FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Kitesurfing na Helu Rankingi z 11 lipca 2024

2 min read

Kitesurfing, czyli unikalne połączenie sportu ekstremalnego oraz wymagających ćwiczeń fizycznych. To jednak nie wszystko, gdyż naturalne warunki uprawiania konkurencji, jeszcze bardziej podkreślają unikalny charakter dyscypliny. Dołącz do ekipy kitesurfing Hel i sprawdź wszystkie zalety!

Kitesurfing, czyli unikalne połączenie sportu ekstremalnego oraz wymagających ćwiczeń fizycznych. To jednak nie wszystko, gdyż naturalne warunki uprawiania konkurencji, jeszcze bardziej podkreślają unikalny charakter dyscypliny. Dołącz do ekipy kitesurfing Hel i sprawdź wszystkie zalety!


5 korzyści z kitesurfingu

Regularne uprawianie wodnej zabawy przynosi ogromne korzyści zdrowotne dla naszego organizmu. Oto one:

  1. Zmagania z siłą wiatru i wody mogą być bardzo wyczerpujące. Dzięki temu, godzina poświęcona na szlifowanie naszych umiejętności w kitesurfingu,  może skutkować 1000 spalonych kalorii w przypadku mężczyzn. Wynik u żeńskiej części miłośników jest jeszcze wyższy! Jest to niezwykle intratny rezultat, który działa na korzyść smukłej i zdrowej sylwetki.
  2. Mniej stresu, więcej uśmiechu. Kitesurfing zapewnia wiele radości oraz satysfakcji, co wpływa na eskalację endomorfin pogromców fal.
  3. Hartowanie ciała i silniejszy układ odpornościowy.
  4. Odkrywając świat kitesurfingu, stajesz się członkiem elitarnego grona społeczności- to właśnie zwarta wspólnota jest bezcenną wartością dla każdego sportu. Masz szansę poznać nowych ludzi, którzy podzielają wspólne pasje oraz zainteresowania. W ten sposób kreujesz silniejsze relacje, a także usprawniasz umiejętności komunikacji!
  5. Kitesurfing jest doskonałym ćwiczeniem, które kształtuje pełną sylwetkę. Walka z nagłymi podmuchami powietrza, utrzymanie równowagi na desce i ciągłe manewrowanie- taka kombinacja sprawia, że pracuje całe ciało.
  6. Sport ekstremalny wymaga wykonywaniu kilku czynności jednocześnie. Jest to prawdziwy test dla naszej koordynacji ruchowej, a także koncentracji, gdyż brak uważności sprawi, że niezwłocznie znajdziemy się pod powierzchnią wody. Właśnie dlatego kitesurfing można traktować w kategorii oczyszczenia umysłu lub mobilnej medytacji. Nie ma żadnych zmartwień- jedynie konkretne zadanie do realizacji.
  7. Specyfika treningów narzuca obecność na świeżym powietrzu. Jest to doskonała ewentualność, aby podziwiać piękno przyrody i oderwać się od betonowej rzeczywistości miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *