FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

MSM – co wiemy o metylosulfonylometanie? Jakie zastosowanie ma siarka organiczna? Rankingi z 24 maja 2024

4 min read
siarka organiczna MSM 750 mg
siarka organiczna MSM 750 mg

MSM to skrót, który często znaleźć możemy w różnych opracowaniach dotyczących suplementacji niezbędnej naszemu organizmowi. Te niepozorne trzy litery kryją za sobą dość skomplikowaną nazwę, czyli metylosulfonylometan. Czym jest ta substancja i dlaczego jej suplementowanie jest nam tak bardzo potrzebne?


MSM i jego wpływ na nasz organizm

Metylosulfonylometan to nic innego jak dobrze znana wszystkim z lekcji chemii siarka, a dokładniej organiczny związek siarki. W literaturze możemy znaleźć go również pod uproszczoną nazwą, czyli metylosiarczan. Substancja ta ma postać białego i całkowicie bezwonnego proszku, który bardzo łatwo i szybko rozpuszcza się w wodzie i innych cieczach. Nie posiada przy tym charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu siarki oraz nie powoduje wzdęć, co jest niezwykle istotne w przypadku stałej suplementacji.

Siarka jest z kolei jednym z najistotniejszych pierwiastków występujących w organizmie ludzkim, gdzie zajmuje trzecie miejsce biorąc pod uwagę jej zawartość w naszym ciele. Jej rezerwuary znajdują się przede wszystkim w układzie kostnym i mięśniowym, skąd transportowana jest do całego organizmu. Siarka jest niezbędna do funkcjonowania większości narządów ludzkich oraz bierze udział w produkcji takich substancji jak enzymy, keratyna, kolagen oraz przeciwciała.

Niedobór siarki może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i być przyczyną występowania różnych chorób. Wśród najpoważniejszych konsekwencji niedoboru tego pierwiastka można wymienić chociażby:

  • zwiększone ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe i wieńcowe,
  • częstsze występowanie różnego rodzaju alergii,
  • uszkodzenia wątroby,
  • problemy w obrębie stawów w tym występowanie reumatoidalnego zapalenia stawów.

Ponadto niedobory siarki mogą prowadzić do silnego osłabienia organizmu przejawiającego się uczuciem nieustannego zmęczenia, niechęcią do jakiejkolwiek aktywności fizycznej i psychicznej a w konsekwencji do wystąpienia stanów lękowych i depresji.


Odżywki z MSM w Rankingu TOP10

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych odżywek z MSM (metylosulfonylometanem). Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Polecamy zestawienia:


Leczniczy wpływ metylosulfonylometanu na organizm ludzki

Odpowiednie suplementowanie MSM ma bardzo istotny pływ na prawidłowe funkcjonowanie całego ciała.  Z wielu badań przeprowadzonych na ten temat wynika jasno, że organiczny związek siarki wykazuje istotny wpływ na wiele układów naszego organizmu oraz na ogólny stan naszego wyglądu.

Metylosiarczan posiada właściwości łagodzące reakcje alergiczne, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Dodatkowo związek ten ma bardzo dobry wpływ na nasz układ trawienny, kostny i odpornościowy, wspomaga również proces gojenia się wszelkich ran i oparzeń. Suplementowanie MSM może również wyeliminować lub znacznie ograniczyć odczucia związane z dolegliwościami typu:

  • migreny, ciągłe bóle pleców i mięśni,
  • fibromelagia,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • zapalenie kaletki,
  • wszelkiego rodzaju urazy sportowe,
  • choroby stawów, w tym dolegliwości związane z RZS.

Siarka wykazuje również właściwości wspomagające regenerację organizmu po różnego rodzaju operacjach, oparzeniach oraz uszkodzeniach mechanicznych ciała, typu złamania i stłuczenia.


Gdzie znajdziemy MSM?

Naturalnymi źródłami metylosiarczanu są głównie owoce, warzywa, herbata, niepasteryzowane mleko krowie oraz produkty zbożowe. Niestety MSM jest niezwykle delikatną i nietrwałą substancją, która szybko ulega degradacji w wyniku procesu gotowania, pasteryzowania a nawet naświetlania czy mrożenia. Z tego powodu produkowana obecnie żywność zawiera śladowe ilości tego niezwykle istotnego związku.

Rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście suplementacja specjalnie do tego stworzonymi produktami. Są one z reguły dostępne w sklepach ze zdrową żywnością lub miejscach z suplementami dla sportowców. Biały proszek MSM można kupić w opakowaniach z tworzywa o wadze od 0,25 kg do nawet 1kg.


Suplementy MSM w Rankingu TOP10

Aktualizacja Rankingu: maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych suplementów z MSM – siarką organiczną. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *