FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Czym jest płyn micelarny i jak poprawnie go stosować? Rankingi z 23 maja 2024

4 min read

Pielęgnacja i oczyszczanie skóry twarzy to klucz do zachowania jej zdrowego i młodego wyglądu przez długi czas. W sprzedaży dostępne są różnorodne żele, pianki, a także chusteczki do demakijażu. Mimo to coraz więcej kobiet wybiera klasyczny płyn micelarny. Wobec tego, czym on właściwie jest i jak korzystać z niego w poprawny sposób?

płyn micelarny do pielęgnacji cery


Czym dokładnie jest płyn micelarny?

Płyn micelarny to jeden z kosmetyków, który przeznaczony jest nie tylko do usuwania makijażu, ale także do pielęgnacji i oczyszczania skóry twarzy. Często mylony jest on ze zwykłym tonikiem, jednak sposób jego działania, a także specyficzny skład znacznie go wyróżnia.

Kosmetyk ten jest dość specyficzny. Usuwa kosmetyki, sebum, a także wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Składa się on w dużej mierze z miceli. Te drobne cząsteczki są idealnym rozwiązaniem w przypadku skóry delikatnej, a nawet ze skłonnościami do alergii.


Jak działa płyn micelarny?

Zainteresowanie dokładnym i dogłębnym oczyszczaniem twarzy stale rośnie. Nic więc dziwnego, że istotny dla wszystkich kobiet stał się wybór idealnego kosmetyku. Płyn micelarny jest coraz popularniejszy, głównie z uwagi na to, że ma on niezwykłe działanie i może być stosowany do każdego rodzaju cery.

Jednak jak działa płyn micelarny i czy faktycznie usuwa on zanieczyszczenia? Okazuje się, że ten aspekt budzi wiele wątpliwości z uwagi na to, że ten kosmetyk jest łagodny. Nawet skóra wrażliwa i ze skłonnościami do niedoskonałości będzie z niego zadowolona. Warto wiedzieć, że płyn micelarny w żaden sposób nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry, dzięki czemu, chroni naskórek przed nadmiernym przesuszeniem.

Co ciekawe, w micelach bardzo często mogą być zamknięte dodatkowe substancje pielęgnujące jak np. ekstrakty roślinne i czy kwas hialuronowy. To z kolei sprawia, że płyn micelarny może odżywić skórę, a także przyczynić się do redukcji podrażnień. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tego typu kosmetyków, a każdy z nich może zaoferować odmienne substancje odżywcze w składzie. Właśnie dlatego panie powinny wybrać taki płyn micelarny, który będzie odpowiedzią na potrzeby indywidualne każdej skóry.


Kto powinien zdecydować się na korzystanie z płynu micelarnego?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, płyn micelarny przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Jednocześnie istnieje kilka problemów skórnych, które dzięki temu kosmetykowi mogą zostać rozwiązane. W tym zakresie można wymienić:

  • skórę ze skłonnościami do alergii oraz powstawania podrażnień;
  • skórę ze skłonnościami do nadmiernej utraty wilgoci;
  • skórę naczynkową z trądzikiem lub innymi niedoskonałościami.

Dodatkowo płyn micelarny świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które preferują oczyszczanie twarzy “na sucho”, czyli bez użycia wody i nie przepadają za konsystencjami innych kosmetyków do demakijażu. Płyn micelarny jest kosmetykiem wygodnym w użyciu, który skutecznie usuwa makijaż nawet wiele razy w ciągu dnia.


Jak poprawnie stosować płyn micelarny?

Korzystanie z płynu micelarnego jest wyjątkowo proste. Tak naprawdę, wystarczy jedynie nanieść jego odpowiednią ilość na wacik i delikatnie przetrzeć nim skórę twarzy. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze to, że jeden wacik nie będzie tu wystarczający. Oczyszczanie twarzy z płynem micelarnym jest procesem wieloetapowym.

Skórę należy przecierać do momentu, w którym na waciku nie będą pozostawały żadne resztki kosmetyków. W przypadku demakijażu oczu wacik z płynem warto przyłożyć na kilka sekund bez pocierania, by rozpuścił on maskarę i eyeliner. Dopiero po tym czasie można delikatnie zebrać kosmetyki z powiek.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie płyny micelarne poradzą sobie z kosmetykami wodoodpornymi. W tym przypadku konieczne może być zastosowanie innego płynu do demakijażu lub żelu oczyszczającego. Z kolei tuż po zakończeniu oczyszczania, warto przetrzeć skórę odpowiednim tonikiem. Pozwoli to wyrównać jej pH i dodatkową ją nawilży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *