Twister obrotowy do ćwiczeń

twister obrotowy z linkami
twister obrotowy z linkami
Twister to sprzęt fitness, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Ćwiczeniami na tym niewielkim urządzeniu zainteresowane są w szczególności panie, które pragną wyrzeźbić swoją sylwetkę. Ciężko uwierzyć, że dzięki ćwiczeniom na twisterze możemy zgubić zbędne kilogramy.

Czym jest twister?

Twister to sprzęt, jaki składa się z obrotowego talerza, który może być napędzany siłą mięśni lub może posiadać mechanizm, który będzie obracał talerzem. Jeśli zależy nam na maksymalnej utracie kilogramów to bez wątpienia pierwsza opcja będzie dla nas korzystniejsza. Na rynku prócz standardowych twisterów znajdziemy również modele, które posiadają wypustki do masaży czy magnesy dopasowujące się do stóp.

Wybierając twister do ćwiczeń powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Większość takich sprzętów wykonana jest z naprawdę dobrej jakości plastiku, niemniej jednak znajdą się również modele, które nie będą nadawać się do niczego, dlatego warto mieć to na uwadze.

Gdzie można ćwiczyć na twisterze?

Wiele osób prowadzących zdrowy styl życia nie chce się z nim rozstać nawet na chwilę. Wiadomo jednak, że siłowni nie uda nam się znaleźć w każdym miejscu, w jakim się znajdziemy. Dlatego też twister okaże się być strzałem w dziesiątkę. Jest to niewielki sprzęt (o czym już wspominano) –  jego średnica ma około 30 cm, a waży najczęściej nie więcej niż 1 kilogram. W związku z tym możemy go zabrać ze sobą wszędzie – do pracy, na wakacje czy do znajomych. Na pewno nie zajmie zbyt duży miejsca w naszym bagażniku.

Ćwiczenia na twisterze – na co oddziałują?

Twister magnetyczny służy w szczególności do modelowania talii. Realizacja ćwiczenia nie jest trudna, albowiem stajemy na przyrządzie i wykonujemy ruchy – raz w prawo, raz w lewo – dzięki czemu nasza talia przez cały czas jest w ruchu. Warto jednak widzieć, że nie jest to jedyna część ciała, która zyskuje na realizacji takich ćwiczeń. Jeśli postawimy na zakup dobrej jakości twistera, to dodatkowo wykonywany będzie masaż stóp. Wpłynie on na:

  • zmniejszenie opuchlizny stóp,
  • zniweluje ból oraz skurcze mięśni.

Warto również wspomnieć, że niektórym niwelują one ból głowy czy łagodzą stres.

Rodzaje twisterów i treningi z ich wykorzystaniem

Ćwiczenia fitness na twisterze obrotowym umożliwiają pracę wielu grup mięsni, wpływają korzystnie na metabolizm i pracę układu krążenia, obniżają poziom stresu, działają relaksująco redukując napięcie.
Ćwiczenia fitness na twisterze obrotowym umożliwiają pracę wielu grup mięsni, wpływają korzystnie na metabolizm i pracę układu krążenia, obniżają poziom stresu, działają relaksująco redukując napięcie.
Ogólnie rzecz biorąc twister magnetyczny możemy podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie twister bez linek oraz twister z linkami. Ten pierwszy jest popularniejszy i częściej wykorzystywany. Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej osób rozważa możliwość zakupu twistera z linkami, albowiem podczas takich ćwiczeń pracuje więcej części ciała. Jeśli posiadamy w domu pierwszy rodzaj sprzętu, to nie będzie w tym żadnej filozofii. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że na twisterze należy stanąć boso (a na początku nieopodal ściany, drzewa czy innej stabilnej rzeczy, albowiem konieczne będzie podparcie) i wykonywać ruchy raz w prawo i raz w lewo. Z pewnością każda osoba ćwicząca już po kilku chwilach poczuje mięśnie.

Możliwość skrętu ograniczona jest oporem mięśni brzucha, więc nie możemy nic robić na siłę. Zalecany czas to około 10 minut na początek. Wiadomo, że z czasem można zwiększać intensywność ćwiczeń, pogłębiać skręty oraz wydłużać czas. Jeśli posiadamy twister z linkami, to wówczas jedyną rzeczą, która będzie wyglądać inaczej jest podpór. W takim przypadku linki trzymamy w rękach, co stanowi naszą podporę. Podczas realizacji tych ćwiczeń otwieramy i zamykamy ręce, pamiętając o tym, że łokcie muszą być blisko tułowia.

Zalety ćwiczeń na twisterze

Osoby, które do tej pory nie wykonywały takich ćwiczeń powinny zapoznać się z listą zalet, które przekonają ich do zakupu tego urządzenia:

  • kształtowanie tali,
  • wzmocnienie rąk,
  • utrata kilogramów,
  • ujędrnienie pośladków i nóg.

Powyższe efekty ćwiczeń to wyłącznie niektóre, jakich możemy oczekiwać. Warto byłoby jednak pamiętać, że tylko regularna aktywność fizyczna jest w stanie zdziałać cuda. Jeżeli wydaje nam się, że poćwiczymy tydzień i nagle będziemy doskonale wyglądać, to jesteśmy w dużym błędzie. Możemy mieć jednak 100% pewność, że zobaczymy pierwsze efekty, które zachęcą nas do ćwiczeń.

Kupmy twister już dzisiaj i rozpocznijmy walkę o swój idealny wygląd

Teraz na pewno jesteśmy chętni do rozpoczęcia ćwiczeń na twisterze obrotowym. Musimy wiedzieć, że najtańsze twistery uda nam się znaleźć już za około 20 zł, jednak ich jakość nie będzie najwyższa. W związku z tym warto rozejrzeć się za twisterami z linkami oraz bez linek w sklepach online, a z pewnością uda nam się znaleźć model, jaki spełni wszystkie oczekiwania. Do lata nie zostało dużo czasu, więc rozpocznijmy treningi jak najszybciej!

Twistery obrotowe do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych twisterów obrotowych do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

3 Replies to “Twister obrotowy do ćwiczeń”

  1. Zgadzam się w 100% z tym artykułem! Twister to niby taki niepozorny sprzęt, a naprawdę daję niesamowite efekty. Mi dzięki ćwiczeniom na tej maszynie udało się zrzucić kilka kilogramów 🙂 Ja swój twister kupiłam z allegro za 40zł, także za tą cenę naprawdę warto zaopatrzyć się w ten sprzęt. Tyle zalet, za tak niewiele 😀

  2. Mam styczność z twisterem już od 2-3 lat i przyznaje, że ten sprzęt naprawdę robi genialną robotę. Naprawdę nie warto przepłacać w jakieś maszyny, które w rzeczywistości niewiele dają, lepiej zainwestować w taki twister. Głównie dzięki niemu schudłam 10kg! Naprawdę warto!

  3. Początkowo jak zobaczyłam ten sprzęt i dowiedziałam się jak działa to byłam pewna że to jakaś ściema i tylko naciągają tym ludzi. Ostatecznie okazało się, że to urządzenie jest świetne i ćwiczę na nim codziennie 😀 Zauważyłam znaczną poprawę mięśni nóg i ogólnie poprawiła mi się talia. Naprawdę warto, tym bardziej że twister jest stosunkowo tani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *