FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Ciepłe pianki – jaką wybrać do pływania zimą? Rankingi z 16 czerwca 2024

3 min read

Czy można pływać w morzu przez cały rok? Oczywiście, że tak. W obecnych czasach nie ma tak naprawdę do tego żadnych przeciwwskazań. Co więcej, nie brakuje osób, które z wielkim entuzjazmem do tego podchodzą. I nie jest tu wcale mowa o morsowaniu, ale o pływaniu na deskach, jak również bez dodatkowych sprzętów. Wystarczy tylko w odpowiednie przygotowanie i z uroku akwenów wodnych będzie można korzystać przez okrągły rok.

pianka do morsowania


Pianka neoprenowa dla wodniaków

Osoby, które chcą się kąpać w morzu przez cały rok, powinny wyposażyć się w piankę neoprenową. Nikt nie powinien mieć problemu z jej otrzymaniem, ponieważ należy ona do popularnych produktów, które są wykorzystywane bardzo często. Aczkolwiek, nie oznacza to jednak faktu, aby wybrać byle co, ponieważ może się okazać, że nie będzie ona w stanie poradzić sobie z warunkami zimowymi.

Tym bardziej że w sklepach do dyspozycji są grubsze i cieńsze pianki, jak również te, które można wykorzystać przez cały rok. Co należy wziąć pod uwagę, chcąc kupić dobrej jakości piankę do pływania?


Pianki do pływania przez cały rok

Patrząc na pianki dostępne w sklepach sportowych, można zauważyć, że różnią się one swoimi parametrami technicznymi.

To właśnie je trzeba uwzględnić, chcąc dokonać dobrego wyboru. Te osoby, które wychodzą z założenia, że każda pora roku jest dobra, aby uprawiać windsurfing, kitesurfing lub inną aktywność wodną, powinny postawić na pianki do pływania, których grubość wynosi 5/4 mm lub 6/5 mm. Jest to najlepsza z możliwych pianek, która posiada dodatkową warstwę ocieplenia. Przy wyjątkowo chłodnej wodzie, tego zimna tak nie będzie się odczuwać. Jednak w przypadku cieplejszych dni, taka pianka może okazać się za gruba, dlatego warto do całego zestawu dokupić piankę o grubości 4/3 mm.

Nie można jednak zapomnieć o tym, aby wybrać piankę, która ma kaptur. Bez względu na to czy będzie cieplej czy zimniej. W wyjątkowo ciepłe dni kaptur będzie można po prostu ściągnąć. Zimą głowa będzie miała zapewnione dodatkowe ciepło. Pomoże to również zadbać o swoje zdrowie.


Pływam od wiosny do jesieni

Nie brakuje jednak osób, które uważają, że zima jednak nie jest najbardziej odpowiednią porą do pływania. Od listopada do marca/końca lutego znajdują oni bezpieczne schronienie w swoich domach, aby dopiero wiosną do późnej jesieni brać się za pływanie. Jakie pianki do pływania polecane są w tych okresach?

Także należy wyposażyć się w dwa komplety. Pierwsza pianka powinna mieć grubość 5/4 mm. Druga – 3/2 mm. Tutaj również nie należy zapominać o kapturze. Może być ten, który będzie zintegrowany z całością lub osobno. Tutaj decydują już indywidualne preferencje użytkownika.


Co oprócz pianek do pływania?

Każda osoba, która pływa przez cały rok, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ochrona ciała jest ważna. Całego ciała! W szczególności w okresie zimowym, kiedy chłód przedostaje się do wnętrza organizmu przez każdą komórkę ciała. Dlatego należy dążyć do tego, aby ochronić wszystko. Również stopy oraz ręce. To właśnie dlatego należy zadbać również o zakup butów o odpowiedniej grubości, jak również rękawic. To właśnie przez te dwie strefy ucieka ogromna ilość ciepła. Jeżeli ktoś nie chce, aby takie kąpiele zakończyły się dla niego utratą zdrowia (lub życia) musi mieć buty, których grubość w okresie zimowym powinna wynosić od 5 do nawet 7mm. Podobnie jest z rękawicami. Każdy z tych elementów musi zostać dopasowany pod względem rozmiaru. Ciepło jest ważne, ale także możliwość zapewnienia sobie odpowiedniej swobody ruchów podczas pływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *