FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Jak dbać o skórę i włosy? Sposoby na odpowiednią pielęgnację Rankingi z 11 lipca 2024

2 min read

Wykorzystywanie do codziennej pielęgnacji naturalnych preparatów wpływa korzystnie na stan skóry. Wybór odpowiednich kremów czy też odżywek wymaga jednak dokładnego rozpoznania naszej cery, aby wybrać kosmetyki idealnie dopasowane do jej typu.


Odpowiednia dieta i unikanie stresu

Zdrowa dieta bogata w owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, białka i zdrowe tłuszcze pomaga wzmocnić Twoją skórę i włosy od wewnątrz. Ponadto picie wystarczającej ilości wody jest również kluczowe dla utrzymania nawodnienia skóry i włosów.

Pamiętajmy również, że stres może negatywnie wpływać na naszą skórę i włosy, dlatego starajmy się znaleźć sposoby na redukcję stresu, takie jak medytacja, joga lub masaż.


Higiena skóry i włosów

Regularne mycie skóry i włosów pomaga usunąć zanieczyszczenia i nadmiar sebum, które mogą prowadzić do łupieżu i trądziku.

Podczas codziennej pielęgnacji używajmy naturalnych produktów – mogą być nimi olej kokosowy, oliwa z oliwek, miód, aloes czy rumianek, są bogate w składniki odżywcze i pomagają wzmocnić skórę i włosy. Stosujmy naturalne kremy i balsamy do pielęgnacji twarzy, które będą nawilżać i chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Chcąc zadbać o włosy starajmy się rozsądnie korzystać z narzędzi do stylizacji włosów – suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów mogą uszkadzać ich strukturę, dlatego ograniczmy ich używanie do minimum. Unikać należy zbyt częstego mycia włosów, mogącego doprowadzić do przesuszenia skóry głowy. Do codziennej pielęgnacji warto stosować naturalny szampon do włosów.

Unikajmy długiego narażenia skóry na słońce, a w przypadku konieczności przebywania na słońcu, stosujmy kremy z odpowiednim filtrem UV. Przy okazji codziennego sprzątania starajmy się stosować łagodne detergenty, aby nie podrażniać skóry.

Palenie papierosów i picie alkoholu negatywnie wpływa na kondycję cery i przyspiesza efekt jej przedwczesnego starzenia się, więc warto unikać tych nałogów także z tego powodu.

Starajmy się regularnie uprawiać aktywność fizyczną, aby pobudzić krążenie i wspomóc zdrową skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *