Bieżnia magnetyczna

treningowa bieżnia magnetyczna
treningowa bieżnia magnetyczna
Bieżnia to najbardziej popularne urządzenie do ćwiczeń, dzięki któremu od teraz możliwe jest również trenowanie w domu, bez konieczności zapisywania się na siłownię, gdzie karnety często obciążają nasz portfel dodatkowymi kosztami. Jeśli zatem chcemy w końcu uzyskać szczupłą, wysportowaną sylwetkę i zaoszczędzić na comiesięcznych wydatkach, warto jest zaopatrzyć się w sprzęt taki jak bieżnia domowa.

Decydując się na zakup bieżni fitness, dobrze jest ustalić budżet, jakim dysponujemy. Od tego bowiem będzie zależeć wiele dalszych naszych kroków oraz wyborów, do niejakich będzie nas skłaniać limit finansowy. Im droższy model, tym lepsze parametry i bardziej efektywny trening- warto jednak zastanowić się, czy model najdroższy będzie nam koniecznie potrzebny. Jeśli nie planujemy regularnych, intensywnych ćwiczeń, nie będzie nam potrzebny zaawansowany sprzęt, wystarczy tylko jego podstawowa wersja, która pozwoli na umiarkowany wysiłek.

Daj się przyciągnąć bieżni magnetycznej

Świetnym wyborem będzie w takim przypadku bieżnia magnetyczna. W przeciwieństwie do bieżni elektrycznej, jest ona zasilana pracą naszych nóg. Patrząc z perspektywy osoby pragnącej polepszyć swoją kondycję, jest to zdecydowanie korzystna opcja:

 • będziemy oszczędzać na energii elektrycznej, która w trakcie treningu z pewnością będzie zużywać w znacznych ilościach;
 • Dodatkowo nasze treningi staną bardziej intensywne, a my zyskamy na zdrowiu;
 • da nam również możliwość biegu pod górkę, co dla początkujących biegaczy może stać się katorgą, ale z drugiej strony sprawi,  że szybciej się zahartujemy i zyskamy lepszą wydolność w krótszym czasie.

Ważne parametry, czyli na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem bieżni warto zwrócić uwagę na parę parametrów, którymi charakteryzuje się dobrej jakości bieżnia treningowa. W przypadku każdego sprzętu treningowego w pierwszej kolejności trzeba zainteresować się marką oraz producentem danego sprzętu. Produkty renomowanych marek takich jak York, Reebok, czy też Kettler, to bardzo trafny wybór, który z pewnością posłuży nam przez dłuższy czas.

Kolejnym parametrem, którym powinniśmy się zainteresować, jest niewątpliwie system zabezpieczeń, jakim jest obwarowany dany sprzęt. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy bieżnia do biegania wyposażona jest w nowoczesne systemy amortyzujące oraz pasy zabezpieczające. Na ten aspekt warto spojrzeć również, jeśli cierpimy na dolegliwości związane z kręgosłupem oraz stawami – im wyższy stopień amortyzacji, tym mniej urazów na tym tle.

Jeśli bieżnia jest naprawdę dobrej jakości, powinna również posiadać wysoką nośność. Wybór bieżni należy uzależnić także od tego, ile bieżnia jest w stanie udźwignąć – nie można wybrać sprzętu, który ledwo co radzi sobie z naszym ciężarem. Niedostosowanie się do zaleceń producenta może poskutkować szybszym zużyciem się pasów amortyzujących oraz awaryjnością pracy silnika.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na moc silnika – najlepiej sprawdzą się te o mocy wyższej niż 2 KM; będą bardziej wytrzymałe i odporne na szybkie zużycie się podczas intensywnych treningów. Oczywiście, gdy wszystkie te parametry się sprawdzą, można jeszcze zainteresować się paroma dodatkami, jakie umilą nam czas spędzony na bieżni. Jeśli stawiamy na urozmaicony trening, który przyniesie nam szybkie efekty, lepiej zainwestować w bieżnię, która posiada wiele programów. Decydując się na zakup bieżni, należy zwrócić uwagę, aby było ich przynajmniej kilka. Podstawowym zestawem takich programów jest przede wszystkim:

 • pomiar tętna,
 • ilość spalonych kalorii,
 • przebyty dystans,
 • możliwość ustawienia treningu pod ćwiczenia interwałowe.

Trening interwałowy przyniesie znacznie lepsze rezultaty ze względu na fakt, że pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami zawsze jest chwila przerwy na oddech. Przy bardziej nowoczesnych wersjach sprzętu można się zainteresować również sposobami pomiaru tętna. W bardziej zaawansowanych wersjach sprzętu są aż trzy metody:

 • klips przyczepiany do ucha,
 • sensory dotykowe, które są umieszczane w uchwytach bieżni,
 • bezprzewodowy pas na klatkę piersiową.

Oczywiście dużo zależy także od czytelności konsoli – im mniej skupiamy się na parametrach na ekranie, tym lepiej będzie się nam ćwiczyło. Dlatego też dobrze zainwestować w bieżnię z ekranem, na którym wszystko będzie czytelne w jak najwyższym stopniu.

Podsumowanie

Bieżni na rynku jest wiele, ale to właśnie trzymanie się tych paru wytycznych sprawi, że z pewnością zakupimy sprzęt, który posłuży nam przez dłuższy okres czasu i nie będzie wymagał wielu napraw, aby móc z niego korzystać w pełnej krasie. Dobra marka i obecność korzystnych parametrów to klucz do intensywnego treningu, a w rezultacie do osiągnięcia upragnionej, szczuplej sylwetki, o której marzy każdy z nas. Dlatego też nie wahaj się i dokonaj zakupu bieżni magnetycznej już dziś – zacznijmy biec po swój sukces!

Bieżnie magnetyczne RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych bieżni magnetycznych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

3 Replies to “Bieżnia magnetyczna”

 1. Bieżnia magnetyczna jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza od elektronicznej. Korzystałem z obu rodzajów bieżni i mam spore doświadczenie w tym temacie, więc wiem co mówię 😉 Osobiście mam w domu Kettlera – najlepszą firmę produkującą bieżnie, naprawdę świetny sprzęt. Polecam go każdemu… naprawdę w dobrą bieżnie trzeba niestety trochę zainwestować. Nie warto kupować czegoś taniego, bo taka bieżnia długo nie wytrzyma.

 2. Dla mnie bieżnia to już jest ostateczność, kiedy naprawdę bardzo nie chce mi się wychodzić lub pogoda jest tragiczna. No, ale jak już korzystam to jest git 🙂 W domu mam magnetyczną bieżnię Fytter i śmiało mogę ją polecić. Korzystam z kilkanaście razy w roku i daje rade 😉

 3. Ja jakoś wolę trenować na bieżni niż na dworze. Wiem, że może to trochę dziwne, ale jakoś łatwiej mi się zmotywować do treningu w domu. Mam u siebie bieżnię od Hop-Sport za 1,6 tys. zł. i spokojnie daje radę. Trenuję 4 razy w tygodniu od kilku miesięcy i jak na razie bez żadnych awarii 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *