FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Ranking atlasów do ćwiczeń do 5000 zł. Nasze TOP najlepszych

FitnessXpressu.com / Rankingi sprzętu fitness / Atlasy do ćwiczeń / Ranking atlasów do ćwiczeń do 5000 zł


Pomagamy w wyborze możliwie najlepszych atlasów do ćwiczeń do 5000 zł. Opracowane zestawienia są aktualne na maj 2024 i zawierają rankingi m.in.:

 • TOP10 najchętniej wybieranych atlasów do ćwiczeń do 5000 zł,
 • TOP5 chętnie kupowanych atlasów do ćwiczeń.

Jakie atlasy do ćwiczeń do 5000 zł najlepiej wybrać? Ranking maj 2024

Poniższe zestawienie TOP10 zawiera proponowane atlasy do ćwiczeń do 5000 zł, które są najchętniej wybierane w sklepach online. Ranking atlasów do ćwiczeń do 5000 zł, wraz z opisem modelu, aktualizujemy każdego dnia.

☆ Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403) ☆

Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403) Najniższa Cena Online

☆ Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403) - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: Hammer
 • Nazwa produktu: Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403)
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 1
 • Charakterystyka / Opis atlasu:

  Atlas HAMMER FERRUM TX2 Nr katalogowy: 9037 Atlas Ferrum TX2 producenta HAMMER jest wydajnym i kompaktowym urządzeniem, dzięki któremu można intensywnie trenować wszystkie grupy mięśni. Na minimalnej przestrzeni (150 x 110 x 200 cm), możesz nadzwyczajnie trenować klatkę piersiową, plecy, barki i ramiona, jak również nogi.

  Z atlasem Ferrum TX2 marki HAMMER możesz osiągnąć następujące cele: Mężczyźni: pokaźne muskularne mięśnie klatki piersiowej Kobiety: jędrne piersi Mężczyźni: wielkie muskularne mięśnie (sylwetka w profilu litery V) Kobiety: silne plecy Mężczyźni: solidne, wyrzeźbione barki Kobiety: rzeźba barków Mężczyźni: Umięśnione ramiona Kobiety: rzeźba ramion Wytrenowane muskularne nogi Kobiety: rzeźba nóg Płaski brzuch i wyrzeźbione mięśnie brzucha efektywny trening siłowy dla wszystkich głównych grup mięśni!

  O zbudowanie szerokich mięśni klatki piersiowej zadba jednostka do wyciskania i ćwiczenia motylków, do treningu pleców atlas Ferrum TX2 oferuje wyciąg dolny i górny. Imponujące mięśnie ramion (biceps i triceps) rozwiniesz dzięki dostosowywanemu modlitewnikowi wraz z sztangą i wyciągiem do tricepsów.

  Dla skutecznego treningu mięśni nóg atlas Ferrum TX2 producenta Hammer proponuje wyciąg dolny / stację na nogi. Można dzięki niemu trenować jednocześnie zgięcia jak i wyprosty. Formy ćwiczeń: motylek, wyciskanie na ławce, wyciąg górny i dolny, stacja na nogi, zgięcia nóg, zgięcia ramion, wioślarstwo, wyciskanie i ciągnięcie tricepsów, brzuszki, rozpiętki i ramion i sporo innych.

  Atlas HAMMER Ferrum TX2 - moduł rozpiętek Obrotowy system rolek do 160 stopni z regulowaną wysokością zagwarantuje maksymalną amplitudę ruchu i nieograniczone możliwości treningowe. Trenuj klatkę piersiową, barki, ramiona, nogi i pośladki jak w fachowym klubie fitness.

  Szczególną atrakcją (w pakiecie) jest sztanga profilowana, która dzięki zróżnicowanym możliwością chwytu pozwala na niezwykle skuteczny trening określonych partii mięśniowych Podstawowe funkcje: Atlas ma 2 stanowiska Wyciąg górny Wyciąg dolny Modlitewnik z regulacja wysokości Osłona stosu Waga stosu: 60 kg Maksymalne obciążenie: 120 kg wygodne oparcie i poduszki pod ramię wymiary: 150 x 110 x 200 cm Waga atlasu: 119 kg uzupełniające informacje: Gwarancja domowa: 36 miesięcy Numer katalogowy: 9037 Paragon albo faktura vat dostawa gratis UWAGA!!!

  klienci, którzy zamierzają odwiedzić nasze salony w celu przetestowania prosimy o to,żeby przed przyjazdem sprawdzić telefonicznie czy dany model znajduje się obecnie na ekspozycji danego salonu.


☆ Atlas Suwnica HMS ATOM ☆

Atlas Suwnica HMS ATOM Najniższa Cena Online

☆ Atlas Suwnica HMS ATOM - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: HMS
 • Nazwa produktu: Atlas Suwnica HMS ATOM
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 1
 • Charakterystyka / Opis atlasu:

  Urządzenie ATOM producenta HMS, to połączenie atlasu z suwnicą smitha. Takie połączenie daje olbrzymie możliwości ćwiczeniowe i pozwala wykonać kompleksowy trening całego ciała.

  Materiał najwyższej jakości
  Atom to potężne urządzenie, które sprawdzi się w każdej domowej siłowni. Dokładnie wyprodukowane profile z wytrzymałej stali, dają gwarancję stabilności i bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. Potężna, dopracowana pod każdym szczegółem konstrukcja, umożliwia trening dwóm osobom w jednym czasie.

  Kompleksowy trening
  ATOM daje użytkownikowi do dyspozycji suwnicę smitha, dwa wyciągi z dostosowywaną wysokością, ramie wyciskowe, które z łatwością przekształcić w butterflya, miejsce do wyciskania nogami, a także drążek do wznosinia. Wszystkie składowe pozwalają na wykonanie ćwiczeń na każdą partię mięśniową, stwarzając z ATOMA naprawdę kompleksowe urządzenie. Do produktu zostało dołączone uzupełniające wyposażenie w postaci uchwytów do wyciągu, dzięki temu trening będzie bardziej produktywny.

  Komfort i wygoda
  ATOM, to trwałość połączona z wygodą i komfortem ćwiczeń. Poręczne oparcie i siedzisko, pozwoli przyjąć komfortową pozycję podczas ćwiczeń. Regulacja wysokości podpórki w miejscu do wyciskania nogami, ułatwi dobranie urządzenia do preferencji ćwiczącego. Do gryfu suwnicy została załączona specjalna gąbka, która zabezpiecza ćwiczącego np. Przy realizowaniu przysiadów. Materiały przeciwpoślizgowe na rękojeściach drążka i ramienia wyciskowego, gwarantują pewny chwyt, a przy tym bezpieczeństwo. ATOM HMS, to urządzenie, które spełni oczekiwania każdego użytkownika i dopełni każdą domową siłownię.

  atrybuty techniczne

☆ Atlas DS632S ☆

Atlas DS632S Najniższa Cena Online

☆ Atlas DS632S - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: DS
 • Nazwa produktu: Atlas DS632S
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 1
 • Charakterystyka / Opis atlasu:
  parametry techniczne

☆ Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017 ☆

Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017 Najniższa Cena Online

☆ Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017 - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: HMS
 • Nazwa produktu: Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 2
 • Charakterystyka / Opis atlasu:

  TYTAN 13 jest największym urządzeniem w swej kategorii oferowanym przez HMS. Ta solidna maszyna oferuje aż trzy niezależne stanowiska treningowe. Wielofunkcyjny atlas do ćwiczeń Tytan 13 proponuje ponad 100 przeróżnych ćwiczeń dla mięśni całego ciała. Olbrzymią zaletą Tytana 13 jest możliwość łączenia obciążenia stosem z wolnymi ciężarami. Dzięki temu stanowiska są w pełni niezależne. Użycie talerzy pozwala ponadto na bezdyskusyjnie pokaźniejsze obciążenie niż stos, w dodatku upraszczają one transport i przenoszenie sprzętu.

  elastyczna linka stalowa pokryta jest nylonem, dzięki czemu pracuje płynnie i cicho Atlas ma siedzenie pokryte karbowanym antypoślizgowym materiałem, które zapewnia maksymalną wygodę oparcia i bezpieczeństwo. Użytkownik ma możliwość, przy pomocy prostego mechanizmu, ustawiania obciążenia od 4,5 kg do 46,8 kg.

  Tytan 13 akcentuje stanowisko do treningu mięśni brzucha tzw. Greckie krzesło. Ten praktycznie niezrównany u konkurencji zezwala na wydajny trening środkowej partii ciała, a poręcze do dipów zapewniają kolejne możliwości treningu tricepsów, klatki piersiowej, bicepsów czy pleców. Tytan13 umożliwia wykonanie olbrzymiej ilości ćwiczeń na każdą partię ciała, dzięki czemu nie będziesz potrzebował już innego sprzętu. Dzięki temu tak naprawdę można oszczędzić miejsce.

  solidne materiały

  budowa Tytana 13 została wytworzona z wysokiej jakości stali. Potężna stalowa budowa z ramą o profilu 8,5 x 4,5 cm malowana proszkowo, takie malowanie broni powierzchnię przed zarysowaniami i odpryskami. Jego szkielet został tak wyprofilowany, żeby gwarantował stabilność i trwałość całej konstrukcji. Obicie siedziska, oparcia i ławeczki to mocny materiał wytrzymały na przetarcia i wilgoć. Tapicerka została wyprodukowana w lubianym karbonowym wzorze, co powoduje, że jest nie tylko wytrzymała, ale i stylowa.

  Niezliczona ilość możliwości

  Atlas Tytan 13, daje możliwość wykonania ćwiczeń na wszystkie grup mięśniowe. Łącznie można wykonać ponad 100 ćwiczeń na wszystkie partie ciała. Ponadto Tytan posiada 6-stopniowy system regulacji wysokości i kąta nachylenia wyciągu dolnego i 18 realnych ułożeń belki wyciskowej - to pozwoli zaatakować mięsień pod każdym możliwym kątem.

  funkcjonalny i komfortowy

  Największy atlas HMS jest kompleksowym urządzeniem. Łatwo go zespolić do użytkownika dzięki prostej w obsłudze regulacji wysokości siedziska. Zmiana obciążenia także następuje szybko. Załączone do zestawu akcesoria, a także funkcjonalne karabińczyki pozwalają na wydajne manewrowanie ćwiczeniami.

  parametry technologiczne Stanowiska treningowe


Podobne zestawienia:


Najtańsze atlasy do ćwiczeń do 5000 zł – Ranking maj 2024 wg ceny

Tabela TOP5 zawiera najtańsze atlasy do ćwiczeń do 5000 zł, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking bardzo tanich atlasów do ćwiczeń do 5000 zł jest aktualizowany na bieżąco.

☆ Atlas Suwnica HMS ATOM ☆

Atlas Suwnica HMS ATOM Najniższa Cena Online

☆ Atlas Suwnica HMS ATOM - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: HMS
 • Nazwa produktu: Atlas Suwnica HMS ATOM
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 1
 • Charakterystyka / Opis atlasu:

  Urządzenie ATOM firmy HMS, to połączenie atlasu z suwnicą smitha. Takie połączenie daje olbrzymie możliwości ćwiczeniowe i pozwala wykonać kompleksowy trening całego ciała.

  Materiał najwyższej jakości
  Atom to mocne urządzenie, które spełni oczekiwania w każdej domowej siłowni. Dokładnie stworzone profile z wytrzymałej stali, dają gwarancję stabilności i bezpieczeństwa w trakcie ćwiczeń. Potężna, dopracowana pod każdym szczegółem konstrukcja, zezwala na trening dwóm osobom w jednym czasie.

  Kompleksowy trening
  ATOM daje użytkownikowi do dyspozycji suwnicę smitha, dwa wyciągi z regulowaną wysokością, ramie wyciskowe, które z łatwością przekształcić w butterflya, miejsce do wyciskania nogami oraz drążek do wznosinia. Wszystkie składowe zezwalają na wykonanie ćwiczeń na każdą partię mięśniową, tworząc z ATOMA naprawdę kompleksowe urządzenie. Do artykułu zostało załączone dodatkowe wyposażenie w postaci uchwytów do wyciągu, dzięki czemu trening będzie bardziej sprawny.

  Komfort i wygoda
  ATOM, to wytrzymałość połączona z wygodą i komfortem ćwiczeń. Funkcjonalne oparcie i siedzisko, pozwoli przyjąć wygodną pozycję podczas ćwiczeń. Regulacja wysokości podpórki w miejscu do wyciskania nogami, ułatwi dobranie urządzenia do preferencji ćwiczącego. Do gryfu suwnicy została dołączona specjalna gąbka, która zabezpiecza ćwiczącego np. Przy realizowaniu przysiadów. Materiały przeciwpoślizgowe na rękojeściach drążka i ramienia wyciskowego, zapewniają pewny chwyt, a przy tym bezpieczeństwo. ATOM HMS, to urządzenie, które spełni oczekiwania każdego użytkownika i dopełni każdą domową siłownię.

  właściwości techniczne

☆ Atlas DS632S ☆

Atlas DS632S Najniższa Cena Online

☆ Atlas DS632S - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: DS
 • Nazwa produktu: Atlas DS632S
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 1
 • Charakterystyka / Opis atlasu:
  cechy technologiczne

☆ Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403) ☆

Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403) Najniższa Cena Online

☆ Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403) - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: Hammer
 • Nazwa produktu: Atlas Hammer Ferrum TX2 (4005251903403)
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 1
 • Charakterystyka / Opis atlasu:

  Atlas HAMMER FERRUM TX2 Nr katalogowy: 9037 Atlas Ferrum TX2 marki HAMMER jest produktywnym i kompaktowym urządzeniem, dzięki któremu można intensywnie trenować wszystkie grupy mięśni. Na niewielkiej przestrzeni (150 x 110 x 200 cm), możesz idealnie trenować klatkę piersiową, plecy, barki i ramiona, jak ponadto nogi.

  Z atlasem Ferrum TX2 producenta HAMMER możesz osiągnąć następujące cele: Mężczyźni: obszerne muskularne mięśnie klatki piersiowej Kobiety: jędrne piersi Mężczyźni: wielkie muskularne mięśnie (sylwetka w kształcie litery V) Kobiety: silne plecy Mężczyźni: konkretne, wyrzeźbione barki Kobiety: rzeźba barków Mężczyźni: Umięśnione ramiona Kobiety: rzeźba ramion Wytrenowane muskularne nogi Kobiety: rzeźba nóg Płaski brzuch i wyrzeźbione mięśnie brzucha efektywny trening siłowy dla wszelkich głównych grup mięśni!

  O zbudowanie szerokich mięśni klatki piersiowej zadba jednostka do wyciskania i ćwiczenia motylków, do treningu pleców atlas Ferrum TX2 proponuje wyciąg dolny i górny. Imponujące mięśnie ramion (biceps i triceps) rozwiniesz dzięki dostosowywanemu modlitewnikowi wraz z sztangą i wyciągiem do tricepsów.

  Dla produktywnego treningu mięśni nóg atlas Ferrum TX2 marki Hammer oferuje wyciąg dolny / stację na nogi. Można dzięki niemu trenować równocześnie zgięcia jak i wyprosty. Formy ćwiczeń: motylek, wyciskanie na ławce, wyciąg górny i dolny, stacja na nogi, zgięcia nóg, zgięcia ramion, wioślarstwo, wyciskanie i ciągnięcie tricepsów, brzuszki, rozpiętki i ramion i dużo innych.

  Atlas HAMMER Ferrum TX2 - moduł rozpiętek Obrotowy system rolek do 160 poziomów z dostosowywaną wysokością zapewnia maksymalną amplitudę ruchu i nieograniczone możliwości treningowe. Trenuj klatkę piersiową, barki, ramiona, nogi i pośladki jak w mistrzowskim klubie fitness.

  Szczególną atrakcją (w komplecie) jest sztanga profilowana, która dzięki rozmaitym możliwością chwytu zezwala na stanowczo skuteczny trening określonych partii mięśniowych Podstawowe funkcje: Atlas ma 2 stanowiska Wyciąg górny Wyciąg dolny Modlitewnik z regulacja wysokości Osłona stosu Waga stosu: 60 kg Maksymalne obciążenie: 120 kg wygodne oparcie i poduszki pod ramię rozmiary: 150 x 110 x 200 cm Waga atlasu: 119 kg dopełniające dane: Gwarancja domowa: 36 miesięcy Numer katalogowy: 9037 Paragon lub faktura vat dostawa gratis UWAGA!!!

  kupujący, którzy zamierzają odwiedzić nasze salony w celu przetestowania prosimy o to,żeby przed przyjazdem sprawdzić telefonicznie czy dany model znajduje się obecnie na ekspozycji danego salonu.


☆ Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017 ☆

Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017 Najniższa Cena Online

☆ Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017 - opis i dane techniczne ☆

Krótki opis atlasu - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: HMS
 • Nazwa produktu: Atlas HMS Tytan 13, 17-50-017
 • Segment produktowy: Atlasy do ćwiczeń i treningu w domu, siłowni oraz w klubach fitness
 • Ilość ofert: 2
 • Charakterystyka / Opis atlasu:

  TYTAN 13 jest największym urządzeniem w swojej kategorii oferowanym przez HMS. Ta konkretna maszyna proponuje aż trzy niezależne stanowiska treningowe. Wielofunkcyjny atlas do ćwiczeń Tytan 13 proponuje ponad 100 różnych ćwiczeń dla mięśni całego ciała. Olbrzymią zaletą Tytana 13 jest możliwość łączenia obciążenia stosem z wolnymi ciężarami. Dzięki czemu stanowiska są w pełni niezależne. Wykorzystanie talerzy pozwala również na bezdyskusyjnie większe obciążenie aniżeli stos, dodatkowo ułatwiają one transport i przenoszenie sprzętu.

  sprężysta linka stalowa pokryta jest nylonem, dzięki czemu pracuje płynnie i cicho Atlas posiada siedzenie pokryte karbowanym przeciwpoślizgowym materiałem, które zagwarantuje maksymalną wygodę oparcia i bezpieczeństwo. Użytkownik ma możliwość, przy pomocy prostego mechanizmu, ustawiania obciążenia od 4,5 kg do 46,8 kg.

  Tytan 13 wyróżnia stanowisko do treningu mięśni brzucha tzw. Greckie krzesło. Ten praktycznie nieporównany u konkurencji umożliwia sprawny trening środkowej partii ciała, a poręcze do dipów zapewniają kolejne możliwości treningu tricepsów, klatki piersiowej, bicepsów czy pleców. Tytan13 pozwala na wykonanie olbrzymiej ilości ćwiczeń na każdą partię ciała, dzięki temu nie będziesz potrzebował już innego sprzętu. Dzięki temu tak naprawdę można oszczędzić miejsce.

  konkretne materiały

  konstrukcja Tytana 13 została produkowana z wysokiej jakości stali. Konkretna stalowa budowa z ramą o profilu 8,5 x 4,5 cm malowana proszkowo, takie malowanie chroni powierzchnię przed zarysowaniami i odpryskami. Jego szkielet został tak wyprofilowany, żeby gwarantował stabilność i odporność całej konstrukcji. Obicie siedziska, oparcia i ławeczki to potężny materiał niepodatny na przetarcia i wilgoć. Tapicerka została wykonana w lubianym karbonowym wzorze, co sprawia, że jest nie tylko wytrzymała, ale i stylowa.

  Niezliczona liczba możliwości

  Atlas Tytan 13, daje możliwość wykonania ćwiczeń na wszystkie grup mięśniowe. Łącznie można wykonać ponad 100 ćwiczeń na wszystkie partie ciała. W dodatku Tytan ma 6-stopniowy system regulacji wysokości i kąta nachylenia wyciągu dolnego i 18 osiągalnych ułożeń belki wyciskowej - to pozwoli zaatakować mięsień pod każdym realnym kątem.

  funkcjonalny i komfortowy

  Największy atlas HMS jest kompleksowym urządzeniem. Z łatwością go zespolić do użytkownika dzięki prostej w obsłudze regulacji wysokości siedziska. Zmiana obciążenia także następuje błyskawicznie. Dołączone do zestawu akcesoria, a także ergonomiczne karabińczyki zezwalają na sprawne manewrowanie ćwiczeniami.

  cechy techniczne Stanowiska treningowe


Podsumowanie, czyli jaki atlas do ćwiczeń do 5000 zł najlepszy?


Najlepszy atlas do ćwiczeń do 5000 zł w Rankingu Najchętniej Kupowanych – nasze TOP3


Najtańszy atlas do ćwiczeń do 5000 zł w Rankingach – nasze TOP3


Podobne zestawienia:


Najlepsze atlasy do ćwiczeń – TOP7 maj 2024

Jeżeli żaden z powyższych atlasów do ćwiczeń do 5000 zł nie spełnił oczekiwań lub pozycje nie wyświetlają się (m.in. brak ofert), polecamy zestawienie dobrych atlasów do ćwiczeń.


Powiązania tematyczne:

 • jaki atlas do ćwiczeń do 5000 zł opinie,
 • dobre atlasy do ćwiczeń do 5000 zł cena,
 • ranking atlasów do ćwiczeń do 5000 zł,
 • atlas do ćwiczeń do 5000 zł jaki najlepszy.

Podobne zestawienia:


Nasze FAQ o atlasach do ćwiczeń do 5000 zł

#1 Gdzie szukać opinii o atlasach do ćwiczeń do 5000 zł?

Aktualnie zaprezentowane informacje o atlasach do ćwiczeń do 5000 zł odświeżamy na bieżąco. Każdy opis zawiera specyfikacje techniczne oraz opinie użytkowników.

#2 Jaki atlas do ćwiczeń do 5000 zł wybrać? Który najlepszy?

Poszukując informacji o dobrych atlasach do ćwiczeń do 5000 zł warto zaznajomić się z naszym rankingiem. Polecamy nasze TOP10 z atlasami do 5000 zł do ćwiczeń fitness i treningu siłowego, oparte na opiniach i doświadczeniach konsumentów.

#3 Jaki atlas do ćwiczeń do 5000 zł jest najchętniej polecany?

Nasze zestawienia z atlasami do 5000 zł do ćwiczeń fitness i treningu siłowego zawierają informacje zebrane ze sklepów internetowych, na podstawie zainteresowań konsumentów. Znajdujące się najwyżej w rankingach atlasy do ćwiczeń do 5000 zł to produkty często rekomendowane przez kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *