FitnessXpressU.com

Uniwersytet Ekspresowego Fitnessu :: Zadbaj o formę!

Czy aktywność fizyczna może wpływać na kondycję włosów i czy przeszczep włosów jest jedynym sposobem na przerzedzające się włosy? Rankingi z 15 kwietnia 2024

3 min read

Coraz więcej osób wie, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na kondycję ciała i umysłu. Ale jednak czy to samo dotyczy włosów? Jak uprawianie sportu oddziałuje na kondycję włosów? Czy może wspomóc walkę z wypadaniem włosów i czy przy przerzedzonych kosmykach pozostaje już tylko przeszczep włosów? Na ile skuteczny może być taki zabieg? Poznajcie odpowiedzi na te pytania.


Jak aktywność fizyczna wpływa na kondycję włosów, czyli czy przeszczep włosów to jedyne rozwiązanie?

Dzięki aktywności fizycznej nasza krew jest lepiej dotleniona, a co za tym idzie, lepiej dotlenione są też komórki skóry. Warto wiedzieć, że komórki macierzyste znajdujące się w mieszku włosowym muszą być zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze w odpowiedniej ilości. Jeżeli skóra, także skóra głowy, jest odpowiednio dotleniona, to nie pojawiają się na niej zaskórniki. Dotlenienie skóry głowy powoduje, że włosy mogą rosnąć szybciej i być bardziej błyszczące. Na wytwarzanie sebum wpływa większy poziom stresu, a aktywność fizyczna pozwala nam się rozluźnić, obniżyć poziom hormonu stresu i pozbyć się toksyn, które także mogą mieć wpływ na gorszą kondycję włosów. Niemiej jednak naturalne wzmacnianie włosów, także dietą czy odpowiednią pielęgnacją, sprawdza się wtedy, gdy nie nastąpił już ich znaczny ubytek. Czasami jest on związany z czynnikami genetycznymi. Należy wtedy sięgnąć po większe oręże, a mianowicie przeszczep włosów. Może być on wykonywany różnymi metodami. Doskonałym wyborem może być metoda FUE UNSHAVEN i STRIP (FUT). Warto dowiedzieć się więcej na temat ich skuteczności.


Jak wygląda kwalifikacja na zabieg i na ile skuteczny może być przeszczep włosów?

Na samym początku należy umówić się na konsultację w klinice przeszczepu włosów. Lekarz oceni, która metoda transplantacji włosów będzie najlepsza w danym przypadku. Metoda FUE UNSHAVEN nie wymaga strzyżenia włosów. Przy pomocy specjalnych narzędzi pobierane są zespoły mieszkowe, a włosy maskują miejsca pobrania implantów do przeszczepu. Przeszczep włosów może być wykonany także metodą STRIP, czyli klasyczną w przypadku której materiał do przeszczepu pobierany jest z okolicy potylicznej poprzez wycięcie paska owłosionej skóry, który dzielony jest na implanty przy pomocy przyrządów optycznych. Po tym zabiegu powstaje linijna blizna w okolicy biorczej, ale może ona zostać zakryta dłuższymi włosami. Metoda FUE daje 95% pewności przyjęcia się włosów po zabiegu. Skuteczność metody STRIP też jest bardzo duża. Wiele zależy od tego, ile implantów można pobrać z miejsc biorczych.


Dla kogo transplantacja włosów będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Transplantacja włosów to odpowiedni wybór dla osób cierpiących na łysienie androgenowe, takie które utraciły część włosów na skutek choroby czy wypadku, a ponadto w przypadku łysienia bliznowaciejącego. Gdy włosy się przerzedzają, widać zakola, warto zapisać się na konsultację. Efekty zależne są od stopnia zaawansowania łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *