FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Ranking ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń. Nasze TOP najlepszych

FitnessXpressu.com / Rankingi sprzętu fitness / Ekspandery do ćwiczeń / Ranking ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń


Pomagamy w wyborze dobrych ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń. Opracowane zestawienia są aktualne na luty 2024 i zawierają rankingi m.in.:

 • TOP10 najchętniej wybieranych ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń,
 • TOP5 często wybieranych ekspanderów oporowych do ćwiczeń siłowych i treningu fitness.

Jakie ekspandery gumowe HMS najlepiej wybrać? Ranking luty 2024

Poniższe zestawienie TOP10 zawiera proponowane ekspandery gumowe HMS, które są najchętniej wybierane w sklepach internetowych. Ranking ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń, wraz ze specyfikacją modelu, aktualizujemy każdego dnia.

☆ Hms Em01 ekspander gumowy ☆

Hms Em01 ekspander gumowy Najniższa Cena Online

☆ Hms Em01 ekspander gumowy - opis i specyfikacja ☆

Krótki opis ekspandera - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: HMS
 • Nazwa produktu: Hms Em01 ekspander gumowy
 • Segment produktowy: Ekspandery do ćwiczeń fitness
 • Ilość ofert: 3
 • Charakterystyka / Opis ekspandera:

  Ekspander - Guma do ćwiczeń górnych partii ciała. EM01 Ekspander gumowy HMS, EG01 jest niezastąpionym przyrządem do wzmacniania i budowania masy mięśniowej górnej części ciała człowieka. Użytkowany jest nie tylko w przypadku pracy nad rzeźbą własnego ciała, lecz także w rehabilitacji pourazowej.

  Model ten posiada 5 gumowych lin pełniących funkcję naciągów - wytworzone są z nad wyraz wytrzymałego tworzywa. Długość lin to 60 cm. Estetycznie wytworzone uchwyty charakteryzują się dużą ergonomią i bezpieczeństwem.

  Ekspander HMS EM01 pozwala także na regulację - naciągi są wyjmowane, dzięki czemu siłę rozciągania można przystosować do własnych sił i możliwości. Cały przyrząd wraz z uchwytami mierzy 80 cm. Ekspander to wyjątkowo lubiane urządzenie do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, ramion, pleców oraz nóg.

  Jest on nad wyraz ergonomiczny, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, więc można go wziąć w podróż oraz ćwiczyć nim w każdym miejscu. Ekspander to przyrząd do ćwiczeń, który osoby początkujące mogą wykorzystywać w treningu siłowym nad wieloma partiami ciała (mięśnie są dynamiczne w trakcie rozkurczu i skurczu).

  Może on zastąpić dużo sprzętów, które są dostępne na siłowni, na przykład: drążki do podnosinia, sztangi, wyciągi. Dane technologiczne:produkt nowy, wysokiej jakości;ekspander ręczny;tworzony z najlepszych materiałów;solidny i bezpieczny;komfortowy w użyciu;ma 5 gumowych naciągów;długość naciągów: 60 cm;długość całkowita: 80 cm;uchwyty ze sztucznego tworzywa;kolor uchwytów: pomarańczowy.

  Poniżej przedstawiamy przykłady ćwiczeń na klatkę piersiową z wykorzystaniem ekspandera marki HMS, EG01: Postaraj się wykonać 3 serie po 12 powtórzeń. TRICEPSfrancuskie wyciskanie oburącz: Stajemy w lekkim rozkroku, nogą zakroczną stajemy na gumie.

  Trzymamy ekspander nad głową, z rękami ugiętymi w łokciach. Z tej pozycji prostujemy ręce nad głowę, jednocześnie rozciągając ekspander. Tempo ruchu umiarkowane, lub wolne ze stałym napięciem mięśni trójgłowych.

  Ruch odbywa się tylko w stawie łokciowym. Górna część ćwiczonego ramienia przez cały czas trwania ćwiczenia powinna pozostawać nieruchomo w pionowej pozycji. Francuskie wyciskanie jednorącz: Jak wyżej, tyle, iż ćwiczenie wykonujemy jedną ręką.

  Nie zapominając o treningu drugiej ręki. BICEPS uginanie ramion oburącz: Stajemy w rozkroku(na szerokość barków albo nieco szerzej)- ekspander chwytamy w zależności od tego, którą głowę bicepsu chcemy zaangażować bardziej.

  I tak odpowiednio: uchwyt wąski (węższy niż szerokość ramion) - obszerniejsze zaangażowanie głów niedługich,uchwyt przeciętny (na szerokość ramion) - obie głowy zaangażowane w równym stopniu,uchwyt duży (szerszy od ramion) - pokaźniejsze zaangażowanie głów długich.

  Tułów w trakcie ćwiczenia utrzymujemy w pozycji wyprostowanej(bez bujania nim). Zakres ruchu: od pełnego rozgięcia bicepsów(nie ramion)do pełnego ich skurczu. Pełne rozciągnięcie bicepsów, to nie to samo, co pełny wyprost ramion.

  Należy unikać(nie tylko w tym ćwiczeniu) tzw. ”przeprostów” ramion, czyli nadmiernego ich wyprostowywania(do pełnego zakresu ruchu w stawie łokciowym). Łokcie przez cały czas przylegają do tułowia-nie powinny uciekać na boki, ani w przód, gdyż sprawia to zaangażowanie innych mięśni do pracy.

  Należy pamiętać, że ruch opuszczania musi być w pełni kontrolowany i wolniejszy od unoszenia. Uginanie ramienia w oparciu o kolano, jednorącz: Jest to ćwiczenie kształtujące kształt bicepsów-ich wierzchołek.

  Wymaga ono szerokiej koncentracji w czasie realizowania. Pochylamy się lekko do przodu. Chwytamy rączkę ekspandera i opieramy łokieć o wewnętrzną część uda. Ruch powinien posiadać wolne tempo (równocześnie podczas unoszenia i opuszczania) - jest to ćwiczenie koncentryczne i technika jest w nim ważniejsza od wielkości ciężaru.

  Ramiona „zamykamy” do końca, napinając maksymalnie mięsień. Prostujemy ramię(jak w innych ćwiczeniach na mięśnie dwugłowe)tylko do momentu pełnego rozciągnięcia bicepsów, nie do pełnego zakresu ruchu w stawie łokciowym.

  BARKI, MIĘŚNIE NARAMIENNE: unoszenie ramion w przód – włącza przednie i boczne mięśnie naramienne: Rozkrok nieco szerzej od barków, uchwyt na szerokość barków. Podnosimy ramiona miarowym ruchem (bez szarpania) ponad poziom barków i opuszczamy także płynnym ruchem.

  Staramy się nie bujać tułowiem. W szczytowym położeniu można zatrzymać ruch na chwilę w celu dodatkowego napięcia mięśni. W fazie negatywnej (opuszczanie ramion) utrzymujemy pełną kontrolę nad ciężarem.

  unoszenie ramion bokiem, w górę – angażuje środkowe partie mięśni naramiennych: Ręce nieco ugięte w łokciach, opuszczone w dół, dłonie wewnętrznymi stronami skierowane do środka. Ruch unoszenia rozpoczynamy przy ugiętych rękach, łokcie w każdej fazie ruchu wyprzedzają dłonie.

  Sztangielki podciągamy powyżej linii barków i bez zatrzymania opuszczamy powoli w dół (lub przytrzymujemy w pozycji szczytowej poprzez chwilę w celu dodatkowego napięcia mięśni). Unosinie ramion wzdłuż tułowia - angażuje wszystkie partie mięśni naramiennych, mięsień czworoboczny grzbietu (tzw.

  kapturowy) W pozycji stojącej,rozkrok nieco szerszy od rozstawu barków, uchwyt wąski. Ruchem wolnym i kontrolowanym podnosimy ramiona w kierunku brody, starając przemieszczać się osiągalnie najbliżej tułowia.

  Łokcie poprzez cały czas trzymamy powyżej dłoni. Ruch unoszenia kończymy, gdy dłonie znajdą się na wysokości klatki piersiowej (lub staramy się podciągnąć aż do brody), opuszczamy jeszcze powoli, unikamy odchylania i bujania tułowia.

  Koncentrujemy się na unoszeniu łokci. NOGI martwy ciąg na prostych nogach – angażuje prostowniki grzbietu, mięśnie dwugłowe ud, mięśnie pośladkowe: Stajemy w rozkroku nieco mniejszym od szerokości barków.

  Nogi minimalnie ugięte w kolanach-zupełnie proste nogi z łatwością ulegają kontuzjom-stanowczo kolana. Uginamy się w pasie, przy jednoczesnym wygięciu do we wnętrzu dolnego odcinka grzbietu. Staramy się, by dłonie prowadzone były przez cały czas blisko ciała....Podobne zestawienia:


Najtańsze ekspandery gumowe HMS – Ranking luty 2024 wg ceny

Zestawienie TOP5 zawiera najtańsze ekspandery gumowe HMS, wraz z ich opisem oraz specyfikacją techniczną. Ranking bardzo tanich ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń jest aktualizowany na bieżąco.

☆ Hms Em01 ekspander gumowy ☆

Hms Em01 ekspander gumowy Najniższa Cena Online

☆ Hms Em01 ekspander gumowy - opis i specyfikacja ☆

Krótki opis ekspandera - rozwiń / zwiń
 • Marka produktu: HMS
 • Nazwa produktu: Hms Em01 ekspander gumowy
 • Segment produktowy: Ekspandery do ćwiczeń fitness
 • Ilość ofert: 3
 • Charakterystyka / Opis ekspandera:

  Ekspander - Guma do ćwiczeń górnych partii ciała. EM01 Ekspander gumowy HMS, EG01 jest niezastąpionym przyrządem do wzmacniania i budowania masy mięśniowej górnej części ciała człowieka. Używany jest nie tylko w sytuacji pracy nad rzeźbą własnego ciała, ale także w rehabilitacji pourazowej.

  Model ten ma 5 gumowych lin pełniących funkcję naciągów - stworzone są z bardzo wytrzymałego tworzywa. Długość lin to 60 cm. Estetycznie produkowane uchwyty charakteryzują się dużą ergonomią i bezpieczeństwem.

  Ekspander HMS EM01 pozwala także na regulację - naciągi są wyjmowane, dzięki czemu siłę rozciągania można przystosować do własnych sił i możliwości. Cały przyrząd wraz z uchwytami mierzy 80 cm. Ekspander to niezwykle popularne urządzenie do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, ramion, pleców oraz nóg.

  Jest on szczególnie użyteczny, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, więc można go zabrać w podróż oraz ćwiczyć nim w każdym miejscu. Ekspander to przyrząd do ćwiczeń, który osoby początkujące mogą wykorzystywać w treningu siłowym nad wieloma partiami ciała (mięśnie są dynamiczne podczas rozkurczu i skurczu).

  Może on zastąpić dużo sprzętów, które są przystępne na siłowni, na przykład: drążki do podciągania, sztangi, wyciągi. Informacje technologiczne:towar nowy, wysokiej jakości;ekspander ręczny;stworzony z najlepszych tworzyw;solidny i bezpieczny;wygodny w użyciu;posiada 5 gumowych naciągów;długość naciągów: 60 cm;długość całkowita: 80 cm;uchwyty ze sztucznego tworzywa;kolor uchwytów: pomarańczowy.

  Poniżej ukazujemy przykłady ćwiczeń na klatkę piersiową z wykorzystaniem ekspandera firmy HMS, EG01: Postaraj się wykonać 3 serie po 12 powtórzeń. TRICEPSfrancuskie wyciskanie oburącz: Stajemy w lekkim rozkroku, nogą zakroczną stajemy na gumie.

  Trzymamy ekspander nad głową, z rękami ugiętymi w łokciach. Z tej pozycji prostujemy ręce nad głowę, równocześnie rozciągając ekspander. Tempo ruchu umiarkowane, albo wolne ze stałym napięciem mięśni trójgłowych.

  Ruch odbywa się wyłącznie w stawie łokciowym. Górna część ćwiczonego ramienia poprzez cały czas trwania ćwiczenia powinna pozostawać nieruchomo w pionowej pozycji. Francuskie wyciskanie jednorącz: Jak wyżej, tyle, że ćwiczenie wykonujemy jedną ręką.

  Nie zapominając o treningu drugiej ręki. BICEPS uginanie ramion oburącz: Stajemy w rozkroku(na szerokość barków albo nieco szerzej)- ekspander chwytamy w zależności od tego, którą głowę bicepsu chcemy zaangażować bardziej.

  I tak odpowiednio: uchwyt wąski (węższy aniżeli szerokość ramion) - obszerniejsze zaangażowanie głów krótkich,uchwyt średni (na szerokość ramion) - obie głowy zaangażowane w równym stopniu,uchwyt wielki (szerszy od ramion) - obszerniejsze zaangażowanie głów długich.

  Tułów podczas ćwiczenia utrzymujemy w pozycji wyprostowanej(bez bujania nim). Zakres ruchu: od pełnego rozgięcia bicepsów(nie ramion)do pełnego ich skurczu. Pełne rozciągnięcie bicepsów, to nie to samo, co pełny wyprost ramion.

  Należy unikać(nie tylko w tym ćwiczeniu) tzw. ”przeprostów” ramion, czyli nadmiernego ich wyprostowywania(do pełnego zakresu ruchu w stawie łokciowym). Łokcie poprzez cały czas przylegają do tułowia-nie powinny uciekać na boki, ani w przód, gdyż sprawia to zaangażowanie innych mięśni do pracy.

  Należy pamiętać, iż ruch opuszczania musi być w pełni kontrolowany i wolniejszy od unoszenia. Uginanie ramienia w oparciu o kolano, jednorącz: Jest to ćwiczenie modelujące zarys bicepsów-ich wierzchołek.

  Wymaga ono znacznej koncentracji w czasie realizowania. Pochylamy się lekko do przodu. Chwytamy rączkę ekspandera i opieramy łokieć o wewnętrzną część uda. Ruch powinien posiadać wolne tempo (równocześnie w trakcie unoszenia i opuszczania) - jest to ćwiczenie koncentryczne i technologia jest w nim ważniejsza od wielkości ciężaru.

  Ramiona „zamykamy” do końca, napinając maksymalnie mięsień. Prostujemy ramię(jak w innych ćwiczeniach na mięśnie dwugłowe)tylko do momentu pełnego rozciągnięcia bicepsów, nie do pełnego zakresu ruchu w stawie łokciowym.

  BARKI, MIĘŚNIE NARAMIENNE: unoszenie ramion w przód – włącza przednie i boczne mięśnie naramienne: Rozkrok nieco szerzej od barków, uchwyt na szerokość barków. Podciągamy ramiona miarowym ruchem (bez szarpania) ponad poziom barków i opuszczamy jeszcze płynnym ruchem.

  Staramy się nie bujać tułowiem. W szczytowym położeniu można zatrzymać ruch na chwilę w celu dopełniającego napięcia mięśni. W fazie negatywnej (opuszczanie ramion) utrzymujemy pełną kontrolę nad ciężarem.

  unoszenie ramion bokiem, w górę – angażuje środkowe partie mięśni naramiennych: Ręce nieco ugięte w łokciach, opuszczone w dół, dłonie wewnętrznymi stronami skierowane do środka. Ruch unoszenia rozpoczynamy przy ugiętych rękach, łokcie w każdej fazie ruchu wyprzedzają dłonie.

  Sztangielki wznosimy powyżej linii barków i bez zatrzymania opuszczamy powoli w dół (lub przytrzymujemy w pozycji szczytowej przez chwilę w celu uzupełniającego napięcia mięśni). Podciąganie ramion wzdłuż tułowia - angażuje wszystkie partie mięśni naramiennych, mięsień czworoboczny grzbietu (tzw.

  kapturowy) W pozycji stojącej,rozkrok nieco szerszy od rozstawu barków, uchwyt wąski. Ruchem wolnym i kontrolowanym podnosimy ramiona w kierunku brody, starając przemieszczać się osiągalnie najbliżej tułowia.

  Łokcie poprzez cały czas trzymamy powyżej rąk. Ruch unoszenia kończymy, gdy dłonie znajdą się na wysokości klatki piersiowej (lub staramy się podciągnąć aż do brody), opuszczamy też powoli, unikamy odchylania i bujania tułowia.

  Koncentrujemy się na unoszeniu łokci. NOGI martwy ciąg na prostych nogach – włącza prostowniki grzbietu, mięśnie dwugłowe ud, mięśnie pośladkowe: Stajemy w rozkroku nieco mniejszym od szerokości barków.

  Nogi minimalnie ugięte w kolanach-zupełnie proste nogi łatwo ulegają kontuzjom-bardzo kolana. Uginamy się w pasie, przy jednoczesnym wygięciu do wewnątrz dolnego odcinka grzbietu. Staramy się, żeby dłonie prowadzone były poprzez cały czas blisko ciała....Podsumowanie, czyli jaki ekspander gumowy HMS do ćwiczeń najlepszy?


Najlepszy ekspander gumowy HMS do ćwiczeń w Rankingu Najchętniej Kupowanych – nasze TOP3


Najtańszy ekspander gumowy HMS do ćwiczeń w Rankingach – nasze TOP3


Podobne zestawienia:


Najlepsze ekspandery treningowe – Ranking luty 2024

Jeżeli żaden z powyższych ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń nie spełnił oczekiwań lub pozycje nie wyświetlają się (m.in. brak ofert), polecamy zestawienie dobrych ekspanderów oporowych do ćwiczeń siłowych i treningu fitness.


Powiązania tematyczne:

 • jaki ekspander gumowy HMS do ćwiczeń opinie,
 • dobre ekspandery gumowe HMS cena,
 • ranking ekspanderów gumowych HMS do ćwiczeń,
 • ekspander gumowy HMS do ćwiczeń jaki najlepszy.

Podobne zestawienia:


Nasze FAQ o ekspanderach gumowych HMS

#1 Gdzie szukać opinii o ekspanderach gumowych HMS?

Aktualnie zaprezentowane informacje o ekspanderach gumowych HMS odświeżamy na bieżąco. Każdy opis zawiera specyfikacje techniczne oraz opinie użytkowników.

#2 Jaki ekspander gumowy HMS do ćwiczeń wybrać? Który najlepszy?

Poszukując informacji o dobrych ekspanderach gumowych HMS warto zaznajomić się z naszym rankingiem. Polecamy nasze TOP10 z ekspanderami gumowych HMS do ćwiczeń fitness i treningu siłowego, oparte na opiniach i doświadczeniach konsumentów.

#3 Jaki ekspander gumowy HMS do ćwiczeń jest najchętniej polecany?

Nasze zestawienia z ekspanderami gumowych HMS do ćwiczeń fitness i treningu siłowego zawierają informacje zebrane ze sklepów internetowych, na podstawie zainteresowań konsumentów. Znajdujące się najwyżej w rankingach ekspandery gumowe HMS to produkty często rekomendowane przez kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *