FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Gdzie kupić profesjonalną odzież kolarską? Rankingi z 27 maja 2024

3 min read

Każda osoba, która uprawia jakikolwiek sport, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, w tym także specjalistyczna odzież. Podobnie jest w przypadku jazdy na rowerze i odzieży na rower. Oczywiście nie ma takiej konieczności, jeżeli rower używany jest od czasu do czasu w ramach rekreacyjnej przejażdżki. Jednak w momencie, gdy rowerzysta decyduje się wyjechać w dłuższą trasę, powinien wyposażyć się w odpowiednią odzież.

profesjonalny strój kolarski

Profesjonalna odzież kolarska zapewnia w czasie pokonywania trasy ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak chłód, czy deszcz. Taka odzież zwykle zawiera elementy odblaskowe w celu podwyższenia bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Wyposażona jest także w dodatkowe kieszenie, dzięki czemu odzież kolarska staje się bardziej funkcjonalna.


Koszulka kolarska skrojona na miarę potrzeb

Przy dłuższych trasach i bardziej intensywnym wysiłku na rowerze zdecydowanie lepiej sprawdzi się odzież termoaktywna. Stworzona z przewiewnych materiałów odprowadza cały pot na zewnątrz, pozwalając skórze oddychać i sprawiając, że ciało rowerzysty nie jest mokre od potu.

Wybierając koszulkę do jazdy na rowerze, należy zwrócić uwagę na warunki, do jakich będzie ona przeznaczona. Do rekreacyjnej jazdy odpowiednia będzie inna koszulka, niż do jazdy wyczynowej, czy długodystansowej. Na rowerach szosowych, górskich oraz crossowych najlepiej sprawdzą się koszulki termoaktywne, przylegające do ciała rowerzysty. Nie tylko ochronią one przed chłodem i wiatrem, ale ich właściwości pozwolą także na odprowadzenie potu na zewnątrz, zapewniając komfort w czasie jazdy. Żeby koszulka utrzymywała swoje właściwości i służyła nam przez długi czas, warto zwrócić uwagę na jakość materiału.

Jadąc w dalszą trasę warto zaopatrzyć się także w kurtki na rower. W momencie nagłej ulewy, kurtka kolarska przeciwdeszczowa może uchronić rowerzystę przed przemoknięciem. Warto tutaj pamiętać, że nagłe opady deszczu możliwe są niemal w całym sezonie.


Jakie spodenki na rower wybrać?

Jeżeli chodzi o wybór spodenek na rower, także polecane są obcisłe i przylegające do ciała. Najczęściej wybierane spodenki kolarskie wyposażone są w specjalną wkładkę, która doskonale spełnia swoją funkcję zwłaszcza podczas dłuższej jazdy. Spodenki na rower zawierają także szelki, które pomagają utrzymać je we właściwej pozycji. Wykonane są z przewiewnego materiału, który zapewnia komfort rowerzyście.

W przypadku spodenek dobrze jest zwrócić uwagę na szwy, które powinny być płaskie. Ważny jest także materiał, z którego są wykonane.


Najlepsza odzież kolarska – Gdzie ją znaleźć i gdzie kupić?

Jak było wspomniane wcześniej, odzież na rower należy dopasować do swoich potrzeb oraz do długości pokonywanych tras. Oczywiście nie ma nic złego w tym, żeby osoby używające roweru rekreacyjnie wyposażyły się w specjalistyczną odzież, jednak ta szczególnie sprawdza się w długich trasach i podczas zmożonego wysiłku na rowerze. Można jej także używać w czasie treningu na rowerze stacjonarnym w domu.

Decydując się na zakup odzieży na rower, warto zainteresować się produktami marki Raso. To nie tylko producenci i sprzedawcy odzieży kolarskiej, ale także doświadczeni kolarze, których marka jest odpowiedzią na współczesne potrzeby osób jeżdżących na rowerze wyczynowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *