Przyrząd do ćwiczeń Crunch

przyrząd do ćwiczeń typu Body Crunch
przyrząd do ćwiczeń typu Body Crunch
Przyrządy typu Crunch są coraz bardziej popularną formą ćwiczeń wpływających na poprawę sylwetki. Można z nich swobodnie korzystać w domu. Osoby, które systematycznie stają przed lustrem, często nie są usatysfakcjonowane z umięśnienia swojego brzucha, powinny zatem zapoznać się z urządzeniem tego typu.

Ćwiczenia typu crunch

W crunchu wykonuje się zestaw dziewięciu ćwiczeń, wskazane jest, aby każde z nich nie trwało dłużej niż 45 sekund. W tego rodzaju treningu nie ma znaczenia liczba serii czy powtórzeń, tylko tempo wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Najbardziej aktualne badania dowodzą, że im większa jest intensywność ćwiczeń brzucha, tym większa jest aktywacja mięśni. Z kolei wolne wykonywanie ćwiczeń nie jest wstanie zaangażować do treningu tylu mięśni, co te same ćwiczenia, które są wykonywane szybciej.

Należy jednak dopasować tempo treningu do indywidualnych możliwości, gdyż zdecydowanie ważniejsza od tempa ćwiczeń jest ich dokładne wykonywanie. Powinno się je wykonywać według swojego rytmu, a następnie stopniowo zwiększać prędkość.

Ze względu na rozwój branży, na rynku pojawią się coraz nowsze i bardziej funkcjonalne urządzenia typu crunch do fitnessu. Najbardziej popularne są Total Crunch oraz Body Crunch.

Przyrząd do ćwiczeń Total Crunch

Jest przyrządem, dzięki któremu uzyskamy świetną sylwetkę i bardzo dobrą formę bez wychodzenia z domu. Na urządzeniu tym trenujemy jednocześnie wszystkie partie mięśni, dzięki czemu uzyskamy lepszy efekt w zdecydowanie krótszym czasie. Na przyrządzie tym rzeźbimy nie tylko mięśnie nóg, ale również klatki piersiowej, bicepsów i pleców, szczególnie wzmacniamy  nogi oraz pośladki.

przyrząd do ćwiczeń typu Total Crunch
przyrząd do ćwiczeń typu Total Crunch
Produkt jest świetnym rozwiązaniem dla osób, których celem jest zrzucenie kilku kilogramów, a także wyszczuplenie talii i uzyskanie bardziej jędrnych kształtniejszych pośladków. Przyrząd do ćwiczeń Total Crunch jest rekomendowany również osobom chcącym mieć silniejsze ramiona, rozbudowane mięśnie klatki piersiowej, a także płaski brzuchu.

Trenując na Total Crunchu bazujemy na czterech rodzajach ćwiczeń siłowych, czyli wyciskaniu na nogi, przysiadach, ćwiczeniach na mięśnie grzbietu i brzucha, a także aerobowych ćwiczeniach na krążenie. Przyrząd po złożeniu ma wymiary  92 x 60 x 113 cm, natomiast po rozłożeniu 150 x 60 x 20 cm. Maksymalna waga ćwiczącego nie powinna przekraczać 100 kg. Przed rozpoczęciem treningów na Total Crunch rekomendowana jest konsultacja z lekarzem.

Przyrząd do ćwiczeń Body Crunch

Body Crunch od poprzedniej wersji różni się wzmocnioną, stalową konstrukcją, która ułatwia trening i sprawia, że przyrząd jest zdecydowanie bardziej stabilny. Komputerek pozwala na systematyczne śledzenie postępu w treningach. Efektywność treningu zwiększają również antypoślizgowe pedały. Produkt jest niezwykle funkcjonalny. Po zakończonym treningu można złożyć urządzenie i  schować np. w szafie lub pod łóżkiem.

Wybór właściwego przyrządu typu Crunch

Jeżeli w ostatnich latach nie mieliśmy wiele wspólnego z ćwiczeniami fizycznymi, nasza kondycja aktualnie jest bardzo słaba, a planujemy zakupić urządzenie typu Crunch do domu, powinniśmy skonsultować się z trenerem fitness, a najlepiej dodatkowo lekarzem. Trener pomoże nam wybrać właściwy przyrząd dopasowany do naszej obecnej „formy”, a lekarz udzieli informacji czy możemy wykonywać tego typu ćwiczenia. Istnieje szansa, że przez „zastój” możemy wyrządzić sobie krzywdę.

W przypadku, gdy uprawiamy sport od pewnego czasu, znamy swoje możliwości i kondycję, w wyborze odpowiedniego przyrządu powinna wystarczyć porada osób znających aktualny asortyment produktów typu Crunch.

One Reply to “Przyrząd do ćwiczeń Crunch”

  1. Szczerze powiedziawszy to dopiero po przeczytaniu poradnika dowiedziałam się, czym się charakteryzuje takie urządzenie i że jest właśnie dedykowane do ćwiczeń Crunch 🙂 Człowiek uczy się całe życie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *