FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Modele anatomiczne – dlaczego warto kupić? Rankingi z 11 lipca 2024

3 min read

Jesteś studentem medycyny i zastanawiasz się, dlaczego warto kupić modele organów? A może lekarzem i myślisz nad tym, aby w takie modele anatomiczne wyposażyć swój gabinet? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, zapraszamy do lektury.

Każdy lekarz musi znać szczegółowo anatomię człowieka. I chociaż na rynku można znaleźć wiele książek pełnych rysunków i zdjęć, to w dalszym ciągu najlepszym rozwiązaniem edukacyjnym są modele anatomiczne. Czym są i gdzie można kupić modele anatomiczne? Odpowiadamy w niniejszym artykule.


Czym są modele anatomiczne?

Dostępne na rynku modele anatomiczne to trójwymiarowe i homologiczne modele przedstawiające anatomiczną strukturę. Można znaleźć je zarówno w naturalnej wielkości, jak i powiększonej. Wyróżnia się aktualnie modele szkieletu, stomatologiczne oraz organów. Modele szkieletu oraz modele dydaktyczne najczęściej wykorzystuje się w tak zwanej medycynie człowieka.

W modele anatomiczne zaopatrują się nie tylko studenci medycyny, ale i lekarze, przychodnie oraz wiele innych placówek ochrony zdrowia. Wśród modeli anatomicznych dostępne są nie tylko te, które służą za materiał ilustracyjny, ale także rozwiązania ćwiczeniowe. Na przykład w medycznym sklepie internetowym możesz znaleźć modele do akupunktury, które przedstawiają całe ciało lub jego określoną część. I na tych modelach zainteresowany uczy się akupunktury w skuteczniejszy sposób, niż gdyby miał opierać swoje umiejętności jedynie na samej wiedzy z odpowiednich książek.


Gdzie kupić modele anatomiczne naturalnej wielkości?

Zastanawiasz się, gdzie kupić modele anatomiczne naturalnej wielkości? Najlepszym rozwiązaniem będzie hurtownia medyczna, w której znajdziesz właściwie wszystko, czego potrzebujesz – poza wspomnianymi modelami. W takiej hurtowni dostępne są na przykład meble dla lekarza i gabinetu, w tym taborety medyczne, lampy, fartuchy, szafy kartotekowe, kozetki lekarskie, parawany, fotele zabiegowe czy stoliki do badań niemowląt. Oczywiście oferta obejmuje również narzędzia i podkłady medyczne, stetoskopy, torby, tablice anatomiczne czy sprzęt medyczny. Nierzadko w internetowej hurtowni znajdziesz także specjalistyczny sprzęg diagnostyczny czy urządzenia z zakresu diagnostyki przenośnej. Zatem w tym jednym miejscu możesz kupić właściwie wszystko, czego potrzebujesz, poza modelami anatomicznymi.


Dlaczego warto kupować modele anatomiczne?

Dlaczego w ogóle warto kupować modele anatomiczne? Co da studentom kierunków medycznych na przykład elastyczny model kręgosłupa czy modele organów? Jak już wspominaliśmy produkty tego rodzaju to trójwymiarowe rozwiązania. W porównaniu do ilustracji z książki model anatomiczny pokazuje zainteresowanemu konkretne struktury i to w trzech wymiarach. Dzięki temu łatwiej jest studentowi zrozumieć zdobywaną wiedzę.

Nierzadko również modele anatomiczne umieszcza się w przychodni medycznej czy gabinecie lekarskim. Lekarz najczęściej wykorzystuje je, aby wyjaśnić swojemu pacjentowi wynik badania czy to, jak będzie przebiegał czekający go zabieg operacyjny. Takie modele anatomiczne sprawiają, że pacjent lepiej zrozumie to, co próbuje objaśnić mu specjalista, ponieważ ma do czynienia nie tylko ze słowami, ale i ze swego rodzaju ilustracją.

W internetowym sklepie medycznym można znaleźć także specjalne modele ćwiczeniowe. To tak zwane stymulatory, które traktuje się nie tylko jako „ilustrację”, ale i narzędzie do zdobywania umiejętności medycznych. Przykładem takiego rozwiązania jest trenażer, dzięki któremu przyszły lekarz nauczy się odpowiednio szyć lub ramię, które wykorzystuje się do nauki iniekcji. Modele anatomiczne wykonane z porządnych materiałów przydadzą się również podczas nauki studentów kierunków medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *