FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jaki rower treningowy wybrać? Rankingi z 16 kwietnia 2024

3 min read

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że sport to zdrowie. Już od najmłodszych lat uczeni jesteśmy regularnej aktywności fizycznej. Nic w tym dziwnego, wysiłek fizyczny nie tylko korzystnie wpływa na pracę mięśni i modelowanie sylwetki. To również doskonała opcja na zwiększenie swojej wydolności i polepszenie stanu zdrowia. Jedną z opcji, po którą sięga najwięcej osób jest jazda na rowerze. O ile w sezonie letnim nie jest to nic skomplikowanego, problem pojawia się, gdy za oknem robi się szaro i ponuro.


Rowery treningowe – prosty sposób na polepszenie kondycji

Gdy przychodzi sezon jesienno-zimowy wcale nie musisz rezygnować z ulubionego sportu. W tym przypadku z pomocą przychodzą stacjonarne rowery treningowe. To doskonała opcja, która umożliwia ci regularną aktywność fizyczną, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jedyne czego potrzebujesz to trochę miejsca, dobre nastawienie i co najważniejsze dobrze dobrany sprzęt. Jaki jednak rower wybrać najlepiej?

To, na jaki model roweru stacjonarnego się zdecydujesz uzależnione jest od wielu czynników. W pierwszej kolejności warto skupić się na samej nośności modelu. Oznacza to, że rower powinieneś dopasować do swojej wagi, zakładając nieco zapasu. Aktualnie na rynku można znaleźć różnego rodzaju rowery stacjonarne, których udźwig może się od siebie różnić. Zwróć na to uwagę podczas zakupu. Pamiętaj, że rower musi być dla ciebie wygodny. Sprawdź, jak wyprofilowane jest siodełko, przymierz, czy będzie ci się na nim dobrze wykonywać treningi w wyznaczone dni tygodnia. Mimo zapału do pracy komfort jest tutaj niezwykle istotny.

Co najważniejsze, ustal kto będzie użytkował zakupiony sprzęt i w jakim celu. To chyba główny czynnik decyzyjny, ponieważ rower może być sprzętem poprawiającym twoją kondycję fizyczną i pomagającym zrzucić zbędne kilogramy lub zastępować ćwiczenia rehabilitacyjne. Więcej informacji i dostępnych modeli znajdziesz na Sport-shop.


Rowery rehabilitacyjne – co wziąć pod uwagę?

Rower rehabilitacyjny to sprzęt, którego zadaniem jest pomoc w powrocie do pełnej sprawności. Ze względu na to, że najczęściej użytkowany jest przez osoby o ograniczonych ruchach, warto by zachowywał maksymalną stabilność, był wygodny i komfortowy. W tym celu warto dopytać o możliwość regulacji zarówno siedziska, jak i samej kierownicy, co pozwala dopasować wysokość do każdej osoby.

Dobrym rozwiązaniem jest również porównanie opcji technicznych poszczególnych rowerów. Wiele nowych modeli ma możliwość ustalania indywidualnych tras, obciążenia oraz intensywności treningu. W przypadku powrotu do zdrowia to doskonała opcja, która umożliwi cykliczne zwieszanie trudności wraz z przychodzącymi postępami w leczeniu.


Jazda na rowerze treningowym – jak przygotować się do treningu?

Właściwie dobrany rower treningowy to podstawa, bez której ciężko będzie ci rozpocząć nową formę aktywności. Chcąc w pełni przygotować się do jazdy, potraktuj swój trening poważnie i dobierz do niego odpowiednie ubrania. Postaw na bluzkę oraz spodnie, które nie będą krępować twoich ruchów a do tego będą w pełni przepuszczać powietrze.

Zwiększaj stopniowo czas trwania ćwiczeń, zaczynając od kilkunastu minut. Regularność sprawdzi się zarówno w przypadku próby zrzucenia nadmiernej tkanki tłuszczowej, poprawy wydolności, jak i ćwiczeń rehabilitacyjnych przywracających sprawność i dawne zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *