wypukła i miękka. Niekiedy spotkać można modele, w których zastosowano charakterystyczne wypustki — odpowiadają one za działanie relaksacyjne poduszek, które można uzyskać, stosując je podczas masażu określonych części ciała. Poduszki różnią się również swoją powierzchnią oraz grubością.


Jaką poduszkę sensomotoryczną wybrać?

Wybór odpowiedniej poduszki jest podyktowany indywidualnymi preferencjami w zakresie ich wykorzystania oraz jednostkową budową ciała:

  • poduszka do siedzenia — może być usytuowana pod pośladkami lub pod odcinkiem lędźwiowym. Ta pierwsza powinna być dobrana pod kątem rozmiarów danego siedziska, podczas gdy druga powinna być odpowiednio mniejsza. Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, warto zdecydować się na poduszkę z wypustkami, która stymuluje krążenie krwi, jednocześnie masując powierzchnię ciała,
  • poduszka do gimnastyki — może posiadać mniejsze rozmiary, przy jednocześnie większym obciążeniu,
  • poduszka do masażu — powinna być wyposażona w liczne wypustki, które stymulują receptory skóry oraz poprawiają ukrwienie.

[TOP10] Poduszki sensomotoryczne RANKING

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych poduszek sensomotorycznych do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowując

Poduszki sensomotoryczne stanowią uniwersalne i wygodne w użytkowaniu narzędzie, stosowane w celach profilaktyki, rehabilitacji oraz relaksacji. Są one dostępne w wielości opcji, dostosowanych zarówno do różnorodnych zastosowań, jak i samych użytkowników, dzięki czemu łatwo znaleźć dopasowany do własnych preferencji model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *