FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Nauka pływania – dlaczego warto ją podjąć bez względu na wiek? Rankingi z 23 kwietnia 2024

4 min read

nauka pływania

Jesteś rodzicem i zastanawiasz się nad tym, czy jest już dobry moment, aby Twoje dziecko nauczyło się pływać? A może sam rozważasz naukę pływania, ale nie za bardzo wiesz, od czego zacząć? W obu wymienionych sytuacjach poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Opowiemy w nim jakie korzyści płyną z umiejętności pływania, jak również zachęcimy do nauki pływania, bez względu na to ile masz lat. Zapraszamy do lektury.


Jakie są korzyści z umiejętności pływania?

Pływanie to bez wątpienia jedna z najlepszych form aktywności fizycznej, która ma wiele zalet dla naszego zdrowia i samopoczucia. Oto co daje nam regularne pływanie:

  • poprawia kondycję i wydolność organizmu, ponieważ angażuje prawie wszystkie mięśnie ciała,
  • wzmacnia układ mięśniowy, kształtuje sylwetkę i zapobiega otyłości,
  • odciąża stawy i kręgosłup, co jest szczególnie ważne dla osób z problemami ortopedycznymi lub nadwagą,
  • relaksuje i redukuje stres, ponieważ woda działa kojąco na nasze zmysły i umysł,
  • rozwija koordynację ruchową.

nauka pływania Gdynia


Kiedy warto zacząć naukę pływania?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli chodzi o naukę pływania dla dzieci, wiekiem, w którym można rozpocząć wizyty na basenie, jest 5-10 lat. Jako rodzic miej jednak na uwadze, że każde dziecko rozwija się indywidualnie. Bardzo często pierwsze podejście do nauki nie musi zakończyć się sukcesem. Szkoła pływania, pływalnia musi kojarzyć się dziecku z czymś przyjemnym, a nie obowiązkiem. Dużo zależy też od instruktorów zajęć. Jeśli dany instruktor z przygotowaniem pedagogicznym prowadzi zajęcia w sposób profesjonalny a jednocześnie ma indywidualne podejście i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nauka pływania będzie przebiegać płynnie i zakończy się powodzeniem. Aktualnie nie ma też problemów z pływalniami. Przykładowo nauka pływania w Gdyni możliwa jest w https://centrumsportowe.gdynia.pl/.


Nauka pływania dla dorosłych – dlaczego warto podjąć to wyzwanie?

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Nieważne czy masz 30-40, a nawet więcej lat. Kto powiedział, że nauka pływania jest tylko dla dzieci, ewentualnie młodzieży? W przypadku dorosłych jest to świetny sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Potrafiąc pływać, możemy chodzić na basen razem z dzieckiem, a przy okazji zadbamy o zdrowie i ukoimy nerwy po całym dniu pracy. Naukę pływania dla dorosłych oferuje niemalże każda szkółka pływania. Do wyboru są zajęcia w małych grupach lub zajęcia indywidualne. Jeśli masz pewne obiekcje, czy dasz radę, poproś o rozmowę. Każdy instruktor pływania dla początkujących pływaków powie, że pierwsze lekcje będą trudne, ale potem będzie tylko lepiej.

nauka pływania Gdynia - centrum sportowe u Jezuitow


Nauka pływania dla najmłodszych – na co zwrócić uwagę?

Bywając na basenie, każdy widział nieraz maluchy w pieluchach, które miały góra kilka miesięcy. Niektórzy rodzice nie chcą tracić czasu i dbają o, aby ich pociechy możliwie szybko przyzwyczajały się do wody. Oczywiście trudno oczekiwać, aby roczne dziecko samo pływało, ale sama obecność w wodzie razem z mamą i tatą jest dla niego ogromnym przeżyciem. Pierwszy kontakt z wodą wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny dziecka, Sprawia, że jest on zdrowe i sprawniejsze. Małe dzieci uczą się też bardzo szybko, gdyż nie mają obiekcji, strachu, którzy towarzyszy nam dorosłym.

Oczywiście jak we wszystkim, także w tym przypadku warto zachować umiar i nie oczekiwać, że nagle zrobimy z dziecka pływaka. W pierwszych miesiącach, a nawet 3-4 latach życia dziecka liczy się to, aby zachęcać dziecko do pobytu w wodzie. Wówczas istnieje duża szanse, że nawet nie zauważymy, gdy zacznie ono samo utrzymywać się na wodzie. Interesuje Cię nauka pływania Gdynia? Sprawdź ofertę na najmłodszych https://centrumsportowe.gdynia.pl/zajecia-dla-bobaskow/.


Podsumowanie

Nauka pływania to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla siebie i swojego dziecka. Pływanie to sposób na poprawę zdrowia, samopoczucia i jakości życia. Niezależnie od tego, czy jesteś już dojrzałym rodzicem, niemal każda szkoła pływania może Cię nauczyć pływać lub doskonalić Twoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów pływania. Umiejętność pływania to również doskonała okazja, aby spędzać czas ze swoimi dziećmi. Jeśli szukasz dobrej szkoły pływania na terenie Gdyni, zapraszamy do naszego centrum sportowego. Oferujemy zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci i dorosłych na różnym poziomie zaawansowania. Nasze zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze i pod indywidualnym nadzorem instruktorów. Nie zwlekaj dłużej, zapisz się już dziś i odkryj radość z pływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *