FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Kamizelki obciążeniowe – w jaki sposób pomogą Ci zbudować formę Rankingi z 24 maja 2024

2 min read

Choć być może nie są najpopularniejszym gadżetem sportowym, to ich uniwersalność sprawia, że warto zainteresować się możliwościami ich wykorzystania. Kamizelki obciążeniowe w dużym stopniu wpływają na urozmaicenie codziennych ćwiczeń, co niezwykle pozytywnie wpływa na ich jakość. Sprawdzają się w każdej dyscyplinie sportowej, która skoncentrowana jest na budowaniu siły i wytrzymałości fizycznej.


Jak działają kamizelki obciążeniowe?

Jak sama nazwa wskazuje, kamizelka ma wypełnienie, które stanowi dla zawodnika dodatkowe obciążenie. Taki sposób równomiernego rozłożenia obciążenia sprawia, że środek ciężkości jest stymulowany i kamizelka w takim samym stopniu oddziałuje na poszczególne części tułowia – barki, klatkę. W ten sposób mięśnie są bardziej obciążone i zmuszone do większego wysiłku. W efekcie wzmacniają się, a Ty masz lepszą kontrolę nad kształtowaniem swojej sylwetki.

Producenci oferują kamizelki obciążeniowe w różnych wariantach – od kilku do nawet kilkudziesięciu kilogramów. Jednak wkłady są umieszczane w oddzielnych kieszeniach (zazwyczaj dwóch lub czterech), co pozwala łatwo i wygodnie kontrolować wagę obciążenia. Umożliwia też swobodne jej regulowanie, w zależności od potrzeb.


Zalety kamizelek obciążeniowych

Kamizelki obciążeniowe urozmaicają trening, ale też czynią go nieco trudniejszym. Są nieocenione podczas ćwiczeń wytrzymałościowych, budowania siły i kondycji zarówno na sali, jak również w plenerze. Sprawdzają się w wielu dyscyplinach sportowych – boksie (i innych sportach walki), biegach, gimnastyce.

Ćwiczenia z kamizelką obciążeniową:

  • urozmaicają treningi,
  • wpływają na lepsze osiągi,
  • wzmacniają mięśnie tułowia,
  • nadają się do różnych treningów – wytrzymałościowych, siłowych.

Jeżeli obawiasz się treningowej stagnacji, to pamiętaj, że do wyboru masz zarówno kamizelki obciążeniowe, jak również inne akcesoria do ćwiczeń Bushido-Sport.pl.


Wybieramy kamizelkę obciążeniową

Szukasz gadżetów sportowych, które pomogą Ci urozmaicić trening i przełamać codzienną rutynę ćwiczeń? Jeżeli zdecydowałeś się na zakup kamizelki obciążeniowej, to koniecznie zwróć uwagę na jakość i funkcjonalność produktu. Najważniejsze będą:

  • wygoda noszenia – kamizelka nie może podrażniać ciała, powodować otarć czy krępować ruchów, ważna będzie wewnętrzna podpinka – najlepiej miękka, pikowana,
  • trwałość wykonania – dobrej jakości materiał i mocne szwy chronią kamizelkę przed rozerwaniem i rozciąganiem,
  • obecność kieszeni na wkłady – jedna, dwie, trzy lub cztery kieszenie w kamizelkach pozwalają na stabilne umieszczanie obciążeń i swobodne regulowanie wagi,
  • dobrej jakości wkłady – ważne jest wypełnienie wkładów. Zazwyczaj stanowi je granulat w kształcie kulek, który idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała.

Kamizelki nie są drogie. Dobre modele kupisz już za 200-300 zł. Wysoka jakość wykonania, jak również uniwersalność sprawią, że będziesz z nich korzystał długo i z satysfakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *