Jak utrzymać zimny odcień blondu na dłużej? Rankingi z 16 listopada 2024
3 min readObecnie bardzo modne są włosy w odcieniu zimnego blondu. Taka koloryzacja jest bardzo elegancka, ale i stylowa, a jeśli jest odpowiednio dobrana do typu urody także odmładza. Dziś podpowiemy Wam, jak utrzymać zimny odcień na dłużej.
O czym dowiesz się w poradniku?
Zimny blond – elegancki z nutą klasyki
Warto wiedzieć, że koloryzacja włosów zimny blond może występować w różnych odcieniach. Nie ma mowy o jednym standardowym kolorze. Zimny blond to kolor platynowy czy szary. Wszystkie łączy fakt, że nie ma w nich jakichkolwiek ciepłych czy rudych refleksów. Można też powiedzieć, że zimny blond wbrew pozorom pasuje nie tylko kobietom o naturalnie słowiańskiej urodzie. Dobrze prezentują się w nim także panie mające ciemną oprawę oczu czy nawet ciemniejszą karnację. Wystarczy tylko wspomnieć o Kim Kardashian. Zwróćcie jeszcze uwagę, że odpowiednia dobrany odcień zimnego blondu sprawia, że wyglądamy młodziej, ale też elegancko czy bardziej tajemniczo. Ma w sobie surowość, ale i dużo stylu. Pewne jest jednak to, że koloryzacja uwydatnia szarość skóry. Nie jest więc polecana dla pań o takiej karnacji. Nie można jednak zapominać, że aby kolor był naprawdę stylowy włosy muszą być zadbane i nawilżone. Jeżeli macie naturalnie czarne włosy czy farbowane, to nie warto od razu rozjaśniać ich na tak jasny odcień. Zdecydowanie lepiej robić to etapami.
Jak dbać o farbowane włosy blond, by zachowały kolor na dłużej?
Prawda jest taka, że kolor farby może szybko się wypłukiwać jeżeli będziecie stosować bardzo obciążające kosmetyki. Szczególnie te z alkoholem przyspieszają wypłukiwanie się koloru, ale też powodują nadmierne przesuszenie się włosów. Zatem absolutnie należy z nich zrezygnować. Podobnie zresztą jak z kosmetyków, które w składzie mają SLES czy SLS. Na pewno warto stosować kosmetyki, które posiadają wysoką zawartość olejków roślinnych. Szczególnie dobre działanie wykazuje olej kokosowy, który nie przyczynia się do żółknięcia pasm. Dlatego bez obaw możecie go stosować. Możecie choćby wykonać olejowanie włosów na ciepło. W tym przypadku należy umyć włosy, następnie poczekać aż naturalnie wyschną, a potem nałożyć olejek, zaczynając poniżej nasady włosów. Warto usiąść nad parą wodną, bo dzięki temu kosmetyk jeszcze lepiej wniknie w strukturę włosa. Po około 10 minutach nakładamy kolejną warstwę olejku. Warto związać włosy albo założyć czepek kosmetyczny. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że olejek będzie spływał i zabrudzi ubranie. Kosmetyk zmywamy po około godzinie. Można oczywiście wykonać olejowanie wieczorem i trzymać olejek na włosach przez całą noc.
Metoda OMO – jak ją wykonać?
Zwykłe mycie włosów w tym przypadku nie wystarczy. Warto zdecydować się na mycie metodą OMO. Właśnie dzięki temu włosy zyskają podwójne nawilżenie. Na początek myjemy włosy odżywką z dodatkiem kwasu hialuronowego, koniecznie niskocząsteczkowego, który jeszcze głębiej wnika w strukturę włosa i go odżywia. Do tego tworzy film ochronny. Po spłukaniu odżywki myjemy włosy szamponem, choćby przeznaczonym dla dzieci. Można zdecydować się na ten z dodatkiem rumianku, który oczyszcza nie tylko włosy, ale i skórę głowy. Na koniec nakładamy jeszcze maseczkę z dodatkiem ceramidów, które wypełniają zniszczenia. Działanie można porównać do działania cementu. Jeżeli suszycie włosy czy też stylizujecie je na ciepło, koniecznie stosujcie jeszcze olejek termoochronny.