FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jakie suplementy na zmęczenie i brak siły stosować? Rankingi z 22 maja 2024

3 min read

Brak siły, energii i ciągła senność… znasz te objawy? Wiele osób zmaga się z nadmiernym zmęczeniem. Jego powodem może być brak odpowiednich witamin. Jeżeli Ty również odczuwasz brak energii i szukasz skutecznego rozwiązania, które pomoże Ci odzyskać witalność i siły, powinieneś sprawdzić suplementy na zmęczenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie witaminy mogą Ci pomóc.


Ciągłe zmęczenie i senność u mężczyzn i kobiet — powody

Szybkie tempo życia, nieregularne sypianie, złe odżywianie i stres. W obecnych czasach powodów przewlekłego zmęczenia może być sporo. Nie zawsze ciągłe zmęczenie i senność u mężczyzn i kobiet jest wynikiem choroby. W pozbyciu się problemu często pomaga odpowiednia suplementacja. Witaminy na zmęczenie dostępne w każdej aptece lub sklepie z suplementami w wielu przypadkach pozwala na pozbycie się problemu. Niemniej zawsze warto skontaktować przewlekłą senność z lekarzem, ponieważ może być ona objawem wielu groźnych chorób, m.in.:  niedoczynności tarczycy, cukrzycy, zaburzeń psychicznych. Tarczyca reguluje nasz metabolizm, w tym produkcję i wykorzystanie energii. Niedoczynność tarczycy jest zaburzeniem tarczycy, które uniemożliwia jej wytwarzanie wystarczającej ilości hormonów. Powstały stan nazywany jest niedoczynnością tarczycy, a objawy obejmują zmęczenie, przyrost masy ciała, suchą skórę i zaparcia.

– Cukrzyca. Nadmierne zmęczenie może być objawem cukrzycy, gdy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki. Nadmiar cukru we krwi sprawia, że czujesz się zmęczony i słaby, co może utrudniać wykonywanie normalnych codziennych czynności.

– Zaburzenia psychiczne. Depresja, choroba dwubiegunowa i schizofrenia to zaburzenia psychiczne, które mogą powodować skrajne zmęczenie lub nadmierną senność w ciągu dnia z powodu zaburzeń snu w nocy, lub braku motywacji do robienia czegokolwiek produktywnego w ciągu dnia.


Ciągłe zmęczenie, jakie witaminy

Choć przewlekłe zmęczenie może być spowodowane chorobami, najczęstszą przyczyną jest po prostu brak witamin. Nasz organizm, do prawidłowego funkcjonowania, potrzebuje wielu składników odżywczych, które nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć w pożywieniu. Dlatego witaminy na zmęczenie, to często cały kompleks składników odżywczych, w skład którego wchodzą między innymi: Witamina B12, Witamina C, Witamina D3 oraz magnez.

  • Witamina B12 jest jedną z najważniejszych witamin dla produkcji energii w naszym organizmie. Bierze udział w produkcji czerwonych krwinek i ich prawidłowym funkcjonowaniu.
  • Witamina C jest kolejnym ważnym składnikiem odżywczym dla produkcji energii, ponieważ bierze udział w tworzeniu hemoglobiny. Ma również właściwości przeciwutleniające, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki, dodatkowo poprawia odporność na infekcje.
  • Witamina D3 pomaga regulować poziom wapnia w naszym organizmie, pomagając naszemu organizmowi wchłaniać wapń ze źródeł pokarmowych, lub wytwarzać go naturalnie poprzez ekspozycję na światło słoneczne.

Najlepsze suplementy na zmęczenie bazują na witaminach i mikroskładnikach, których brakuje organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Możesz je kupić w aptece, albo sklepach internetowych takich jak Sport Max. Jest to sklep z odżywkami, w którego ofercie znajdziesz witaminy na zmęczenie najwyższej jakości. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *